Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 6:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Трябва ми мнение за Freex Vaxin и Freex Arcane !!! ???
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 31, 2012 2:01 am
Мнения: 3
Име: Damian Paunov
Здравейте,
нов съм във форома и незнам какво точно трябва да направя, но се надявам това, което правя да ми донесе желаната информация :) Попаднах на чисто нови крила Freex , едното е модел 2007г. Vaxin, а другото е 2004г.-Arcаne. И дветв са DHV-2, първото за около 1500лв, второт за около 800лв. Както споменах и двете са чисто нови, неразопаковани ..стояли на рафтовете на дилър в чужбина. Има ли някой, който е летял с такива крила или знае някаква информация за тях и може да ме посъветва как да постъпя. Струва ли си да се вземе някое от тях?
Благодаря предварително!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ми мнение за Freex Vaxin и Freex Arcane !!! ???
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 10:39 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Нов си във форума, а в летенето?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
 Заглавие: Re: Трябва ми мнение за Freex Vaxin и Freex Arcane !!! ???
МнениеПубликувано на: Чет Ное 01, 2012 7:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
dam написа:
Здравейте,
нов съм във форома и незнам какво точно трябва да направя, но се надявам това, което правя да ми донесе желаната информация :) Попаднах на чисто нови крила Freex , едното е модел 2007г. Vaxin, а другото е 2004г.-Arcene. И дветв са DHV-2, първото за около 1500лв, второт за около 800лв. Както споменах и двете са чисто нови, неразопаковани ..стояли на рафтовете на дилър в чужбина. Има ли някой, който е летял с такива крила или знае някаква информация за тях и може да ме посъветва как да постъпя. Струва ли си да се вземе някое от тях?
Благодаря предварително!


Здравей,
За да те посъветва някой е добре да дадеш повече информация за себе си - летял ли си досега, откога, къде и колко, в какви условия, кой те е учил, колко време на година можеш да отделяш за летене. Аналогията с автомобилите "колкото по-нов, толкова по-добре" не е валидна 100% за крилата.
Имай предвид, че класът на крилото трябва да съответства на нивото на уменията ти. Ако сега пролиташ си вземаш по-нисък клас крило. Под по-нисък разбирам DHV-1 или EN-A по сегашните сертификации. В този ред на мисли ако си нов, тези крила не са за теб ако и да са нови.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ми мнение за Freex Vaxin и Freex Arcane !!! ???
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2012 2:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 31, 2012 2:01 am
Мнения: 3
Име: Damian Paunov
В отговор на двата съвета, които по никакъв начин не помагат, мога да кажа... не съм нов , летя от 5-6 години, за съжаление последните две не ми се случва често. Въпроса и молбата ми е ако някой може да изкаже мнение и да даде съвет относно тези две крила, ако е лятял с такива или има някаква информация за тях, защото не съм ги чувал преди... крилото с което летя в момента е DHV-2 -Freex Frаntic+, което ми е второ крило и нямам голям оит с различни крила. Не търся съвет дали крилата са за мен или не. Интересува ме крилата стабилни и сигорни ли са за класът си и как се държат по време на полет?
Надявам се някой наистина да даде полезна информация по темата! :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Трябва ми мнение за Freex Vaxin и Freex Arcane !!! ???
МнениеПубликувано на: Пет Ное 02, 2012 8:00 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Колега, съжалявам, че не сме ти били полезни. Поне аз като прочета въпрос като твоят в раздел "Гнездото" винаги си мисля, че става въпрос за нов за летенето човек, убеждаван от поредният дилър да си купи крило, което е "ново" и "точно като за тебе".
Може би трябва да се премести темата в "Екипировка".

Иначе съм летял с FreeX Frantic (без плюс) и бях доволен от крилото с изключение на годините му но за тези двете си нямам представа. И в paraglidingforum.com гледам, че няма информация. Защо не ги вземеш да ги литнеш и сам да разбереш кое как ти се струва?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов