Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2014 9:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Изображение
Изображение
Изображение


Видео http://www.youtube.com/watch?v=YvePtIHZ0W0

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Съб Мар 01, 2014 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Абе сигурен съм че не съм само аз който си го мисли, но все пак:

Изображение

:)

В централата на Озон явно се е провел следният разговор:
- Кригел, сега като си при нас ще ни направиш ли някоя сбруя?!
- Няма проблеми момчета, имам един дизайн в предвид, само трябва да сменя едни надписи.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Нед Мар 02, 2014 8:00 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Не си на 100% прав. На тежина e като Lightness, 2.5 пъти по-лека от Impress. С тази разлика че няма нито фронт контейнер (Lightness), нито запасния е под задника (Impress), а е монтиран на гърба. Това си е голям плюс (не яде от протектора) и е типично за Озонска сбруя. Явно Кригел е по-работил малко повече освен да смени надписите.

Иначе на пръв поглед и Gin Genie Lite изглежда така. Предполагам Кригел е минал през Корея на път за Ozone :D
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Нед Мар 02, 2014 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 05, 2007 5:21 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Viper_Weasel написа:
В централата на Озон явно се е провел следният разговор:
- Кригел, сега като си при нас ще ни направиш ли някоя сбруя?!
- Няма проблеми момчета, имам един дизайн в предвид, само трябва да сменя едни надписи.


С тази разлика, че сбруята не е проектирана от Кригел - той си има собствена марка за сбруи - и летя със собствен протоптип в последното състезание - 7-800 гр. затворена сбруя без протектор и катарами.

Като притежател на Ozium мога да кажа, че по форма и дизайн на контейнера за запасния прилича на Impress 3, но окачването, настройките и дизайна на чохъла са решени по доста различен начин, да не говорим за кокпита :) За мен основния недостатък е тънкия плат на чохъла, който вероятно бързо ще се износи и затова е направен сменяем, сериозно предимство пред Impress 3 е възможността да се контролира roll-стабилността.

Досега имам само 40 минути в нея на слаби накъсани термики, но много ми хареса като комфорт и усещане, за разлика от други подобни които съм тествал :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Нед Мар 02, 2014 2:35 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Всъщност като рaзгледах повечето снимки наистина прилича по-скоро на Lightness-а.

Gin няма да го обсъждам, не съм му фен особено, макар че има и добри попадения.

Тънкият плат на чохъла го имаше и при прототипите на Лайтнеса, но всъщност не е от голямо значение защото почти всички сбруи от този клас са със сменяем чохъл.
Относно запасният аз лично предпочитам такъв под седалката, защото при евентуален силен удар не искам да имам нещо твърдо точно в тази област на гърба.
ABS системата (или така нареченият контрол на roll-стабилността) го има и при Импреси-те, още от Импрес 1, но наистина регулирането му в полет е по-трудно, за сметкa на това е и излишно поне според мен защото цялата идея на състезателните сбруи е да са по-нестабилни по roll с цел пo прецизен контрол.

Честно казано ако не летях на Импрес най-вероятно щях да съм на SupAir, SoL, Woody Valley или Кортел, въпреки че Кортел не ми харесват откакто изнесоха производството в Корея.
SupAir са със страхотен дизайн и използват супер материали, за съжаление имат навика да се оливат в килограмите, същото важи и за Woody Valley
SoL са супер като дизайн и удобство но за известно време ползваха по-кофти материали, сега не знам как са.
Кортел са като Сол, с тази разлика че ползват хубави материали, но изработката им беше по-добра преди да се преместят в Корея, не че е лоша просто има дребни неща които мен ме дразнят.
Адванс не са идеални, по-старите Импреси са тежички, и настройките на чохъла например са малко по-сложни, но изработката и материалите са добри, за сметка на това са по-скъпи.

Като цяло всяка сбруя е добра стига да е удобна при дълги полети и да позволява пълен контрол.
Безопасността на сбруята е друг въпрос защото се определя от стила летене - има hike and fly сбруи които са супер удобни но нямат никакви протектори!

Нямам за цел да правя реклама или анти реклама просто споделям моите виждания. Надявам се някой да не ми се обиди на сбруя или крило :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Новата lightweight XC pod harness Ozone Ozium
МнениеПубликувано на: Вто Мар 04, 2014 12:27 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Всичките са хубави, само да става за летене. :D

От миналата година летя с Джени Лайт на Джин, и съм адски доволен. Преди си мислех че няма по добра от Импрес 2ката, но сега съм на друго мнение :)
Тази новата на Озон ме впечатлява с лекотата си. Бих си взел такава, но вече си имам на Джин
Но определено фините материали ме притесняват относно издръжливостта.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов