Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 23, 2024 9:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: САЛА, 100 КМ ОТ СТОКХОЛМ - ПОЛЕТИ С БУКСИРОВКА
МнениеПубликувано на: Вто Май 06, 2008 1:25 am 
Стокхолмският делтаклуб организира лагер школа с буксировка за 1-ви май и почивните дни. А те са само 4 - не като в България 10?! Тукашният Великден бе отпразнуван протестанско-католически - в края на март месец. първите 2 почивни дена не стават - минава валежна вълна, събота и неделя са обещаващите дни. Аз натоварих чисто нов Таргет 16 М за облитане, както и Discusa си и потеглих за Стокхолм. Пътят е към 600 км, в Южната част времето е разкошно, започнаха и кумулюси да се образуват. В Стокхолм званвам на Мarcus, които се оказва със снощен махмурлук и с новината, че Сала не става за летене днес. Аз поемам по приятели и завършваме вечерта с много бира. Сутринта потеглям за Сала - което е не голям град C3 от Стокхолм. на 15 км преди виждам от ляво на пътя да се вдига с винч парапланер. Откривам малък път и стигам до центъра на параактивността. kъм 20 парапланериста тренират този ден тук с 1000 м дълго въже. Побъбрихме малко и аз открих делталетището няколко км от парата. Андреас Олсон е вече разпънал своя прототип безмачтов. Той е един от световния елит и тестпилот и състезател на Виллс Wing. Хейкки е също готов - преди няколко дена прелетя оттук почти 150 км. Аз разпъвам ТARGETA и след мъничко се приближи и моторния трике - буксировчик. Андреас е първи и се откачи някъде под първия близък кумулус. набра височина и изчезна по маршрут. Hебето не е много добро - на места се преразвива с дъжд, засега ни подминава, но трябва добре да се избере момента на излитане. Хейкки реши да изчака и мен ме буксират. Оцепвам се на 250 м в слаба термика и започвам да усещам крилцето. Отдавна не бях летял с толкова много площ, но се държи както трябва. Правя заход и кацам с една крачка. Мarcus вече се облизва за тестполет с новото крило. Оцепва се доста високо и издържа към 30 мин в разни вдиганя. Хейкки също се реши и не след дълго завъртя в качване. Облаците се развиха динамично и позатулиха терена, та и двамата пилоти казнаха на поляната. Бях решил да не летя повече, но се отвори прозорец и слънцето затопли много бързо. Мушнах се в сбруята, включих Flyteca и дадох знак на трикепиота. Избрамча и ме задърпа нагоре. на 100 м над първата нива и виждаме по земята прашна вихрушка. Ниско сам да се възползвам, отбелязвам мястото където буксировчика се издига от термиката, аз го последвам в набора на височина. Пилотът е опитен и на към 350 м прави почти 360 и опитва да уцели термиката от по-високо. Отбелязах качването и се оцепих и веднага закръжах нагоре. Качих 600 м и семята се зачерни от новата порция бързо образували се облаци. Усетих как енергията намаля - тук таме откривах балончета в които въртя заедно с отнасянето от вятъра. върнах се над ливадата. В нивата отпред брануваше трактор. Отбелязах как прахолякат зад него се отклони не по вятъра - явно се откъсваше термика. Понапънах бавното крилце и успях да намеря слабото качване на ниско - без да се отделям много от полосата. Поиграх си да сменям посоките на въртене и успея да спечеля повече време отколкото височина. И след 20-тина минути полет отново се изкефих на кацане без нито крачка.
Андреас се обади от 35 км далече и Мarcus се метна във Волвото му да го прибере. Ние побистрихме детайлите около крилцето, после опаковахме всичко и подредихме моторния в огромния хамбар-хангар. Андреас се завърна. взехме си довиждане и аз поех на 100 км северно от Упсала. При Klasse - парамотор пилот и интструктор, летял 3 години в БГ. Той беше приготвил грила, аз носех бирата и изпратихме красивия залез. Ще летим заедно в БГ през август


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов