Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 7:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Литература за летящите
МнениеПубликувано на: Сря Фев 13, 2008 1:19 pm 
Dennis Pagen е световноизвестен като писател на книги за свободно летене. Дълги години бе ангажиран като officer във ФАИ. Превеждах статиите на Деннис от HangGliding още в далечните 80 години на миналия век и получих солидна теоретична подготовка, която страшно ми помогна в летенето.

Първият ми прелет бе от Резена, Витоша до Благоевград през 1984 г и четях от въздуха условията чрез наученото от Деннис. Запознах се с него в US където се състезавахме в US Nationals. Оказа се, че баба му по бащина линия е българка, от западната част. Емигрирала е за US между войните, в последствие Dennis и става внук. Преди няколко години успях да доведа Dennis до България, в София имаше среща, на която дойдоха и парапилоти.

Янко Проданов, делтапилот и инструктор от София, направи чудесен превод на 2 книги - Flying Conditions и Hang Gliding Techniques, които се издадоха в 1500 бройки от ОСО - Организация за Съдействие на Отбраната. Българското име е Учебник на пилота-делтапланерист. Ако проверите в библиотеките - възможно е да се намерят останали копия. Книгата е най-доброто, издавано в БГ за тези, които летият бавно и ниско, чудесни описания на микрометеорологията, както и на техники за летене.

Други негови книги са:: Understanding the Sky, Paragliding Flight - Walking on Air, The Art of Paragliding, Secrets of Champions


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 03, 2008 5:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Юли 02, 2004 8:40 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Едната книга я притежавам - страхотно четиво. Още си я чета като ми изникне някой въпрос в главата. Имам и една друга книжка специално за парапланеризма, но е преснимана и за съжаление не си спомням как се казваше, май беше "Парапланеризъм. Ръководство за пилоти".

_________________
swing mistral II зелен - мръсно бял


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 2 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов