Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 7:44 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 3:05 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Здравейте,
Тъй като съм решил (пак) да сменям крилото си, в момента сондирам EN-B крилата.
Решил съм преди да си купя следващото крило ДА ГО ТЕСТВАМ в реални условия, вместо да чета фалшиви ревюта и субективни мнения. Съдейки по ревютата излиза, че единствените проблеми на крилата са, че не са дошли с concertina bag?!
Ясен Нейчев преди време ми даде да пробвам Gin Atlas и останах доволен от него, но ми се стори бавно и тромаво...
И толкоз... Или само той поддържа някаква демо екипировка, или всички дилъри имат проблем с начините на търговия...
На Въздухария аха да тествам independence geronimo-то на Юли, ама се оказах на старта 5 часа и слязох с джип, защото проби солиден север. Съответно като слязох Юли (съвсем в правото си) се беше нервирал, защото е изпуснал деня (бяхме се уговорили да литна и да кацна, за да може той да се качи към 2-3ч.). Сигурен съм, че ако бях питал Пастора, той щеше да ми даде geronimo, но просто Юли ми предложи неговото, та проблема не е в конкретния пример, просто смятам, че ситуацията е идентична с всяка друга.
Смятам, че е АБСУРДНО дилър, който взима % от продажбата на крила, да те насочва към тоя и оня (независимо дали го познаваш или не), пък ако той евентуално се съгласи да изпусне един ден летене, щото си му много мил. Това реално е възможно само ако си късметлия да уцелиш приятел със същото крило.

Бях чул слухове преди време, че Дънди имала практика да си платиш само транспортните разходи от производителя до България, но да можеш да тестваш което крило искаш, което лично мен ме устройва, но знам, че са само слухове.

Драги дилъри,
Бихте ли били малко по-открити към потенциалните си клиенти, като обявите тук (или в някоя тема специално за целта) с каква ДЕМО екипировка разполагате, дали е възможна схемата, която описах по-горе (с Дънди) и т.н.? Ясно ми е, че не можете да обявите цените публично поради една или друга причина, но не смятам, че подобна информация би навредила по някакъв начин на бизнеса ви.

Искам да ви дам пари, ама не и на сляпо. Не и втори път.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -8 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Не мога да ти отговоря на въпроса за наличната демо екипировка, но ако търсиш нещо, което да лети повече от Атлас но да не те насира, ще ти е доста трудно. Светльо лети със Зенит-а много сърцато и все в гаднички условия и твърди, че крилото е ок.

Ако се постараеш да полетиш още малко сегашното си крило, може би ще се научиш да летиш активно. Аз когато преминах от Брайт на 1-2ка и цяла година разправях наляво надясно колко ужасно крило е новото ми, какви страшни колапси прави, а сега за последния сезон нямам нито един колапс на него. Истината е, че единичката трудно може да те научи на активно летене.


P.S. Подобни публични субективни мнения че "крилото е бавно и тромаво" едва ли ще насърчат много дилъри да дават демо екипировка, за да може всеки да споделя за тях размисли и страсти.


Последна промяна dimitar.miladinov на Вто Сеп 10, 2013 7:50 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 12, 2011 6:11 pm
Мнения: 144
Местоположение: София
Име: Светослав Такев
Извинявай,ако съм те подвел със субективното си мнение!Ако търсиш обезщетение за пропуснати полети,да се разберем извънсъдебно?
Небето не е гостроприемна среда,късмет на всички тест пилоти,които купуват на сляпо!!! :wink:

Чувствам вина,че не те предупредих още тогава,крилото не е подходящо за целно кацане!

_________________
"В това да превъзхождаш другите няма нищо благородно.
Истинското благородство е в това да превъзхождаш предишния си аз."
Индийска поговорка


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 8:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 9:40 pm
Мнения: 68
За да има демо крила за проба, трябва да се налеят доста пари, които за дилърите в България са немислими и неоправдани заради малкия (нищожен) пазар на нови крила. Иначе смятам че всеки би искал да има такива крила...За да имаш поне по 2 размера от 2 класа актулани крила на дадена фирма....Аз също съм се чудил и най-лесният вариянт е да се посети някой от големита фестивали/тестивали през есента и зимата в Европа - St. Hilaire напроимер започва след 2 седмици. Или в сайтовете на някои производители има инфо за местата с демо крила, естествено повечето са големи клубове в алпийските страни.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 10, 2013 11:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Налични при мен крила за тестов полет имам:

Independence Pioneer- S, M и L

Independence Geronimo- S, M и L

Independence Galaxy / 140-230 kg/

Gradient Bright 4- 22, 28 и 30

Gradient Nevada - 24,28 и 30

Gradient Aspen 4 - 26 и 30

Gradient Bi Golden -42

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 11, 2013 10:07 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Не съм пуснал темата, за да обсъждаме моя зенит, за него има отделна!
Светльо, под "субективни мнения" визирах мненията във форумите. На теб специално съм ти благодарен страшно много, защото си ми говорил доста за крилото и все пак то е повода да те познавам. Ако си се почувствал обиден от горния израз, моля да ме извиниш, той със сигурност не е визирал теб.
Да пътувам до Франция, за да си харесам крило ми е меко казано невъзможно. Да, да речем, че там е точно крилото, което ще ме направи щастлив години наред. Ами ако баш по време на въпросния фестивал от там минава някакъв циклон и няма как да го тествам?
Смятам, че точно това е задачата на дилърите и точно това ще ме накара да си купя крило от тях - да го тествам предварително. Общо взето интереса е взаимен.

Благодаря на Цецо, че се включи по темата. Надявам се повече хора да му последват примера.


П.П. Миладинов, съвсем правилно си написа, че мнението ми, че атласа е тромав, е абсолютно субективно и съвсем лично, базирано на опита на човек, летящ от 3 години, който не е летял на повече от 4 крила (като изключим учебните) в живота си. Аз лично не смятам, че подобна информация трябва да е top secret. Както вече казах крилото е супер, по стабилност е почти като bright-а според мен и честно казано, ако не си харесам друго най-вероятно ще се метна на него.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 11, 2013 11:41 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
писах, ама не ми се влиза в полемика с теб... бъди щастлив :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 12, 2013 3:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
може да тестваш LC, Spiruline (сеттифицирано EN:B) или гъЗката- Goose или разни по-бързи крила(11,12,13, 16 18м) :D


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 18, 2013 12:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Pastora написа:
Налични при мен крила за тестов полет имам:

Gradient Nevada - 24,28 и 30

Gradient Aspen 4 - 26 и 30


Разменям тестов полет на Golden4 26 срещу тестов прелет на Nevada28 и/или Aspen4 26 ;)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 18, 2013 1:47 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Разменям крило 32 квадрата за 2 х 16 квадрата. 4 х 8 квадрата не са опция!


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 2:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Аз като си купувах крилото есента на 2011 се чудих между Nova Mentor 2 и Nova Factor 2 и Чавдар ми предложи да внесе и двете, да ги тествам и да върнем едното като платя съответните екстра-транспортни разходи. Не помня обаче дали това беше при условие, че задължително ще купя едното от двете крила. Така или иначе нещата сега, след 2 години, може да са се променили.

И на мен ми се струва непосилно един дилър да внесе и да държи налични за тестове крила - поне два размера EN B и поне два размера EN C. В по-богатите държави дилърите печелят сигурно по 1000 EUR на крило и могат да си позволят да блокират парите, необходими за тестови крила. Ти кое предпочиташ, да има крила за тестове и да струват по 3000-3500 EUR или сегашната ситуация?

Евала на Цецо за наличните крила!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 4:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
vasildimov написа:
Евала на Цецо за наличните крила!


евала ама новото Geronimoto (http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=5&t=6616) неще да се продаде на цената на озон на 50часа :|


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 5:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Продава се добре, ама не се купува много... :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 5:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Само да кажа , че Цецо наистина е един от малкото дистрибутори, които поддържат не само крила, но и много други неща в наличност. Каквото и да му потрябва на човек свързано с летенето може да си го вземе от него или ако го няма, то поне със сигурност ще му съдейства , за да го получи. В крайна сметка не бива да забравяте, че това не е само бизнес за удоволствие, но се прави с цел да се изкара някой лев. Както каза Васко - дилърите са направили повече от достатъчно като са успели да договорят специални цени за българските потребители, който да са такива, че поне малко да са съобразени с финансовата действителност в БГ. Не казвам, че новите крила са евтини, но със сигурност мога да кажа, че цените са едни от най-ниските в цяла Европа, което е благодарение само на БГ дистрибуторите.

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Каква налична ДЕМО екипировка имат дилърите в България?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Не знам как Цецо и Ясен успяват, ама щом го правят, явно е възможно точно на нашия пазар с точно тази малката комисионна.
Дано и другите им последват примерите...
Викторе, темата в международния форум за джеронимо я оспами, сега и тая ли? Айде спри се! Щом няма желаещи - сваляй цената, а не изнервяй всички останали!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов