Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 8:35 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 14, 2018 5:39 pm
Мнения: 3
Име: Атанас Лазаров
Здравейте,

Казали са хората, че човек колкото повече остарява, толкова повече се вдетинява и са прави. :D
Та и аз така. С мераци толкова години като станах на 50 реших да се уча да летя.
В тази връзка ви моля за съвет за избор на първа екипировка.
Ръст 183, тегло 95 кг.

Благодаря предварително.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 11:57 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 20, 2010 5:03 pm
Мнения: 17
Здравейте,

Тъй като летя от близо 20 години и съм бил свидетел на не един инцидент с начинаещи бих си позволил да ви дам съвет по този въпрос.

1. Ако някой се опита да ви продаде нещо преди да сте се научили да летите трябва да знаете, че не ви мисли доброто.

2. Силно желателно е да се учите да летите под прякото наблюдение и ръководство на опитен инструктор.

3. Екипировката за обучение обикновено се предоставя от инструктура и влиза в цената на курса за обучение. Тази екипировка често не е подходяща след курса на обучение.

4. Когато (ако) завършите обучението и още имате желание да летите е добре да си закупите екипировка. Обикновено инструктора ви ще ви препоръча подходящата за вас екипировка. Добре е да се огледате и за алтернативни предложения.

Моят основен съвет е първо да си намерите добър инструктор. Внимавайте много в избора, защото от него ще зависи не само дали ще се научите да летите но и вашето здраве, а и живот.

Пожелавам ви успех!


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 2:46 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 14, 2018 5:39 pm
Мнения: 3
Име: Атанас Лазаров
Благодаря Ви за съветите Господин smihov.

Не съм си и помислял да се уча да летя сам, нищо че прочетох учебника за нула време. :D
Имам инструктор, който полага грижи да ме учи. Той би ми предложил екипировка, но аз разбира се се оглеждам за алтернативни предложения.
Та всичко, което сте написали като съвети съм го направил.
А сега някаква идея за питането ми? :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 5:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Стоян Ви е казал наистина всичко необходимо, и ако го послушате ще си спестите много разочарования и поемането на излишни рискове. Но понеже настоявате ето какво бих Ви казал въз основа на оскъдната информация, която предоставяте:

1. Крило със сертификация En A.
Ако крилото е втора ръка трябва
- в най-лошият случай да е модел и произведено след 2008ма
- да е минало проверка за порьозитет и дължина на вървите
- да няма големи структурни ремонти или промени - пришити или махнати камери и тн
- евентуално да бъде разгледано и облетяно от пилот, на когото имате доверие

Необходимо е вашето пълно полетно тегло, включително цялата екипировка и самото крило, да е в тегловия диапазон указан от производителя.

2. Сбруя (подвесна система) - трябва да е сертифицирана, с протектор или еърбег, открита, с високо окачване и дъска.

3. Спасителен парашут - сертифициран, на не повече от 7-8 години, с теглови диапазон съответстващ на пълното полетно тегло и прескатан преди не повече от 6 месеца.

4. Каска предназначена за пилоти

Така описаната екпировка е максимално консервативна и безопасна, но не отменя необходимостта от инструктор.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -2 
 
 Заглавие: Re: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 14, 2018 5:39 pm
Мнения: 3
Име: Атанас Лазаров
Благодаря на Димитър Миладинов.
Както вече казах в момента се обучавам от инструктор.
Каквото и да реша да купувам, ще се постарая да бъде видяно от човек на който имам доверие, разбира се.
Ще съм ви благодарен ако ме насочите към модели все пак.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Съвет за избор на първа екипировка.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2018 9:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Здравей, моделът в този клас няма такова значение общо взето летящите крила са новите крила. Разликата между тях и няколко годишни крила е фрапираща, не е като да си вземеш 5г автомобил примерно. Когато аз започвах си купих 3г крило на доверие без никакви тестове, което беше абсолютно негодно и останах последен собственик понеже да го продам на някой беше равносилно на опит за убийство. Когато си купих първото ново крило още с първото излитане разбрах, че това до този момент не е било летене :) При новото крило първоначално инвестицията е малко по-сериозна, но после сменяш крила с малка загуба и си летиш като хората. Ако все пак нямаш възможност за ново, остава вариантът "почти ново" и тестът за порьозност и трим на върви, както са ти писали колегите са просто задължителни. И като говорим за почти нови крила това не са крила по 1000-1500лв. Успех!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов