Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Пет Яну 10, 2014 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Ивайло си взе крилото и се записа да яде пуканки на първия ред -от крилото ли е или от Ивайлото?
Някой да знае сериозна причина -защо да не се избере Element Water 2 -да я каже сега или да замълчи нататък :) ?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -4 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 12:46 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
За теб ти казах - рано ти е... Септември, когато утихнат условията, но не умрат съвсем, може, ако си имала хубав сезон...и си минала през Охрид


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 6:52 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Ти изобщо полетя ли го това това крило ? Имаш ли конкретни впечатления, основаващи се на факти, не на емоции ? Говорим за Водата, не за Зенита :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 7:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Класически въпрос-капан :) Водещ неусетно към храма на унижението :D


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 7:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 10, 2008 12:43 pm
Мнения: 346
Местоположение: София
Не мога да разбера защо се заяждате с Ивчо ? Особено Гери...

Иво си лети редовно крилото - включително и днес на Коняво и според мен е много доволен.

Гери - според мен много самонадеяно се впускаш в това ново за теб начинание ( парапланеризъм ). Имам чувството, че не осъзнаваш доколко екстремно може да бъде летенето. Надявам се само да не го разбереш по начина, по който го разбраха други хора... Слушай малко повече какво ти се говори - никой не ти мисли злото , а напротив...

_________________
НК
Element Air 4
Gin Race II


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 8:03 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
и аз това исках да кажа. че Иво отговори по същество и ... падна с двата крака в класиката


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 8:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Гледам все добри хора сте се събрали тук с добри думи...но мислех, че темата е Water2, а не добротата на света :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Съб Яну 11, 2014 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Гери, ти в момента си на тоя етап, на който бях аз преди да взема зенита, за това знам много добре как се чувстваш и какви мисли ти се въртят в главата. Да не говорим, че летях същото крило.
В момента летиш на крило, което те вози. Ти не си пилот, по-скоро си пасажер. Казваш му "завий наляво" и то завива, без да те пита, да ти казва, да те предупреждава. Просто завива. Трябва НАИСТИНА БРУТАЛНО ДА СГАФИШ, за да направи нещо.
Минала си през какво ли не, летяла си къде ли не, въртяла си термика. Хората ти казват какво ли не, а ти чуваш само това, което искаш да чуеш.
На мен някои дори ми казваха да си взема направо 2-ка!
Не, аз ще действам по-консервативно и ще си взема 1-2. Ама понеже съм голямата работа ще си взема висока 1-2, то пише, че са със сигурността на 1-2, ама летяли като 2ки. Чудесно!
Ето, намерих и перфектното крилце за целта - zenith! Глайд 10, скорост 40/60 км/ч! Ебаси данните, такава 1-2 няма! На всичкото отгоре и моя размер го има демо по-тънкана. Тамън ще има повече пари за летене.
Взимам зенита януари, летя го февруари, март и ПЛЯС! пролетта дойде, ама изведнъж. Както си рееш ламинарката на Дърманци, на следващия уикенд отиваш на Беклеме, а там ври и кипи.
Пляс шамар, какъвто никога не си получавал и включваш на survival mode. Като кацнеш с разтреперени гащи започваш да преосмисляш всякакво летене. Започваш да осъзнаваш, че не е баш толкова лесно, колкото с брайта. Ама все пак е един шамар, на всеки се случва. Вадиш си поука и даваш напред. На следващия уикенд пак ври и кипи, получаваш 3 такива шамара, кацаш на уши, щото вече кафявото напира.
Гери, ти не си активен пилот. Крилата в по-горните класове искат активно пилотиране...
На теб ти трябва летене. Както ми казаха и на мен (май го има в темата ми за избор на крило) трябва да смениш крилото заради глайд тогава, когато кацнеш на 199-я км, щото не ти е достигнал глайд за 200. С това и съм съгласен и не съм, защото пък на 1-ца не трябва да се застояваш много, защото свикваш да си торба с картофи.
Моя съвет е - лети го това крило и пролетта, старите хора са казали "Който оцелее пролетта ще лети и есента", отиди на Охрид, направи няколко сривчета там, да усетиш нещата. Лети си и лятото, отиди на Шуменското състезание, да видиш хората къде търсят, да се научиш. Вече към края на Август, да речем, когато се успокояват условията, започни да тестваш това-онова. Много горещо препоръчвам Gin atlas на човек като теб, смятам, че това крило е точно за преминаване от пасивно към активно летене...
Не ми е проблем ама грам да ти дам крилото да го пробваш! Не си мисли, че съм скръндза и си мисля, че ще му направиш нещо. Напротив, който ми е искал крило съм му давал, както и на мен са давали...
Ама, ако ти го дам сега, знаеш ли какво ще стане?
Ще литнеш, ще видиш, че лети хубаво, може и през някое балонче да минеш и ето - ти вече си го тествала в термично време! Да, ама от тия балончета до шутовете в гъза пролетта има огромна разлика. Ще се подлъжеш, че е хубаво, ще си поръчаш, пролетта ще береш такива ядове, че може да те откажат от летенето. Това ти го казва човек, чиято детска мечта е именно да лети! А миналия сезон - другите ще ти кажат - почти се бях отказал от летене...
Малко хора ще ти кажат каквото и да било поради форумния синдром - все на някой няма да му хареса нещо в мнението и ще го захапе, въпреки, че с мнението като цяло е съгласен...
Ама поне тия, дето ти казват, ги послушай...
Специално за water не мога да дам адекватно мнение, понеже съм го тествал в сравнително ламинарни условия и всичко на всичко имам 3 полета.
Знам само, че се води висока 1-2, има 3 реда върви по 2 върви на ред, като почти всички са голи от горе до долу. Източеност 5.5, което не е малко, а глайд на хартия пише 9.5.

Разбирам много добре, че с това мнение убивам ентусиазма, който имаш, защото моят беше също толкова голям! Точно за това не искам да си прецакаш летенето! Уви, знам и че точно това е причината да не се вслушаш в това и други подобни мнения...

Пак ти повтарям - нищо не ми коства! Нито ще ми износиш плата, ако го скъсаш ще си платиш ремонта и голяма работа.


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -3 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 4:18 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Много ти благодаря, Иво, за изчерпателния аргументиран отговор по темата за качествата на Water2 -впечатлена съм как най-важните моменти са подчертани, което ми помогна да си изясня неясните неща по темата. Благодаря отново.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 6:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 10:02 am
Мнения: 129
Местоположение: Казанлък
Име: байРос
Отворих темата за Water2, защото тази година крилото ми започва четвърти сезон и аз
естествено се оглеждам какво има на пазара в ниския ценови сегмент. Със сегашното си
крило на Axis- Pluto 2 си летим отлично и без никаква забележка. Поради ниското тегло
на парапланера, около 5кг, се стартира лесно при безветрие, при по-силен вятър също.
В полет е информативно към подвесната система и който му разбира само може да се
радва, а който не разбира, да се учи. Силна страна са управленията, крилото
е информативно и безупречно управляемо. В полет тенденциите за колапси се разпростра-
няват слабо по хордата и се възстановява бързо, все пак го летя добре натоварено-
100кг за 80-105 диапазон. Най-големия колапс го направих от скука, изтървах управ-
лението и всичко се оправи само като на филм за ЕН-Б тестове. На спийд... на спийд оби-
чам да го летя в базата и в дълги конвергентни зони, във всички други случаи, когато
е необходимо го използвам без притеснение, крилото става по-стабилно, за сметка на
увеличената вертикална скорост. Съчетанието от летателни качества отлично кореспондира
с високата пасивна безопасност, по тази причина за мен това крило е лидер в сегмента
Low end EN-B. Но стига за Axis.
След като дизайнера на Аксис Франтишек започна работа в UP аз съм сигурен, че и
Кантегата XC2 е отлично крило, така че Огнян да не се притеснява. Обаче, разликата в
летателните качества на UP и Елемент едва ли компенсира разликата в цената, поне за
мен.
В края на активния летателен сезон започнах да се интересувам от втория Water, но
освен две-три снимки във фейса нямаше нищо. Силно се надявах някой да качи снимки и
да опише новостите в крилото,за съжаление останах разочарован от липсата на информация.
Сега, в началото на сезона не ми се чака за ново крило и ще си летя аксиса.
И накрая, на Илиева сложих минуси навсякъде в темата, защото си прави закачки с Алек-
сандров. Харесва ми чувството й за хумор и ще се радвам да се разминем с нея между
Бузлуджа и Сопот, в полет естествено.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 28, 2013 9:02 pm
Мнения: 25
Местоположение: SOFIA
Име: Kostadin Mingacev
Petrarca написа:
Не мога да разбера защо се заяждате с Ивчо ? Особено Гери...

Иво си лети редовно крилото - включително и днес на Коняво и според мен е много доволен.

Гери - според мен много самонадеяно се впускаш в това ново за теб начинание ( парапланеризъм ). Имам чувството, че не осъзнаваш доколко екстремно може да бъде летенето. Надявам се само да не го разбереш по начина, по който го разбраха други хора... Слушай малко повече какво ти се говори - никой не ти мисли злото , а напротив...

Evala...!!!

_________________
Volare, uno dei più grandi sogni dell'umanità, uno dei progetti più ambiziosi al quale l'uomo si sia mai avvicinato, un percorso che ha visto fallire, nel tentativo, molte delle menti geniali di cui la storia ha avuto testimonianza.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 9:41 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 14, 2009 10:06 pm
Мнения: 184
Росен написа:
След като дизайнера на Аксис Франтишек започна работа в UP аз съм сигурен, че и
Кантегата XC2 е отлично крило, така че Огнян да не се притеснява. Обаче, разликата в
летателните качества на UP и Елемент едва ли компенсира разликата в цената, поне за
мен.


Кантегата ми лети доста по-добре от Water 2 :) :) :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Нед Яну 12, 2014 9:53 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Много се извинявам, просто мислех, че е редно да се връщат хората по темата. Аз съм силно раздразнена, защото нищо не научих по същество, освен, че явно никой нищо не знае по въпроса и се получават приказки като за краставицата. Разбира се, въпреки, че съм посрещната във форума с някакви "_", което като летяща приемам много навътре, аз съм безкрайно доброжелателна и като реша да трупам опит и прелетни часове с Water2 ще можете да ме намерите по траектория Витоша -Рила и ще да споделя опита си.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 12:21 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Гери, аз ти го казах и на лични - още нямам опит с това крило в реални условия, не мога да кажа обективно мнение.
На лични тук също няколко човека ме питаха - даже не съм им отговорил, защото не мога!
Съгласен съм, че липсва информация и си мисля, че това трябва да се промени...
Аз моето решение го взех след тест (в тегловия диапазон на Митко от Елемент съм, та ми прати неговото по Еконт) и след обширна рекламна кампания от други пилоти :)
Та ако и вие имате такава възможност - най-добре да си вземете решението сами за себе си, вместо да разчитате на чуждо такова, защото всеки има различни навици в летенето!


@Оги - Глупости са това и ще ти го докажа следващия път като летим! Тоя сезон аз ще ти показвам термиките, обещавам :)))


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: Element Water 2
МнениеПубликувано на: Пон Яну 13, 2014 3:06 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
От скоро летя с такова крило и като цяло много ми харесва.Купих си го след като тествах него и Air 3 , като везните наклониха в полза на Water 2 ,заради по-мекото возене и по-лесното въртене в термика.Това мисля е най-силната му страна ,като центрирането и въртенето с него се получават без никакво усилие и са наистина забавни.В това отношение е класа над всичко останало което съм пробвал и летял.По правата също лети добре,може би и заради малкото метри върви,като ако искате да ползвате напълно това му предимство,трябва да го летите без много-много да пипате управленията , ползваики постоянно и спийд системата.Тя е много лека и ускорява крилото с повече от 10 км/ч, запазвайки качеството му доста добре.За сигурноста не мога да кажа нищо,тъй като това ми е първото несъзтезателно крило,и не бих могъл да съм критерий.Имайте впредвид че въпреки мекото возене(турболенциите се усещат мазно и плавно)крилото е игриво и надали е подходящо за някой който просто иска да си стои отдолу, без да се клати.В това отношение ако съм по-неопитен пилот и се чудя дали е за мене бих приел думите на дизайнера му за най-точни а именно:

''Water 2 е подходящо крило за пилоти, летящи над 50 часа годишно и за опитни пилоти, търсещи качествен планер с висока степен на сигурност. Тестовите полети поставят Water 2 в горния сегмент на клас EN B ''

Или иначе казано, не е крило за начинаещи пилоти.

Ако имате колебания,може би за вас е Water 1,което е по-спокойно крило,и въпреки че е по стар модел,има летателни характеристики за класа си,които не съм сигурен че са достигнати от други производители.

Всички крила имат добри страни и ''кусури''.Но важен е тъй наречения ''overall performance''.А той зависи най-вече от пилота.Може да е добър само при пилот за който е удоволствие да лети с крилото си.Уплашения и стреснат пилот има лош такъв , така че си купувайте крила с които ще сте спокойни.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 50 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов