Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 4:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Проблем с вариото
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Здравейте всички,

Имам проблем с вариото. То е класически модел - Brauniger IQ Basis и винаги ми е вършило чудесна работа. При последната смяна на батериите обаче, нещо се шашна. При пускане, на диспея се показва само вертикалната скорост и нищо друго - нито височината, нито датата, нито налягането и т.н. Наглед вариото работи, щото писука при вдигане, обаче това не се отразява на дисплея. Неколкократна смяна на батериите не помага (тоест не е от батериите).

Някой имал ли е такъв проблем и ако да, как го е решил? Някой знае ли как се рисетва електрониката на тия Браунигери? (Според мен му е нужно точно хард-рисетване на електрониката)

Благодаря предварително за помощта. :)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Моят Brauniger стоя дълъг период от време без батерии поради нелетене заради счупен крак. Когато след 6 месеца му поставих на ново батерийте забелязах че уреда е изчистил меморито и според мен се е ресетнал. Предполагам че в него има допълнително захранване което подържа паметта но не знам с какъв капацитет е и след колко време би се изчерпало за да се ресетне на ново :roll:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 1:44 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Абе май се оправи пущината. След около 20-кратно пускане и спиране (аз съм тъп, но упорит ;-)), накрая си тръгна нормално. Все пак, ако някой има подобен опит, нека сподели, защото така и не разбрах защо спря, нито защо после тръгна ... :lol:

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 4:08 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Офтопик

Цял живот съм бачкал сервиз. Много съм разсъждавал на темата "защо се счупи?". Огромен процент от случаите на повреди, разследването на причините ще струва многократно стойността на устройството. Задоволяването на любопитството ще струва скъпо. Често ми е било трудно да обесня това на клиентите си и съм си измислял някоя често срещана причина водеща до подобен проблем/повреда/симптом.

Още малко. Преди 5-6 години ходих за последно на личен лекар. Кашлях, кихах, сополи, тиква. Човека ме погледна от 3 метра и взе да пише рецепта полуусмихнат с изражение - "ясна работата, днес си двадесетия така". Тогава си помислих - "бахмаа, аз поне пускам машината да я диагностицирам, а тоя отдалеч!" Мислих много и реших че си струва да се разследват причините за болестта. Докторът виждаше следствието - болен пациент, разполага с малко или много имперична формула - при тези симтоми даваме тез и тез лекарства и той се оправя. Обаче и през ум не му минава да разследва причините. Той не каза - не прави така и така повече, това те води до състоянието ти, или включи това и това в ежедневието си и никога повече няма да изпадаш в това състояние. Просто разсъждавам.

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 07, 2009 4:27 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Димитър Илиев написа:
Офтопик ...


Хич не е офтопик. Баш си е в топика ... ;-)

За разследването на причините и цената му - напълно си прав. За докторите - също, ама това за докторите е друга тема (от общодържавен тип) ;-)

Има обаче и друго - много пъти с часове съм се ровил в някакъв проблем и чак тогава ми идва наум да питам Чичо Гугъл или някой форум. В поне 70% от случаите, след това проблемът се е решавал за минути. С питане, нали знаеш ... ;-)

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов