Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:11 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Пон Апр 11, 2011 8:33 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 9:19 am
Мнения: 7
IMPRESS 3
Новата сбруя на Advance IMPRESS 3 се очаква да излезе на пазара в началото на юни 2011. Базирана на технологиите от LIGHTNESS, IMPRESS 3 е много по-лека, по-компактна и с по-добра аеродинамика от нейния предшественик IMPRESS 2+.
Най-голямото нововъведение е липсата на дъска за сядане, и съответно няма празнина между седалката и гърба на сбруята. Тялото се поддържа от непрекъсната повърхност без гънки при което е много удобна. Много време и усилия са положени за подобряване на аеродинамиката във аеродинамичен тунел, но крайния резултат е сбруя с чохъл, с EN/LTF одобрен протектор, тежаща само около 4,5 кг, което си е постижение. Протектора е само 13 см дебел и обема при пакетиране е много намален.

Информация
IMPRESS 3 се произвежда в 3 размера и 2 цвята. За разлика от IMPRESS 2+ няма версия с wind skirt. Размер M е планиран за продажба в началото на юни 2011, а S и L трябва да излязат към края на юни 2011.


инфо Advance


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2011 2:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 12:54 am
Мнения: 32
Има ли някакви отзиви за сбруята. Аз още се чудя за нея. Малко ме притеснява сигурността и.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2011 3:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Има доста дълга тема в PGForum: http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=36535

Като цяло май няма недоволни :)
Казват че предавала по-директно усещане за това какво се случва с крилото от предшественика си и същевременно комфорта е много добър.

Аз не бих се притеснявал за сигурността, със сертификация относно стандарти за сигурност Advance не биха направили компромис.
По-скоро би ме притеснила цената ;)

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2012 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 12:54 am
Мнения: 32
Четох и в paragliding forum и като гледам единственото оплакване е row стабилността и. Прекалено бързо реагира. А за сертификацията, сигурно е ОК ама аз съм сравнително начинаещ, та може би бих предпочел да имам някой друг сантиметър повече. Цената може би е малко висока сравнение с останалите на пазара ама поне знаеш че качеството е без компромис. Все пак може да я летиш 5-6-10 години.
Чесно казано бих искал да я тествам преди да я купя.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2012 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
За сбруя без дъска е нормално да е много чувствителна, но Импрес-а не е замислян и като сбруя за начинаещи.
Ако държиш на по-стабилна, но и по-тежичка и по-голяма, мисля че все още е въможно да се поръчва Импрес 2, пък и мисля че се намират запазени 2-ки 2-ра ръка.
За момента за България няма поръчан Импрес 3, най-близкото подобно е Lightness-a на Елин от София който си е като Импрес 3 само че по-лек и без сертифициран протектор.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Вто Яну 10, 2012 11:17 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 12:54 am
Мнения: 32
Аз в момента летя с Impress 2. Но искам да я сменя с по-лека. Поне 2-3 кила по-лека. Предпочитам затворени заради комфорта за краката. Искам да видя какво ще изкарат Sup Air. Skypper изглежда добре засега. Гледам че Impress 3 има и някакъв проблем с контейнера и големи запасни.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2012 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
zdravko455 написа:
Аз в момента летя с Impress 2. Но искам да я сменя с по-лека. Поне 2-3 кила по-лека. Предпочитам затворени заради комфорта за краката. Искам да видя какво ще изкарат Sup Air. Skypper изглежда добре засега. Гледам че Impress 3 има и някакъв проблем с контейнера и големи запасни.


Не, просто размера на сбруята отговаря на приблизителният размер на запасният. Адванс се презастраховат като препоръчват да не се слагат много големи запасни на малки сбруи. Тоест ако сбруята е размер за пилот до 100 килограма, не се предполга че ще слагаш запасен до 160.
Размера на скатания запасен много зависи и от начина на прескатаване.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2012 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Viper_Weasel написа:
За момента за България няма поръчан Импрес 3


Има, има - само дето не идва... :?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Яну 11, 2012 11:29 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Даниеле - май са те забравили :)

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 4:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
http://www.youtube.com/watch?v=vhd9yEpovzQ&feature=related

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
На мен не ми харесва дизайна на коланите. Изобщо не е удобно бедрените колани да ти присискат тестисите дори е болезнено. При излитане и кацане въобще няма да е комфортно.За такава скъпа збруя би трябвало да е помислено за това.Най-доброто решение в бедрените колани е при збруите на Бенгъла по-старите модели новите вече не са.Имам една стара Рейсър и с нея мога да стоя изправен без да ми се впиват коланите в тестисите.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Ясене, преди да излизаш с такива заключения пробвал ли си някога сбруя с такъв тип колани?
Ако беше толкова неудобно, както го описваш щеше ли това да е концепция прилагана от Advance и GIN?
Лично аз за трите години, от както летя с Impress 2 никога не съм имал каквито и да проблеми от естеството, което описваш.

Нищо лично, просто така казано е като гроздето е кисело...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Импреса е невероятна сбруя, най добрата според мен.Има само един недостатък, много е лека и който си вземе такава ще трябва да компенсира с носене на воден баласт. Разликата е почти 5 кг.
Доктора вече има такава и каза че е още по удобна от стария модел. Невероятно качество на материали и изработка. Направо си е произведение на изкуството.
А Ясене наистина ако можеш някой ден пробвай такава сбруя, и съм сигурен че ще останеш изненадан от комфорта и удобството, изобщо го няма този проблем за който говориш :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Миналата есен в Алгодоналес,имах възможността за кратко да пробвам Advance Impress 3.Малко странно ми беше,като се отпуснах в нея-все едно си като в "цедило",поради факта,че няма дъска отдоло ;)Определено,доста по-комфортно и удобно се чувствах в сравнение със моята SUPAIR EVO XC 2008 въпреки,че и комфорта при нея е висок.Стори ми се и доста лекичка,имаше запасен и уреди по нея.Екипа на Адванс е свършил много добра работа !


P.S. "Цедило" е един вид препаска,с която на времето,жените са носели малките деца на гърбовете си ;)

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Advance Impress 3
МнениеПубликувано на: Сря Фев 08, 2012 9:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Яска и аз като Ставел не съм съгласен с теб. Вече година и половина летя на Джин Рейс 2, която е с колани по този начин. Никога не съм имал проблеми при излитане и кацане, никога не съм усещал притискане в слабините. Даже мое лично мнение е , че по този начин направени бедрените колани ти дават по голяма свобода на движение и възможност да се засилиш повече. Опитвал съм и други сбруи, на които коланите са около бедрата без да са захванати за коремния и ми беше много по неудобно. Постоянно ми се изхлузваха надолу под колената и ми пречеха при стъпване и завъртане. Може би е въпрос на настройки на самата сбруя, но определено бедрените колани на Адванса и на Джин-а са много удобни и не те скопяват :)

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов