Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:52 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 12:15 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Аз не съм голям фен да се дават пари за гъзария и реклама чрез разни скъпи продукти, но съм ценител на качеството! Ако има някакъв начин да се сравнят характеристиките примерно на лещите на Oakley и лещите на очилата-еднодневки и се окаже че те са сходни - тогава няма да се колебая изобщо. При положение, че няма такива сравнения и няма апаратура с която да се направят измервания - по- съм склонен да заложа на принципа че по-скъпото трябва да е по-хубаво...

В крайна сметка - има ли място в София където да има достатъчно голям избор очила Oakley?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Пет Апр 04, 2014 12:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
DVD написа:
В крайна сметка - има ли място в София където да има достатъчно голям избор очила Oakley?


Официален вносител за България мисля, че е само Оптикласа. Имат доста техни магазини по всичките молове. Във Варна със сигурност също ги има по моловете.

Последния път като си купувах очила беше в един техен магазин на бул. "Черни Връх", горе долу срещу бившия завод Витоша, на който пишеше "Оптикласа спорт" и имаше доста модели Oakley. Това беше обаче преди 2 години и сега гледам, че го няма на списъка с магазини на сайта им.

Относно поляризацията - както виждаш противоречиви мнения. За мен е по-скоро предимство.
Не съм особено добър пример, защото съм доста зле с очите, за да служа за критерий, но впечатлението ми е, че с поляризираните им очила по-малко ми се изморяват и зачервяват очите.
Предполагам има значение как и с каква посока е реализирана поляризацията на лещите. Ползвам 2 чифта Oakley и няма проблем с нито един уред които съм гледал с тях - било варио, ГПС, телефон, фотоапарат и прочее когато се глеад в нормалната му за употреба позиция. Екраните спират да се виждат, като ги завъртиш горе-долу настрани.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2014 10:18 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Дани, ти преди ползваше маска за ски/сноуборд; защо се отказваш от нея? Аз обмислям дали не е по-добре да летя с подобна, само че за колоездене (спускане).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2014 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Маската си я имам, но тя е добра за студено време. Когато е топло много спарва лицето.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Съб Апр 05, 2014 3:32 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 9:45 am
Мнения: 224
Аз за това мисля за такава за каране на колело.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Нед Апр 06, 2014 5:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
http://www.rei.com/learn/expert-advice/sunglasses.html
Много добро и лобистки необременено обяснение -от А до Я за слънчевите очки.

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Сря Апр 16, 2014 8:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Доколкото разбрах в opticlasa вече не предлагат Oakley. Имат модели в оптики Leonardo.
http://www.leonardo.bg/ хубавото е че имат магазини във Варна. Не съм гледал кои точно модели имат, защото не им бяха изложени, когато минах през магазина. Така и не ги накарах да извадят да ги огледам, защото са ми леко скъпи и нямаше смисъл за мен. :)

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Сря Апр 16, 2014 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Вече ходих до тоя магазин, но нищо не си харесах. Избора е доста оскъден.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Пет Апр 18, 2014 2:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
ТиА търсят меки круши: http://www.oakley-bulgaria.com/index.php http://www.rayban-bulgaria.com/index.php
Бая са се навъдили и Всред наЗ. Един ученик миналата година ни разказа, как негови приятели му подарили ваучер за курс по парапланеризъм. Лесно ще ги намерите в нета-един екстремен сайт-за 500 лв. е КУРса След година усилия да започне курс или да му върнат парите, решил да ги съди. Видях, че на снимката в сайта им е един добър БГ пилот! Попитахме го-кво стаа? Каза, че няма нищо общо :| Снимката му е на сайта им и след една година!
Гледам и чужденци са се насочили към БГ-то, май ни бъркат с Иран :))))

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Съб Апр 19, 2014 10:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
Милене, сайтът който си дал на Oakley е пълен с ментаци. Много лоши при това. В интернет могат да се намерят много добри копия, изключително трудни за разпознаване, но тук всички са боклуци от битака.
пример: моделът Juliet е от X-metal серията и струват от порядъка на 800 - 900 лв. Рамките са от титан и няма как да се репликират освен от алуминий, но и това е трудно. цени от 30лв ... няма смисъл да коментираме.
Друг белег, по който моментално разпознаваме фалшификатите, е че Oakley никога не слагат каквито и да било стикери по плаките или рамките.

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Съб Апр 19, 2014 12:46 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
Рекламират нон стоп във Фейсбук :(
Да му мислят наивниците.

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Вто Апр 22, 2014 11:59 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 23, 2011 11:13 pm
Мнения: 51
Местоположение: Варна
Име: Ивайло Марков
DVD написа:
Вече ходих до тоя магазин, но нищо не си харесах. Избора е доста оскъден.


Даниеле, бях вчера в Леонардо във Варна и местят магазина , който е на Княз Борис (под църквата св Николай) на 20 метра по-надолу. В момента имат много малко модели на Oakley, но ми казаха, че към средата на май ще имат почти всичко. Естествено цените им ще са стабилни, но ако нямаш човек в щатите да ти ги купи от там, че трябва или да дадеш доста пари в Леонардо (или където ги има) или да поръчаш по интернет на собствен риск. Това е една от най-фалшифицираните марки.
При всички положения ако се разходиш към леонардо другия месец поне ще може да пробваш различни модели поне да знаеш какво да търсиш ако ще е от интернет или през друг човек.
Аз си поръчах един стар модел, който беше пуснат в продавалник. Не съм виждал ментета точно на него и се надявам да имам късмет с тези очила. Вече доста материали изчетох за ментетата и как да ги разпознаваме. Много в продавалник са си точно такива. Днес видях, че някой е пуснал отново такива очила - Eye jacket, снимките са малко и не се вижда добре, за да мога да кажа дали са ментета.
Успех с търсенето и дано да намериш каквото ти трябва :)

_________________
F l y - A c a d e m y

Swing Mistral 6


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Вто Апр 22, 2014 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 07, 2013 1:11 am
Мнения: 17
Местоположение: с. Ганчовец, общ. Дряново
Име: Кирил Станков
От известно време ползвам Kwiat - български са, но от приятел, собственик на оптика знам, че са доста добри, за износ са, но ги има тук-таме.
Имат УВ защита, категория 3 и поляризация. Преди седмица тествах XCSoar с тях и няма проблеми - вижда се Ок. Цената им варира от 100 до 150 лева.
За тези около Търново - могат да се пробват няколко модела в Сити Оптик до Районното МВР.

_________________
Кирил Станков,
Gin Atlas
"Break on through (to the other side)"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Чет Юни 12, 2014 11:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 11, 2011 11:39 am
Мнения: 8
читави слънчеви очила се намират в магазините, в които продават работно облекло и пр. - за по 10-15 лева има предпазни, за работа в близост до електро/оксижен, което си е доста сериозно като защита и смешно като цена.
а от магазин на бош съм взимал и такива, които даже изглеждат добре, ала са доста чупливи.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Добри слънчеви очила
МнениеПубликувано на: Пет Юни 13, 2014 1:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
С такива очила ще е добре да държите разстояние ако сме в една термика :D


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов