Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 9:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 3:25 pm
Мнения: 13
Местоположение: Перник
Някой да ми препоръча удобна и не-саморазхлабваща се сбруя.. търся мнение на ползвател, не на търговец..
Благодаря :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Съб Мар 26, 2011 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 14, 2004 9:57 am
Мнения: 90
Местоположение: НОВИ ПАЗАР
ее че тук са само търговци
ти пък

_________________
които търси намира, който пита разбира


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Съб Юни 04, 2011 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 02, 2010 7:41 am
Мнения: 42
Подвесните на ДЖИН нямат аналог по ергономичност,удобство,конфорт,сигурност със допълнителни странични протектори,карбонова седалка която е и по тялото изваяна,да не говорим за коланите че са с подсилени осигуровки-релефен тип няма разхлабване!и отделно вече всяка една сбруя е със сигнално устроиство! така че успех в избора.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 3:35 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Здравей!
Аз си купих AVA Sport Student/Cruiser NG и съм много доволен въпреки, че тук във форума не са толкова популярни(което за мен лично е необяснимо, може би защото са българско производство?). Снимки на моята сбруя.

Лично моето мнение е, че е супер удобна както и при старта и ходенето по Стартовата площадка така и във въздуха(в сравнение с SupAir ACCESS). Моята с полиетиленовата седалка която е ергономична(анатомично по формите на тялото) и много лека. Цялото тегло на сбруята със карабинерите, ускорителя и запасния е 5,6 кг на снимките се вижда. Възможностите за настройки са много от това как да ти е наклонен гърба до настройки за агилитета (само при Cruiser NG при Stident NG не може да се настройва агилитета).

Относно това за разхлабването на коланите, при мен само тези на краката се разхлабват при ходенето надолу нагоре, но не и при излитането или по време на полета. Аз лично го намирам даже за удобство, че е така, пък и преди излитане трябва така и така да ги провериш и ако са ти хлабави да ги притегнеш. Другите не са мръднали, вярно е че я имам от скоро и само 4 пъти съм летял с нея но голямо ходене имаше с нея на гръб щото малко по пропуснах червената точка на кацалката (Видео). :oops:

Аз бих си я купил отново или по-точно AVA Sport Cruiser NG заради настройките на коланите за агилитет. Снимки на Cruiser NG има ТУК.

Успешно и забавно търсене,
Ивайло.

П.П.:
Цитат:
paratech2
... сигнално устроиство! ...
:wink: да верно е, една свирка.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Нед Юни 05, 2011 7:41 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Удобството е абстрактно понятие.
Удобните за едни сбруии се оказват неудобни за други.

Първите 4 години смених 3 сбруи.
След това видях, пробвах и 13 години летях с една сбруя на APCO - Contour. Беше ми много комфортна.
Но преди 6 месеца видях най-новата сбруя (Spark) на същата фирма и веднага ми хвана окото.
Купих си я и сега се чувствам още по-комфортно.

Но комфорта си има своята цена!

http://www.apcoaviation.com/products.asp?section=harnesses&product=spark

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 9:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ivko написа:
Здравей!
Аз си купих AVA Sport Student/Cruiser NG и съм много доволен въпреки, че тук във форума не са толкова популярни(което за мен лично е необяснимо, може би защото са българско производство?). Снимки на моята сбруя.

Лично моето мнение е, че е супер удобна както и при старта и ходенето по Стартовата площадка така и във въздуха(в сравнение с SupAir ACCESS). Моята с полиетиленовата седалка която е ергономична(анатомично по формите на тялото) и много лека. Цялото тегло на сбруята със карабинерите, ускорителя и запасния е 5,6 кг на снимките се вижда. Възможностите за настройки са много от това как да ти е наклонен гърба до настройки за агилитета (само при Cruiser NG при Stident NG не може да се настройва агилитета).

Относно това за разхлабването на коланите, при мен само тези на краката се разхлабват при ходенето надолу нагоре, но не и при излитането или по време на полета. Аз лично го намирам даже за удобство, че е така, пък и преди излитане трябва така и така да ги провериш и ако са ти хлабави да ги притегнеш. Другите не са мръднали, вярно е че я имам от скоро и само 4 пъти съм летял с нея но голямо ходене имаше с нея на гръб щото малко по пропуснах червената точка на кацалката (Видео). :oops:

Аз бих си я купил отново или по-точно AVA Sport Cruiser NG заради настройките на коланите за агилитет. Снимки на Cruiser NG има ТУК.

Успешно и забавно търсене,
Ивайло.

П.П.:
Цитат:
paratech2
... сигнално устроиство! ...
:wink: да верно е, една свирка.

Адаш (поне трима станахме в тая тема), кога си взе тая сбруя?
Питам, защото аз си взех sprinter, който откакто му настроих коланите първоначално - не са мръднали.
Нито гръден, нито бедрени...
Ма и сега се сетих - като катеря баира със сбруята откачам коланите, че с тях е още по-трудно ходенето :)
Пробвай и ти да ги откачаш, не знам що се мъчиш така :lol:
Пък за удобство - удобна е, ама не съм пробвал и повече от 1-2 (учебни). Предполагам и при теб е същото :) Това е тъпото на търговците в България - никой няма наличности. Включае и производителя, което вече е безумно.
Да те питам, какво им е мнението на твоите инструктори за ava?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Пон Юли 18, 2011 1:01 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 3:02 pm
Мнения: 81
Местоположение: Алпите
Име: Ивайло Митев
Мараба, Абаш!

Откачане при мене няма закача ли се един път само ги разхлабвам малко или си ходя така нагоре надолу вече му свикнах(Последната седмица направих 22 старта :lol: ), откачам се след като съм кацнал вече на кацалката. Пък и седеики в сбруята на старта е супер удобно и мекичко :lol:.
Аз пробвах тези от училището, 2 или 3 различни, седял съм в Culd C и GIN Verso на тренажора. Не мога нищо лошо да кажа удобни са и те, но нямат толкова настройки като Cruiser NG, за това пък имат повече място за багаж отзад. ГИН Версо ми хареса много, но е с AIRBAG. Всички са с предимства и недостатъци. :cry:
На моя инструктор му хареса как се затваря запасния и изработката. Не му се вярваше, че е толкова лека и че може да се пакетира толкова малка. За летене не я е пробвал с моите 163 см. и с неговите 180+ см нема как да стане :wink: . На старта и на кацалката ме попитаха няколко да ли съм с Reverse сбруя.

Изпробвах и различните настройки на коланите и в момента съм с минимален гръден и разпуснати до край Тези тук (не знам как им се вика :oops: ). Не друса много в термични условия, но пък благодарение на разпуснатите "Тези Тук" се управлява супер само с преместване на тежестта. Като цяло до сега мога да кажа, че е удобна както във въздуха така и на старта седейки в нея и чакайки реда си или подходящи условия.

Това беше от мен, за малко да забравя имам я от 06.2011.

Приятни полети и меко кацане,
Ивайло.

П.П.: Не съм търговски заинтересован по никакъв начин с която и да било фирма.

_________________
Крило: 777 - Rook2 S - Lilac....................................XContest - Ivko
Сбруя: Woody Valley GТО Light - S......................... Страницата на Клуба ни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Сря Авг 10, 2011 9:04 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
niqma po golemi bokluci ot AVA na pazara dokazali se za poslednite godini hubavi zapasni pravexa no i tova istoriq a podvesnite im ihaihaihaih palna skrab ......

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Препоръчайте ми сбруя
МнениеПубликувано на: Чет Авг 11, 2011 4:32 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 29, 2007 2:12 pm
Мнения: 11
http://www.expandingknowledge.com/Jerome/PG/Gear/Best/Harness/Regular_2011/Main.htm


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов