Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пет Апр 22, 2011 10:10 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Качих точките от Скай номад ,които имаха зададени GPS координати.По -натам може да се допълнят ...
Става въпрос за стартовете и описания на особенностите на всеки един от тях.Повечето не съм ги проверявал дали са точни.
линк към POI във формат KML:
http://dox.bg/files/dw?a=28c8371da5

линк към сайт където можете да си ги конвертирате в друг формат :

http://www.rimory.com/convertor#

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Последна промяна Letiasht на Съб Апр 30, 2011 10:13 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2011 11:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Letiasht Напразно си си губил времето! Кординатите които са взети от стартовете не съвпадат с Гугъл Земя.Така някой който гледа местата на Гугъл и реши да отиде на някое ще се окаже на съвсем друго място в действителност.Аз не случайно не съм дал GPS кординати в моя сайт да не се бъркат хората!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Чет Апр 28, 2011 9:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Ясене POI се правят с помоща точно на Гугъла и трябва да ти кажа ,че точките около София и Сопот са си точни.По принцип целта на POI са за въвеждане в ЖПС и да те отведе до непознат старт.
За да се увериш въведи координатите на Витановци и приближи - ще забележиш кръгът за целно кацане направен от Митко Ралев.Предполагам няма да ти е проблем да разпознаеш и паркинга на Сопот.
Някъде е зададен старта ,а на други е поляната за кацане( по-ниските стартове или като Сопот ,където като стигнеш паркинга няма как да не намериш и старта.)
В допълнителните пояснения за стартовете има на някои посочени и други координати за различни стартове с различни посоки ,които се намират на един и същи баир.
Ако има някъкви неточности казвайте или инфо давайте го и ще го въведа за ползване от всички.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Чет Апр 28, 2011 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Маркера за Боровец е сложен на Софийското село Бистрица. Старта на яз.Калин е в долината на р.Лакатица от другата страна на планината.Това забелязах като разгледах маркерите.В моя район има и други стартове да ги видиш трябва да цъкнеш на личната ми страница!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Чет Апр 28, 2011 2:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Абсолютно прав си.Сега остава да дадеш точните координати за да ги поправим.Сам разбираш че ми е трудно да се ориентирам по снимки за стартове на които не съм бил.
http://www.snimka.bg/?album;aid=588658

Ще поправя направо първия линк като махна посочените от теб грешки и като имам инфо ще качим пак Боровец и т.н.

Сайта ти е много подробен и добре направен,но как някой непознаващ района ще намери даден старт.По морето особенно има много закътани такива .

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пет Апр 29, 2011 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Айде Летящ направих ти точките http://dox.bg/files/dw?a=dc62b96c87 Като дойдеш да ги литнеш ще черпиш!Направих ти ги защото си ми позната физиономия от Пернишките байри!Само защо някой хора си мислят че като е Рила значи условията са много яки и се дърпат. Като цяло не са по-силни от Сопот например даже има дни в който е съвсем спокойно времето става и за начинаещи!

Сега някой да не вземе да си препише кординатите на ГПС да си направи точки и да тръгне по тях. Най-вероятно ще отиде на съвсим друго място.Тия кординати са само за Гугъл Земя и са неприложими за персонален ГПС. Дори различните модели ГПС показват разлика за едно и също място. Ще трябва човек да се пойтересува как да стигне до избрания старт ако трябва и да се изгуби един два пъти.Баба ми едно време да не е имала ГПС :D


И виж къде си сложил маркера за Карандила Сливен - на 100 км по на юг под Ямбол там даже не е Сливенски окръг.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Последна промяна Ясен Христов на Нед Май 01, 2011 12:18 pm, променена общо 3 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пет Апр 29, 2011 2:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Ами хайде в Рила, на мен само водач ми трябва, и съботно-неделно време че да не бачкам... Иначе е го къде е, на един изстрел с лък от София:)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пет Апр 29, 2011 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Тази събота и неделя лифта няма да работи.Надявам се да го пуснат другата за гергьовден.Ама още е рано да се каже!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Съб Апр 30, 2011 5:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Здрасти Ясене,
доколкото те усещам ти си от тези колеги дето все нещо не им харесва.Първо съм си губил времето.После точките не били както трябва .Отидохме на това къде си ме виждал и т.н.
Ходя да летя където ми е най-близо и в условия които на мен ми харесват. Тъй като мисля да мина на по-нисък клас бих ти продал моята 2-3ка (ако не те притеснява че ще си му на долна граница).
Та по темата: започнах с това че координатите са взети от скай номад и са направени в POI за GPS с цел лесно намиране на непознати стартове( като тези за бензиностанции,забележителности и т.н.)
Това че има разминаване с гугъл въобще не е интересно.Може да направиш ти ако ти се занимава такива.За мен по-важно е да замериш координатите на старта на Калин например и да кажеш какви са.Добре ще е и други по места да кажат .Рядко ходя из страната за да проверявам сам всяка точка.
Въпреки твоето негативно мнение мисля че идеята си е добра.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Съб Апр 30, 2011 7:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Не съм казал нищо лошо.Напротив исках да съм полезен с нещо и ми се намира свободно време за това.Това че не си ми разбрал замисъла е защото понякога използвам метафора! Вярно намирам забележки ама това е защото има за какво все ми се иска всичко да е точно!
На Калин кординатите са N42.10.507`E023.14.617` по моя ГПС по друг някой може да са различни затова тия неща не са много надежни.Факт!

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Съб Апр 30, 2011 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Имаше различни настройки в GPS-ите за стандарта на координатите. Да не ви се разминават, че на мен ми се случи в Турция такава ситуация и се чудих защо никой не идва да ме прибира.
Аз излизам пред къщата и пущам GPS-а. После сверявам с чичо Google и ако има някаква разлика, я вземам предвид за стартовете които търся. Така намирах и матанстанциите из Европа без карта.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2011 7:54 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Нещо немога да разбера закакво ти е да гледаш гугъл,ако имаш верните координати и GPS който да те отведе където искаш.Ако търсиш улица в непознат град да не би да разглеждаш града в гугъл първо и после да му задаваш търсенето? :roll:
Е който иска може и да си го разглежда,но не това е идеята.
Любителите на риболова отдавна имат описани над 300 места за риболов и си разширяват постоянно базата с данни.Аз ходих на непознати места ползвайки техните POI и видях ,че това е голямо удобство.Затова се опитвам да създам такива и за нас.За целта трябват замерените координати на самия старт ,а не от гугъл да се свалят.
Затова беше и запитването ми към вас дали въведените точки дотук са верни по места и да ги корегираме ако се налага.Също ако има промяна в инфото.

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2011 8:42 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
Не би трябвало да има разлика в GPS координатите, ако са преизчислени в съответния формат. Ето малко преведено обяснение за форматите на представяне:


С географска ширина N25 07.450 като пример, ние можем да представим същото място, като N 25°07'27", или просто 25.124167. Всички те се отнасят до едно и също място.

Това е най-честата причина за объркване. Получавате е-мейл : вашето място е 25 07 450, но вие го имате записано като 25 07 27.Ето проблема!!!
Не пренебрегвайте десетичната запетая! Ако тя е налице, тогава секундите, са представени като десета и стотна част от минутите. Ако няма запетая, третата стойност е броя секунди .

Нека поясним:
N 25 07,450 се чете като 25 градуса и 7,450 минути на север от екватора.
За да се превърне това във втората форма, просто се взема дробната част 0.450, и се умножава по броя на секундите в 1 минута: 0,450 х 60 = 27. По този начин, 07.450 минути, е същото като 07 минути и 27 секунди, или просто 07'27".

Третият формат, 25.124167 е само градуси като чисто обикновено десетично число. Взема се дробната част 0.124167, и се умножава по броя на минутите в 1 градус. По този начин .124167 x 60 = 7,450 минути.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2011 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
"Обаче да не би да си мислите, че след тези изчисления той запомнил номера на локомотива? Не... Защото се сетил за Света Троица и умножил всичко по три"... :roll:
Ярослав Хашек - Приключенията на добрият войник Швейк през световната война....
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: POI за GPS
МнениеПубликувано на: Пон Май 02, 2011 11:35 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 08, 2008 9:09 pm
Мнения: 85
Местоположение: Sofia
Пояснението ми беше интересно,но аз затова ползвам гугъла където с безобидна промяна на настройките и той си ги смята всичките тия работи.След това създавам POI файла в KML формат,който по принцип е за GPS -си с уиндос мобиле .Затова дадох и линк за да могат и притежателите на Гармин и др. да си конвертират файла в необходимия им формат за да може техния GPS да го чете.А как и къде се слагат POI файловете за да могат да се ползват може да се прочете в сайтовете в нета ,както и всичко което ви интересува в детайли.

P.S. В летенето мисленето трябва да е толкова ,че да не ти пречи на действията.( някой го беше казал)

_________________
Александър Игнатов
не робувам на марка- летя с каквото ми падне


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов