Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 3:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Здравей, Иво!
Не съм дотолкова компетентен, за да давам съвети, но мога да изкажа впечатление от моето крило - Swing Mistral 6, което е висока 1-2-ка. Доколкото успях да науча, само сигурността на крилото го смъква под 2-ка. Камерите са само 52, но това отново му дава по-голяма сигурност. Като характеристики бие доста от 2-ките от близкото и по-далечно минало. Мога да кажа, че лети изключително добре и е послушно. Не мога да го сравнявам с други крила, освен по-нисък клас пак на swing. Крилото не е за обучение и като цяло не става за начинаещи пилоти, но след курса ме посъветваха да си взема такова и не съжалявам, защото с това крило можеш да летиш с години, особено ако нямаш стремежи за състезания и вдигане допълнително на класа.
Нямам намерение да му правя излишна реклама, но няма впечатление от други крила в точно този диапазон. Като недостатък мога да кажа единствено спортните върви, които са тънки и меки и лесно правят възелчета и ако не внимаваш при излитането се озоваваш вързан във въздуха. Доста неприятен момент, особено ако нямаш възможност да кацнеш на старта и да се оправиш.
Крилото определено е подходящо за прелети, защото това лято направих първия си прелет и прелетях 80 км, от Невша до Церковски (югозападно от Карнобат). Прелетях си планината без проблеми и се изкефих максимално. Крилото определено има възможности и е удоволствие да се лети с него. Като цяло за добри прелети повече от 2-ка не е задължително необходима. Всичко по-нагоре е за състезания и рекорди.
С Емо и Малина като говорех последно ми казаха, че Малина иска да взима точно Мистрал. Не знам дали още иска такова, но ми се струва, че няма да сбърка.
Ако летиш често можеш да минеш и направо на 2-ка, но и 1-2 имат какво да предложат и не са за пренебрегване. Ако държиш малко повече на сигурността е добре да вземеш по-сигурно крило с възможности, отколкото по-несигурно с почти същите възможности.

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 04, 2012 2:15 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Благодаря на всички за съветите... Шашардисах се още повече :lol:

Тъй като повечето се обединяват около мнението, че е по-добре да вложа пари в летене, от колкото в top-of-the-top крило, тази оферта ме примамва много сериозно:
viewtopic.php?f=5&t=6332&start=0
Разбира се, тъй като си говорим за висока 1-2, става дума за firebird raven.
Това е списъка с +/- според мен:
+++ МНОГО Е ЕВТИНО! Мога да го поръчам след 2-3 седмици, без да се налага да чакам да събирам още пари
+ Ако го взема сега, ще мога да го летя в стабилни условия, докато му посвикна преди пролетта и шутовете тогава. Ако купя това, вместо ментор 2 например, ще имам пари за повече летене.. Съответно и SIV курс на Охрид, което е задължително за следващия сезон.
+ Много добър външен вид, въпреки, че това не е никакъв фактор в избора ми.
+ Дръжките ми харесват :)
=====================
- Непозната марка, никъде не мога да намеря ревюта за него. Не познавам някой, който лети с такова. Моля, ако има някой - да се включи.
- Най-вероятно няма да мога да тествам преди да купя. Ако някой има такова - моля да сподели :)
- 4 линии
- Не мога да намеря никакви данни за глайд, sink и т.н.
- Повечето видеа, които видях, са на склон, имаше 1 в термика и там пилотите ми се сториха доста пристрастни в оценките си...
- Платът - SkySilk, съвсем непознат ми е (не, че съм някакъв капацитет с моя "богат" опит де, ама все пак). Някой чувал ли е нещо за него? Да не се продъни след едно скатаване на някой плаж? И уж е нов плат, олекотен, не знам к'во, ама пак тежи 6 кила това крило...
- Според доклада от теста - http://flight.manual.free.fr/tests/fire ... epa_uk.pdf на почти всичко са му наслагали А, освен на 2 неща. Дали си е EN-B (че и висока!) или не е успял да се дореди за EN-A?



Благодаря още веднъж!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Вто Дек 04, 2012 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Raven написа:
Доколкото успях да науча, само сигурността на крилото го смъква под 2-ка. Камерите са само 52, но това отново му дава по-голяма сигурност. Като характеристики бие доста от 2-ките от близкото и по-далечно минало. Мога да кажа, че лети изключително добре и е послушно.


И аз съм същите впечатления от Мистрала. Летях един сезон с такъв и впечатленията ми са отлични - сравнително добре реагира на командите, можеш да го натягаш много в термика без притеснение, че ще се срине.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2013 1:00 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Някой има ли Windtech Zenith (или Zenith Evo)?
Бих се радвал да чуя отзиви...
Също така ако може да поеме 80-кг пилот и собственика му би ми го дал за "едно кръгче" срещу почерпка :)
Това, което ме шашардиса е, че според данните му мачка mentor2.. Глайд 10 според производителя, а според para2000 - 9.3 - 9.6 - http://para2000.org/wings/windtech/zenith.html
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2013 1:53 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 10, 2005 12:03 am
Мнения: 559
Местоположение: Шумен
Име: (Хаджи) Северин Акерски
Zenith има в София-Светослав Такев и във Варна-Жоро (от Добрич).

_________________
Парапланер - Windtech "Fenix"
Сбруя: APCO "Spark"

Изображение
ДИСТРИБУТОР

Kites Maker Olds looking good!
http://kites-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Чет Яну 17, 2013 10:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Моето е Zenith Evolution.Реших се след консултация и препоръките на Жоро от Варна,след като видях как лети крилото на Албена.
Мнението ми не е много меродавно,понеже имам малко опит и то само с едно крило(Epsilon 5 от 2005-та),но аз лично съм очарован още от първия полет и досега не изпитах стрес и неприятни емоции,въпреки че полетях няколко часа в добри термични условия.
Впечатленията ми са:Крилото излиза много леко,излитам много по-лесно,по- маневрено и управляемо е с по-малко управления и тяло,не губи толкова височина при маневрите,доста по-голям глайд само на око,не тъне толкова на спийд,кацам по-меко...
Пак повтарям,аналогията е със старо крило с малка източеност.
Важното за мен е,че успях да си позволя ново крило с добри характеристики и ниска сертификация.Чувствам се малко по-уверен в себе си и с жажда за откриване на нови за мен хоризонти.
Успех в избора,че по крилото те посрещат,по летенето изпращат! :D
Ае ся Бат Хаджи да сипе по едно...

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2013 7:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Благодарение на вас, Светльо и пишещите в paraglidingforum.com, реших да взема по-евтино крило и да наблегна повече на летене...
Междувременно пък излезе офертата на Хаджията за демо крилото zenith, което беше точно моя разер, а характеристиките биха всякакви представи за EN-B :)
Та - живот и здраве след 2 седмици си имам ново крилце :)

Още веднъж благодаря на всички и най-вече на бат Хаджи :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2013 9:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Ivailo написа:
Междувременно пък излезе офертата на Хаджията за демо крилото zenith, което беше точно моя разер, а характеристиките биха всякакви представи за EN-B :)
Та - живот и здраве след 2 седмици си имам ново крилце :)

Още веднъж благодаря на всички и най-вече на бат Хаджи :)


Имай в предвид, че може да става въпрос за модерния на последък клас "проформа EN-B" и да бие не само тези представи, които ти се иска. :)

_________________
Golden4


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2013 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Е, нали не е ozone :lol:
Съвсем наясно съм, че крилото най-малкото ще е шавливо и не очаквам крило с такава разлика в характеристиките с моето, да се държи по съвсем различен начин.
Имам си едно на ум...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Пон Мар 18, 2013 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
От вчера, на Беклеме:
http://www.youtube.com/watch?v=YeluGPf9OMk

Изводи:
1. Bright-а го летях може би твърде дълго (2 години), свикнах на хубавото - да не реагирам, да си пускам управленията... Трябва да се държат тия чаршафи изкъсо...
2. Над равнината не винаги е толкова спокойно, колкото изглежда... Хвана ме неподготвен това...
3. Разликата от EN-A до висока EN-B е по-голяма, от колкото си мислих... Особено от bright...
4. Пролетта си е пролет... Нали има една приказка - който преживее пролетта ще лети и есента...


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 19, 2013 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
15-16 секунда особено ми хареса с тези пуснати управления. Все едно си на SIV курс :D
Спомням си Йотов като ми помагаше да напредна на моя SIV курс как ме караше да дърпам 50% колапс при камбана и след това да оставя крилото да се оправи само, за да му видя магариите и да разбера, че крилото трябва да се остави да лети. Това ми помогна да не се страхувам от крилото, а да разбера, че сме приятели. :)

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Избор на крило high EN-B (висока 1-2)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 19, 2013 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
"Това ми помогна да не се страхувам от крилото, а да разбера, че сме приятели. :)"

Не че не може по приятелски да ти го слага чат пат :)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов