Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:22 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: някой с фирма, през която да си прекарам ддс-то на крилото?
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 1:19 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
здравейте летящи приятели,

ИМАМ НУЖДА ОТ ВАШАТА ПОМОЩ!!!

скоро е време да доплатя и последната вноска по крилото си и да ми бъде издадена фактура за него с ддс. става въпрос за зелената жабка с която се сдобих миналия сезон http://forum.skynomad.net/gallery/displ ... =3&pos=225 .

до колкото знам, ако фактурата се издаде на фирма има възможност ддс-то да се приспадне от данаците на фирмата и съответно да не бъде просто така присвоено от държавата, а да отиде за нов запасен на пример. сумата е прилично голяма за моите скромни възможности и бих искал да помоля всички ви за помощ. аз нямам фирма и не се сещам за никой, който да има и да не съм попитал вече.

моля, ако някой от вас има възможност или познат, който да се навие да се занимае с проблема, свържете се с мен на лично съобщение за детайли.

Благодаря ви много предварително!!!


Чаво

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 8:44 am 
Чаво,доколкото съм запознат е възможно да се издаде фактура на фирмата,но при последваща проверка от страна на данъчните не знам като какви биха се оправдали средствата за закупуване на Парапланер от дадена фирма.Аз лично съм чувал,че доста хора прекарват екипировката си през фирми,но така и не знам какво обясняват при проверка.Може би,че е с рекламна цел?!
Ще е полезно някой да сподели опита си.

Успех Чаво


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Принципа е следния - крилото се продава от производителя официално на фирма регистрирана в БГ - с VAT номер. на базата на тази сделка производителя не дължи ддс в собствената си държава. когато българската фирма - вносител продаде крилото, което и се води на склад (и при проверка на данъчните може да бъде изискано), начислява ДДС на копувача. Ако е фирма и това и влиза в дейността и е ддс регистрирана - въздушна реклама примерно има право това ДДС да и се приспадне - то веднъж е платено на фирмата вносител, която го е внесла. Данъчниете правят проверка - и сумата се възтановява. Проблемите са, че ако някой се заяде в един момент фирмата може да се наложи да възстанови ДДС-то което е приспаднала и да плати глоба. Това е малко вероятно на практика, но нали се сещаш кой би рискувал за твойто ДДС. Варианата е вносителя да се занимава с това с цел да повиши продажбите или фирмата да е на някой много близък твой човек, който ти има голямо доверие. По-реалистичен вариант е да търсиш половината ддс примерно.
Има и риск за тебе :). Крилото ще се води собственост на фирмата - могат да дойдат и да си го приберат с полиция.
Това крило не ми харесва иначе бих ти помогнал да си вземеш ДДС-то от него :wink:

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 3:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
хахаха...горе долу принципа е такъв и ми е ясен.
рисковете също. целта да питам в този точно форум е, че тук всички се познаваме и мисля можем да си вярваме. колкото до точната 'далавера' да има процент за човека с фирмата по принцип е вариант, вапреки че не очаквам някой от парапланерсистите да е толкова дребнав, че да ми свърши услуга заради такава сума кяр...разчитам предимно на подкрепата на общността за идеята да се лети повече...свобода да има...лапаницата я гледаме навсякаде все пак

и Angel_Sim...ти помогни, пък аз ще ти дам едно кръгче с жабката...само да не се пребиеш хахахааха

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ами и двамата много ясно го казахте: шанс да мине номера има само фирма, в чийто предмет на дейност има нещо, свързано с парапланеризма (въздушна реклама и бла-бла) ... А такива фирми у нас се броят на част от пръстите на лявата ми ръка и добре се знаят. Що просто не се обърнеш към тях и толкоз?

А иначе за доверието, нашенецът е казал: уважение всекиму, вересия - никому ... :wink:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2009 12:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
ами чесно казано не съм чувал за такава фирма...даи някои имена...
а иначе може всяка фирма да го мине като рекламен разход...никои не може да ти каже в какъв тип реклама да си инвестираш парите, нали...един банер винаги може да се намери ако има проверка и да се лети с него...въпроса е да има кой да му се занимава да направи услугата...

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2009 9:49 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Щом си от Пловдив търси Мишо Петров, или Любо Марвела.

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2009 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 24, 2007 12:25 am
Мнения: 99
Местоположение: Пловдив
а бе владич...чавдар сам бе....познаваш ме...прати ми номера на лично да ги потарся..

_________________
Чаво

дилър за България на Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2009 4:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Петима парапланеристи всичко сте в тоя Пловдив и не се познавате. :roll:
0894 744 777 -Мишо
0899 979 003 -Любо

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов