Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:08 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 3:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Забелязах , че летят няколко крила в България , и ще съм благодарен да споделят опита си от него. И аз имам три полета и с него 2-3 часа, и понеже ме изненада неприятно, търся съвет, от тези които го летят с повече опит. В турболенций се справя чудесно, контролира се добре със спирачките, но много се чуди дали да завие.
При първия ми полет , по стар навик от предишните ми крила, при приближаване към склона , при опита да се плъзна по склона с остър завой срещу него, спирачката която натиснах да завие ми омекна в ръката , крилото колапсира, но след отпускане на спирачката се възстанови и продължи завоя. Доста експерименти си правих с него, но като тръгне по склоновия вятър засилва по правата и няма излизане. Търся причината в мене, не вярвам така да лети това крило. Тъй като за първи път летя и с затворена сбруя, го отдавам и на това , че не мога да влезна в завоя с тяло. Но старото ми крило, върти на пета с тази сбруя. Надявам се да дадете някой съвети.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2013 10:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Здравей!
Аз на същото му вися 20-ина часа,все термично,без склоново реене.
Преди да си донастроя затворената сбруя,която ме стягаше в раменете,забелязах,че трудно давам тяло и съответно трудно влизам в по-стегнат завой...и започнах да си изкарвам рамото от презрамката,давам много тяло,понякога имам чувството,че вися като абитуриент от сбруята.Вероятно крилото си иска повечко тяло.Другото което забелязвам е,че като отпусна външното управление до горе,маневрата е по-тясна и динамична,за разлика от тази с леко обиране дори.Изобщо спрямо предното ми,това си е чувствително откъм промени и команди,"приказва" и много ми помага.Подобно на твоя случай,вчера го сръчках малко повече в една термика и ми направи нещо подобно,за мен беше сигнал за ниска скорост и че съм пред изнегативяване.
Според мен не е проблемно крилото,но най-чиста работа е,дай го да го пробва някой батко-термичар,дето лети с 2-ки и нагоре и ще сме сигурни всички :wink:

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2013 6:03 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Благодаря, за съветите.
Още днес промених настройката на сбруята , поизправих се, махнах и чохала и резултатът бе добър.
Не улучих денят , разходихме се до Беклемето, но засенчи , та не можах да го сръчкам достатъчно, но има надежда.
Може би ще се наложи да сменя стила си на летене. Това ми е четвърто крило, предишните не се чудеха изобщо , дори и без тяло, при издърпване само на едната спирачка се засвирваха стръмно в посоката, при използване на двете спирачки, правеха чудесни плоски завой, за катерене в термика или по склона. Но пък това има добър глайд , скорост, стабилност. Ще сложа една камера към крилото и ще погледаме какво може.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2013 10:01 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
По принцип зависи и от условията в които си летял. Понякога в различни въздушни условия едно и също крило има много различно поведение.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Пет Май 31, 2013 10:06 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Колапс на zenith - не мога да повярвам :lol: Шегувам се, щото мойто ме шамари толкова сериозно, че направо ме е страх да го летя...
Аз съм със стария модел, но честно казано мисля, че проблема е в предишните ти крила :)
2 години летях gradient bright 4 и като се качих на това ми се стори, че завива на пета... Ако си свикнал на точилки, които завиват по-хубаво е нормално да намериш разлика.. Но за мен специално тя е в положителна посока, то няма и как да е иначе, идвайки от такъв тулуп...
Не ми е колапсирало при опит за по-остър завой, даже много му се кефя как ги прави...

Ама друго ми направи впечатление - що рееш по тоя начин? По дебелите книги си пише да правиш осморки и да завиваш СРЕЩУ вятъра, навън от склона...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Windtech zenith evolution - трудно завива
МнениеПубликувано на: Съб Юни 01, 2013 5:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 3:03 pm
Мнения: 69
Местоположение: Пловдив
Име: Христо Ангелов
Ще се радвам да греша , надявам се да е резултат от едновременната промяна на подвесна и крило.
Не говоря за склоново реене. В планината обикновено всеки ръб се обтича от вдигащ поток, много по бързо се вадиш и обикновено влизаш в термиката с пълни кръгове по склона отколкото с осморки. Това упражнение ми е любимо, но не станва добре. Днес изглежда чудесен ден, надявам се да си променя впечатленията, успех на всички.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов