Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 1:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2009 2:54 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юли 07, 2009 2:46 pm
Мнения: 1
Местоположение: Пловдив
имам едно въпросче ... аз никога не съм се качвал на делтапланер а мн ми се иска търсех в мрежата клубове с който да предлагат летене с инструктор , но не намерих .
някои може ли да ми помогне с информация ?!
благодаря предварително !!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 08, 2009 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Няма някой, който да е искал да полети и да е останал на земята и обратното. :D Цитат - Янчо


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 04, 2009 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
За обратното не съм много съгласен . Знам за хора, които не са искали да полетят, но им се е случило...Примерно баба Ванга . Също знам за един мотоделтапланер, който е полетял без пилот и без желанието на пилота и на помощника му, най-смешната история за летене, която сам чувал някога...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 05, 2009 1:36 pm 
Напиши историята, заслужава си, а и Течо е жив свидетел и помощник - може да допални подробности. Аз умрях от смях, когато я чух


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: 0000
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 05, 2009 10:40 pm 
0000


Последна промяна Te4o на Вто Сеп 28, 2010 11:08 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 8:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Ha haaaa, i az ia znam tazi istoria, daje mi e dosta bliska... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 2:21 pm 
Течо е участник в куриозното събитие - дали пък няма да успее да го опише тои, та да се посмеят летящите :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 6:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
а бе това е супер изпълнение..уникално е...няма друго по света такова...след него с чиста съвест мога да кажа: И ний сме дали нещо на света...!!!
Ще чакаме Течо да разкаже, защото все пак той е бил в центъра на инцидента...
а най -добре ще е ако всички участници го разкажат от своята гледна точка...Т.е. поне трима човека пряко участвали...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 06, 2009 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Айде, айде старите кокали да разкажат нещо интересно!
Та и ние новобранките да понаучим нещо.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: *
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 11:00 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 10, 2009 8:45 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Предлагам, някоя, таква дъждовна неделя да направим една среща.
На по бира и кебапчета...( или цаца). Пък и да дадете някой друг съвет. Някоя друга история и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 11:41 am 
Колйо А. си направил собствена едноместна количка и я летял на едно въздушно изложение до Пловдив. Този ден накарал Tечо да му държи крилото за страничното въже, за да запусне мотора с развиване на перката. К.А. завърта, моторът припалва и поема на пална тяга - явно е забравил ръчната газ на маx. Естествено Tечо не може да удържи мотоделтата и изпуска страничното въже. След което моторетката излита без пилот и започва една аеробатична демонстрациа, та чак автобус спрял, за да наблюдават смелото летене. Което след известно време заваршва с грухване на апарата у земята.
Слухът достигнал до мен казва, че Мишо Янков захожда с друга мотоделта за кацане и става наблюдател на катастрофата. Тои приема естетсвено, че К.А. трябва да се е очистил при такова забиване и след кацането си хуква разтревожен да огледа последствията - и за негово учудване - намира К.А невредим.
Та това е кратката версия - предполагам другите знаят още по-сочни моменти от тази история - завършила със счупено бедро на крилото само.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 07, 2009 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
E,e... Oги, ти уби вица в историата...триябваше да оставиш Течо да си го разкаже...То, първо, мотото не искало да пали..то било с Трабантов двигател и не се палело като другите със стартер, ами Колио развъртал перката с ръка, като едно времешните самолети...и понеже двигателя нещо задавил, дълго време не искал да тръгне...и затова газта била забравена на макс. В един момент като запалило внезапно, явно тягата била много силна и Течо се дръпнал настрани и мотото съвсем редовно си потеглило, започнало бавно да си набира височина, и се отдалечило. Течо и Кольо махнали с ръка и само се молели да не се удари да убие някой, или някоя друга поразия да стане. А Мишо го наблюдавал отгоре, но от неговата позиция не се вижда има ли пилот, няма ли...а мотото си летяло съвсем редовно, като да има пилот...Обаче след известно време започнало да прави завой, и постепенно завоите почнали да стават на уинг-овери, и накрая почти лупинги...и тогава Мишо се притеснил, и си казал че този пилот прекалява с изпълненията...но през ум не му минава че може да няма пилот... и в един момент мотото след поредния лупинг тръгва надолу и се забива с пълна скорост, при което Мишо естествено се насира от вълнение и каца незабавно и тръгва да тича кам катастрофата...в един момент минава покрай Течо и Кольо, и те му викат : спокойно бе човек, няма страшно..а той: А ве как ве, не виждате ли че се уби човека бе...А ония пак:...Спокойно ве...Кольо е тука ве...и се хилят...а един автобус спрял наблизо и хората наслизали да видят какво става...А бе, пълен цирк...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 00
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 8:06 am 
0000


Последна промяна Te4o на Вто Сеп 28, 2010 11:07 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 1:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Ей така можело да стане и Каспичанската трагедиа...представи си само ако мотото се забие фронтално в предното стъкло на автобуса, убива шофьора, оттам автобуса загубва управление и се блъска в насрещно идващ бензиновоз, съответно става взрив и черен облак отровен дим обвива детската градина в селото наблизо и всички невинни дечица се задушават, барабар с детската учителка и пазача...оцелява само директорката на детската градина,защото е била с любовника си някаде,... но и тя по-късно получава инфаркт като разбира какво е станало... :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 08, 2009 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 10, 2009 8:45 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
E-e-e-e... Важно е, че няма пострадали. Пък е и една много интересна исторя. Виждал сам този делтапланер с двигател от трабанче, но тогава съм бил много малък.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 46 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов