Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 17, 2024 1:21 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 2:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... u8MKceMve4 Очаквана премиера за Европа - Октомври 2012. Конкурентна цена $ 200/ +wifi $270.

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 15, 2012 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Бива, ама Sony (puke) :)
добре че е на цена около тази на GoPro-то че ако беше по висока..... никъв шанс :)
Като почнат с тея техните SteadyShot и т.н. глупости.
в момента имам една камерка Sony Bloggie... е тоя гламав стедишот прецаква всички клипчета и за жалост понеже от Сони са решили че е страхотен - няма опция да се изключи.

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 8:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 13, 2008 12:39 pm
Мнения: 206
Местоположение: Варна
Име: Адриан Атанасов
http://www.youtube.com/watch?v=OvfXWzmldYI&feature=related - vs GoPro Hero 2 на открито с доста детайли + вода
http://www.youtube.com/watch?v=gSgK2KS0y6Q&feature=relmfu - тест на много слаба светлина
http://www.youtube.com/watch?v=wEIa_DbQjxA&feature=related - vs GoPro HD, НЕ HERO 2

Лични впечатления:
По-добра чувствителност на слаба, както и на изкуствена (затворено помещение) светлина от Sony HDR-AS.
По-голяма острота от Sony HDR-AS.
Малко по-топли цветове от GoPro.
120fps на 720p при Sony HDR-AS vs 120fps на 480p при GoPro Hero2
"Steady Shot" функцията на SONY всъщност ме впечатли, очаквах движенията да изглежат "изкуствени", но всъщност доста подобряват визуализацията и усещането. Според мен ще върши много добра работа при спортни дейности, каквато е и нашата. Чисти много добре подрусванията и вибрациите. (което може да се коригира и със софтуер, но това спестява усилия). Забележка: функцията намалява ъгъла на снимане до 120 градуса.
Ценово съотношение -
Sony HDR-AS15 (WiFi,защитната кутия и 2 стойки) = 400$
GoPro Hero 2 (защитна кутия, 4 стойки, каишка за глава, каишка за каска, 2 колчета за поставяне под различен ъгъл) = 430$

Цените са близки, като при GoPro има повече разработени аксесоари, които доказано вършат перфектна работа. При SONY явно ще се заплащат допълнително или още не са пуснали големите пакети.

Другият въпрос,който остава неясен за сега е здравината и устойчивостта на кутията и до колко пази камерата, което при GoPro лично за себе си съм доказал, че е идиотоустойчива до голяма степен.

Продължение:
Sony може да прави само 2MP снимки, като може да прави само по 1 снимка на всеки 5 секунди. GoPro прави 11МP снимки по 2 на всяка секунда!
Вече чета за проблеми с водоустойчивата кутия. Запотява се. Отделно предната част е пластмасова и е много лесна за надраскване. Нова кутийка струва $39,99.
Все още не продават отделно лещи за SONY и трябва да стои постоянно в кутийката, а тя също се драска лесно...
Частите за монтиране на SONY са по-обемисти и първите впечатления са, че са по-калпави. Лепeнките не са VHB (тези качествените, които идват с GoPro.) и изглеждат лесни за разлепване.
Настройките на SONY не могат да се бутат докато е в непромокаемата кутия (няма достъп до бутоните).
Батерията на SONY я пишат да държи 13 часа, ще разберем до колко това е вярно :)

_________________
Ozone Mantra M6 - червено-черно-бяло
Ozone Zeno - синьо-бяло
Element AIR - Tandem


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 10:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 31, 2010 1:27 pm
Мнения: 221
Местоположение: София / Пловдив
Име: Кирил Недев
Е, от GoPro отговориха :)
Изображение

_________________
Лети с: Нисан примера :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 11:34 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
http://www.youtube.com/watch?v=eeV3RIoBroU
Май вече има предлагане и в БГ... Sony HDR AS30 WIFI GPS ( с очаквана опция до края на годината-пълноцветен монитор и WIFI контрол на китката) Някои GоPro форумни мнения са в двете крайности но аз съм по склонен да очаквам твърдата им стратегия да продължи : без GPS , без по различен нов монитор и съществена редукция на цени. Едно е неуспоримо приятелите на Soni които са (вече на възраст :-)) далеч от екшъна биха я ползвали вече като домашен camcorder/handycam навсякъде другаде.
... и едно форумно мнение което е по различно в прогнозите си от моето.

"would like to make a brief comparison between the two cams about two features only

GoPro Hero 3+ BE is priced at 449 euro
Sony HDR AS30 is priced at 333 euro without the Remote WiFi unit which you will be available to buy it separately by the end of the year. The remote will be priced at 149 euro which will make the Sony solution more expensive than the GP Hero 3+.

Of course the Sony solution offers two distinct and useful features not to be found with GoPro yet and therefore has a competitive edge over GoPro:
1) a full color monitor in the remote unit where you can watch Live what the cam is recording
2) a GPS


Saying all that, I would suppose that GoPro must offer a similar remote unit with a full color screen which will be sold separately in the near future.
The GPS could be something we will see in the next version, GoPro Hero 4."

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Има един модел в Техномаркет:
http://www.technomarket.bg/products/091 ... -hdr-as15b

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 6:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
http://www.technopolis.bg/b2c/details/4 ... Y-HDR-AS30 Това е последното ново AS30 - 599 lv +16Gb но съм срещал в нета и 299$ + VAT

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Нед Ное 17, 2013 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
Гледайки доста в нета а съм и Сони фен си взех преди седмица въпросното Sony HDR-AS30V. Вчера успях да направя първия тест полет и с видео-реене при 20 С градуса около 30 мин. 2 са проблемните неща които трябва да се оправят на първо време дори и "по български" :–)
1. след десетата минута почва да се образува конденз в кутията пред обектива което се забелязва като мъглив фокус на видеото. Сега разбирам защо са си вързали гащите с темп. диапазон 0-40 Целзий (ами ако си в база 1-2к ASL или зимни спортове)
2. при определен ъгъл спрямо вятъра се чува шум (като гадно скарцане от ролки )
Има и още неща които не са както бих искал по отношение на моментен дрейф на траклога и невъзможноста му за ползване ако режеш видеото. До 4 ГБ файл записва (20 мин. HD ) и отваря следващ файл автоматично но при монтиране (рязане) после идва изчезването на траkлога. Изтриване само с формат на картата ... т.н. Снимките и коментарите може да видите тук : https://www.facebook.com/groups/paragli ... up_comment

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Пон Ное 18, 2013 2:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
И 1 и 2 ги има като проблем при GoPro, за това си продават и пръчки да обират влагата... Аз мисля да пробвам с котешка тоалетна по български :D А звук може да се ползва ако си с отворения капак, иначе е безсмислено. Не знам дали сони имат отворен капак...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Сря Дек 25, 2013 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
След побългаряването ми : 1. Премахнах оригиналното О уплътнение и сложих две парченца подобен размер ластичка да фиксира капачето така камерата ще се вентилира но не е водоустойчива ( само на дъжд и водни пръски).
2. На принципа на дунапренените микрофонни шапки/предпазители при вятър сложих една лента от 5 мм. дебел дунапрен около камерата с ластик с леко изрязване за обектива.Не е много дизайнерски но при това много добро стерео на Сони свиренето на ръбовете при определен ъгъл спрямо вятъра е много по незабелижимо. Всяко докосване за Вкл/Изкл. резонира на каската и е неприятно на записа. Това може да се избегне само с очакваното дистанционно на Сони с цветен екран за китката или WiFi управление чрез моб. тел./таблет. Веднъж са ъпгрейтвали софта си Сони и забелязах нов режим за обърнат монтаж на камерата който не е описан и случайно съм активирал след формата на картата. И след полета пак идва тъпото ограничение че обработиш ли нещо траклога не можеш да го ползваш с редактирано видео. Като цяло качеството на звук, детайлност в картината и реални топли цветове не отстъпва(за мен е по добро) от GoPro (Справка youtube). GPS траклога само прави по шарена картинката на видеото и е за масово съзерцание само (скороста е с дрейф, сега изоставането с видеото е незабелижимо, позиционирането е отлично но на Google map траклога графиката му излиза с прекъсване на сигнала и дрейф на десетки метри встрани (може да е от местоположението ми на острова или както пишат в иструкцията "Американците могат да си променят точностите на сателитите "нарочно" ":-).
Не лети сам !!! ДА ама НЕ.. и аз съм Николай рискувах за последния полет и клип HD за годината комбиниран с GPS. http://www.youtube.com/watch?v=u0Dv4rU6pd0
p.s.
Честита Коледа, ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ...Здраве и късмет на вас, вашите родове и приятели!НАЗДРАВЕ!!!

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
Еее неее ... сега пак нов модел Sony HDR AS100V http://www.youtube.com/watch?v=Q-ZLgnnLXYQ и моята AS30V за два месеца е стара вече...

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Очакваме ново Sony ActionCam with HD
МнениеПубликувано на: Пет Дек 05, 2014 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 18, 2009 9:53 pm
Мнения: 62
Местоположение: Кипър
Предната неделя имах добро зимно време (3 часа реене) да пробвам за първи път китайски монопод 10 -на долара и самоделна PVC тръба с канал за държател на Soni HDR AS-30V action cam . фиксирана под лявата карабина. Монопода е осигурен с една оригинална макаричка за ключодържател с въже през тръбата. Идеята я разбирате вероятно-при излитане е сгъната пръчката и камерата е в канала на тръбата като долния и край е хваната за ципа на джоба. Така се навежда след като си излетял (но джоба е отворен). Като за първо операторско майсторство с монопод си го харесвам. Искам да насоча вниманието ви на музикалния фон от 7:56 до края. Случайно може някой да е срещал и знае този млад инструмент но за параглайдинг видео ми допада много. Забележките и въпросите моля на лична и приятно гледане (HD) : https://www.youtube.com/watch?v=Owj-E2f ... e=youtu.be

_________________
Всички стигат върха-малцина продължават нагоре!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов