Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Данчо - да питам тогава по точка 3:

това че не се съобразяваш с международната сертификация ( тъй като не ти е необходимо ) означава ли че при Елементите класификацията "B", "C", "D" се размива. В смисъл - Уотър 2 - е позициониран като клас 1/2 - да кажем горна 1/2-ка - това означава ли, че в определени ситуации той ще реагира като 2-ка,което обаче " е преглътнато " в името на по доброто летене на крилото?

От друга страна тази сертификация по EN според мен е вече толкова комерсиална и неактуална ( мисля, че бяхме обсъждали това в друга тема ), че не трябва изобщо да бъде водеща при избор на крило, особено от по начинаещи пилоти.
Тоест не е ли по добре крилото да бъде направено така, че да лети по добре, а пилота да си има едно наум, когато си избира съответния модел.

Говорил съм си с Доктора, който лети в момента с 2 крила - сертифициран Swing Core ( което е 2/3 ) и Елемент Фаер 2
( което е 2/3 - състезателно ). Той ми е споделял, че макар Фаера да е по наточен ( по - висок клас ) - лети в пъти по добре, по стабилен е и с него изпада в много по малко ситуации, който да го карат да реагира активно .
Което е още едно потвърждение , че международната сертификацията не отговаря изобщо на реалното летене и освен че спъва крилата не ги прави по сигурни и надеждни.

Следователно - най добре да си летим родните крила Елемент защото са летящи и не са спънати " магарета " , но когато си избираме модел и клас да имаме едно наум, че в определени ситуации от нас ще се изисква добра и навременна реакция .

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
Ники, отговорил си на въпросите си съвсем правилно :)

За начинаещите пилоти, които се объркват от всички тия EN B,C,D и доброжелателните съвети от по-опитните -
четете препоръките на производителя за кого е предназначен модела. Два примера:
1. GIN Carrera - сертифициран като EN B, но препоръката е да се лети от XC пилоти отговарящи на профила на EN C (с опит над 100 часа термично летене)
2. OZONE Enzo - сертифициран като EN D, но препоръката е да се лети само от топ пилоти отговарящи на профила на PWC състезатели (с опит над 1000 часа race to goаl) :twisted:

С други думи (на известен наш съфорумник и пилот) - privarduvajte se i ne se napravajte :!:

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 8:47 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 13, 2004 9:40 pm
Мнения: 68
В тази връзка, някои фирми, като Ozone, Advance, Macpara и Gin започнаха да НЕ слагат EN/LTF сертификацията на рекламните си на крила (страници и банери) в списанията. Предполагам че скоро и другите ще ги последват. Т.е подчертаването на сертификацията вече не е маркетинг подход и фирмите не желаят това да е водещото при избора на крило. Обикновено в БГ (предполагам че и на други места) често казваме: "Ще си купя една едно-двйака" или "ще трябва да премина на двойка вече". Може би това имаше значение до преди няколко години, вече не. Има доста примери за липса на връзка между сертификация и тип крило. Някой може да остане доста няприятно изненадан от "две-тройката" си ако си осланя само на сертификацията...Предполагам че в по-масовите класове, кашата и изненадите са още по-големи. Съгласен съм с Данчо, това което има значение е какво казват дизайнерите на крилото. Може би нальотът в часове е една от най-обективните и безпристрастни показатели. Не е ли така и в моторната авиация?


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Вто Фев 11, 2014 2:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
@Прехваления Water2
Най-сетне го видяхме на живо. Първите впечатления: Торбата с лимонено-портокаловия парапланер тежи по-малко от очакванията, независимо, че е събрала 27квм парапланер. Следващото е голите върви, предимството, което дават се очаква във въздуха а сега само трябва да бъдат развързани. Камерите. На снимки изглеждат ниски, на живо вдъхват повече доверие. Окачването, в средата има 4 линии към краищата 3. Изглежда по семпло от еднокласниците. Докато се приготвям продължителните челни издухвания приключват. Започва обичайното завъртане на вятъра от юг-юи, за съжаление това е повече от 90гр. спрямо необходимата посока. На моменти лентите в горния и долния край на старта показват 1-2м/с, но в обратни посоки една спрямо друга. Издебвам краткотрайно ориентиране на полъха и стартирам. Крилото излиза леко, плавно до горе и с кратко затичване излитаме. Pluto-то с неговите 25кв.м изисква по сериозно засилване. Вариото се обажда пук, пук и в момента, в който сумата от височината до земята, опита и смелоста стават достатъчни завъртам първото хапче термика за тази година. Парапланерът отзивчиво изпълнява командите, почти ми говори какво става с въздуха около нас. Набираме 200м над старта,от където собственика му стои с поглед вперен в небето. Не ми се иска да чака излишно, затова пробвам набързо спийд, не е настроен, но на 40%-50% вдига с 5-8км/ч, не е тежък, дърпам с интерес по една крайна връв на А-линията стават хубави ушленца, снижението се увеличава, добавям спийд колкото може, още по-добре тръгва напред и надолу. Няма никой наоколо във въздуха за да направим някакво сравнение затова слизаме и кацаме. С широка усмивка ме посреща обственика а аз от сърце му честитя придобивката.
Траклогът със снимки: http://www.forum.skynomad.net/leonardo/flight/7654


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Пет Юни 05, 2015 8:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
На някой може да му е интересно:
https://www.youtube.com/watch?v=Y9mWcKvgI5Q


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов