Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Poviarvai mi 4e ako si s4upi6 glavata pak niama da pomradne.
Ne e mnogo umno da hodi6 4isto sam.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Да Ico , приемам забележката :cry: Но си позволих този "лукс"- да отида сам, защото е на две крачки от вкъщи-300 метра някъде, бях уведомил къде ще съм, вятърът беше ламинарен и наклона съвсем малък.Полетите бяха на височина не повече на 2 метра над земята, но благодарение на хубавия вятър си полетях до към осемдесет метра на дължина.Полето е отъпкано от добитъка и гладко опасано, имах и телефон с мен, за всеки случай.Не обичам да съм сам и не бих искал пак да се случва, защото вече се заформихме вече няколко начинаещи.
Пожелавам на всички здраве и ламинарна есен, която идва малко преждевременно!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2009 8:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Аз докато се начудя къде да споделя...... е тука ще е.
В Събота ходихме до местността Дупките до Петрохан.Наистина красиво и подходящо за прохождащи летачи като мен, защото са четири хълма с обща ливада помежду им , така че може да се лети на всякакъв вятър.Мисля да се командировам там... .
Та идеята и организацията бе направена от Митака и Янчо, първоначално се бяхме нагласили за Околчица, но по-добре , че стана така.Беше окосено и това допълнително внесе краска на ожъната нива..., като на село...
Митака излетя пръв с тандема, с Валето, после аз направих един полет, после пак той с тандема с Тони и накрая аз затворих цикъла.Като междувременно Петя и Чичо Янчо ни направиха свидетели на два много приятни полета с техните парапланери, защото ги наблюдавахме отдолу и кацнаха до нас...Искам сега да опиша моите полети!Височината за излитане беше по-голяма от на Чепана.Това не ме уплаши а напротив дори ме подканваше, както казват - "Апетитът идва с яденето.".Нямаше пречки за затичванет и условията бяха добри.Поставената ми задача от Митака бе да се упражнявам в завои.Както разбрах в последствие не се бях справил за шест, защото на мен във въздуха завоя ми се струва ЗАВОЙ а отстрани изглеждали като Змеики, но това е другия път пак.Вторият полет бе вече на залез, сянката настъпваше към мен.Излетях от слънчево място и се приземих на сянка след околу 300м полет.Най - дългият ми, а и висок същоhttp://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=37Дано съм успял да постна снимките.
Надявам се таз зима да напреднем в обучението и възраждането на този прекрасен спорт - ДЕЛТАПЛАНЕРИЗМА!
До приятни срещи на байра!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2009 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Нещо не успях със снимките, ето ги сега :
http://deltaclub.bg/gallery/thumbnails.php?album=37


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 11, 2010 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 07, 2008 8:06 pm
Мнения: 195
Местоположение: Варна
Име: Костадин Фердинандов
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3050051


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 09, 2010 5:57 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
След като мина почти година от тандемния ми полет с Митко от Коняво, идеята че мога да стана и пилот на Делтапланер все повече напира в съзнанието ми.
Пред иизвестно време, отидохме с Делтаклуба на разклона за Кочериново от Е79, където от страната на жп линията се извисява един 30 метров добре оформен склон. Митко полетя с неговото крило, и успя да се извади на термика около 300м. След кратка демонстрация на пилотските му качества кацна на старта и дойде време учениците му да се захванат с упражнения. Вятъра беше малко силен а мястото непознато, та за това вместо стандартното летене, Митко изработи Делта тренажор, като вързахме едно учебно крило за носа, крилата и опашката, така че като се наложи да може бързо крилото да се свали безопасно на земята заедно с пилота.
След като Боби и Явор се побориха малко с Делтата, и в мен се зароди желанието да опитам и така и аз се екипирах и се метнах на крилото, така де под него
Сега сериозно съм решил да се науча да летя, и при първа възможност ще предприема необходимите действия от моя страна, а до тогава, остава само бляна и спомена от тандемня полет, как се лети като сокол между облаците
Изображение
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Много хубави кадри...респект към Skyhiker, сигурен съм че ще бъдеш един добър делта пилот. Радвам се че сте избрали един безопасен метод за първо опознаване на делтата. Този метод е добър при силен вятър...8-10 м/с, а това често е свързано с турбуленция , затова е добре да се практикува на открити места без препятствия напред...идеалния случай би бил на морския бряг.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мойте първи полети с делта
МнениеПубликувано на: Пет Ное 19, 2010 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
И аз да сложа една снимка от същия, запомнящ се за всички ден и първото контролирано подлитване на Маги, разбира се само за забавление.
А и това и е първия полет :) Точно по тематиката на темата :)

Изображение

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мойте първи полети с делта
МнениеПубликувано на: Пет Ное 19, 2010 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2010 11:52 pm
Мнения: 9
Супер снимка! Браво! :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мойте първи полети с делта
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2011 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Първия полет на Васи с делтапланер от средна височина
http://www.youtube.com/watch?v=1p56BpHd-w4&NR

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Мойте първи полети с делта
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 07, 2011 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
Браво :D Много добро клипче :)

_________________
Васил Спасов - Element Water 2
gliders: K-8B , ASK-13 & SZD-50 Puchacz


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 86 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов