Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Летене и Здраве
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 29, 2008 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Отварям тази тема защото съм човек който обича здравословните ,натурални неща в живота!И да попитам нещо конкретно дългогодишните пилоти на делта и парапланери-има ли проблеми с простатата и сексуалността?Защо питам-чувал съм че при пилотите възниква такъв проблем.И въобще ако някой има полезна информация да сподели за общото благо :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: XA XA XA XA
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 12:06 am 
TI ME RAZBI S TOZI VAPROS STANI :shock: AMI DOKOLKOTO ZNAM DELTISTITE SI PIEM I EBEM BEZPROBLEMNO! 6TOTO SI LEJIM PO KOREM VEROIATNO! :lol:
Za prostatite da mu misliat tia deto si sediat na zadnizite - 4e i hemoroidi mogat da se hvanat taka! :lol:
TIR-adjii i podobni :roll:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 9:07 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 11:35 am
Мнения: 677
Местоположение: София
Име: Христо Джамбов
Трибестан - помага да вдигнеш самолета. ;-)

_________________
телефони : 0886 216 096, 0888 433 126
Axis Venus 4 - woody valley x alps
Axis Sirius II tandem


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: za prostatata
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 30, 2008 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Niama takava zavisimost . Prostatata , kakto i raka i sardecno-sadovite sa vse neshta, koito do goliama stepen sa genetichno zavisimi. Nachina ti na jivot moje da pomogne, ama ako imash dobar gen, moje nishto da ne ti se sluchi...i obratno, ako imash losh gen, kolkoto i pravilno da jiveesh, shte ti doide rano ili kasno. Za prostatata vseki maj nad 45 triabva da se preglejda, zashtoto sled tazi vazrast zapochvat problemite. Vij, Rob Kells pochina choveka na 53, daje e napisal podrobno kakvo se sluchva i kakvo da se pravi. Prostatata e takova neshto, che moje da se uvelichi, i da ima problemi s pikaneto, no tova ne znachi rak nepremenno. Ako se sledi, moje da si izkarash do dalboki starini s uvelichena prostata, a ne rak. Velosipedistite imat problem sas sedalkite, zatova sega razrabotvat sedalki s dupka v sredata, za da ne pritiska prostatata, no tova vse pak e zaradi dalgoto sedene na sedalka, koiato e tiasna i natiska e dosta goliam. Pri leteneto niama takiva polojenia, taka che tova da ti e nai-malkata grija.

http://www.willswing.com/flystrongInfo.asp

Rob Kells prosto napomnia che pilotite na delta, tai -kato sa zastariavashta grupa, se padat v riskovata grupa za rak na prostatata. No tova niama nishto obshto s leteneto.
Leteneto ne namaliava sexualnite vazmojnosti. Mnogoto i bezrazborni kontakti obache mogat da ti dokarat problem s potentnostta. Kolio Spermata da kaje :-))))))))))))) Toi e izlial pone dve kofi sperma prez aktivnia si jivot i ima opit. :-))))))))))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: za prostatata
МнениеПубликувано на: Сря Окт 01, 2008 6:41 pm 
krassi написа:
Leteneto ne namaliava sexualnite vazmojnosti. Mnogoto i bezrazborni kontakti obache mogat da ti dokarat problem s potentnostta. Kolio Spermata da kaje :-))))))))))))) Toi e izlial pone dve kofi sperma prez aktivnia si jivot i ima opit. :-))))))))))


http://bg-ayp.dir.bg/T4.htm


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 10:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
По принцип отворих тая тема не спецялно за сексуалността на пилотите това беше само частен случай и въпрос от моя страна.Ако знаете полезни навици и практики при летенето за съхранението на пилота са ценни неща.Например дали се ползват такива бек-протектори като тези на мотористите например?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 02, 2008 11:55 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 29, 2008 11:52 pm
Мнения: 368
Местоположение: Пловдив
Име: Димитър Димитранов
Стани теб май бая те е страх да не ти стани нещо на пилито а? :lol:

_________________
"Най големия грях, е да пазиш щастието само за себе си" Димитър Димитранов Пловдив Skype: Dikitar73 Тел.0884427483


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2008 6:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 3:48 pm
Мнения: 111
Stani, tuk imah edin u4enik koito ima6e kato tvoite opasenia i se opitva6e da leti s cialoto si oborudvane ot crosovia si motor, poznai... ot nego pilot nestana :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2008 8:20 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Стани написа:
Ако знаете полезни навици и практики при летенето за съхранението на пилота

Знам един много хубав навик за съхранението на пилота
- Стои си у тях, чете книги,цъка на компа и не ходи никъде,
ако ти е писано да се обесиш ,няма да се удавиш :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 04, 2008 9:38 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Е Jilata, :P нали си ми е само едно резервно нема :lol: !Не бе не съм шубелия,дори съм се качвал на 70 метров комин на тец без никаква осигуровка е на другия ден ме боляха предмишниците ма тръпката си струваше усилията.С конете съм правил каскади и въобще луда глава съм,целта е да се споделят малки но полезни неща които вие момчета знаете най-добре.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 6:47 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
Момичетата все ми викат, че ние пилотите таковаме най-добре, щото всеки път таковаме като за последно ;) :lol:

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 10:08 am 
Online

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Военните пилоти им се разказват бързо игрите заради претоварванията и даради морално остарелите противопретоварващи костюми. Не знам сега как е положението с новите костюми, нотова и не ни касае много щото при нас претоварването е пренебрежимо малко. Може би само акро пилотите трябва да се позамислят... :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: PROTECTORI
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 1:07 pm 
Kogato letiah na para imah kevlaren protector za garba i zadnika. Pri deltata takova 4udo ne sashtestvuva. Sega se leti predimno sas sbrui tip "cigar" - obtekaemi s po-malko saprotivlenie - no ne sam 4uval za niakakav protektor v sbruiata. Tova, koeto predpazva pilota e ramkata - trapezat za upravlenia na deltata - koito se 4upi pri loshi kazania i izlitania i zapazva pilota, kakto i ostanalite trabi na deltata. Po-dobre se nau4i da izlitash i kazash briliantno na niskia halm - posle si slagai samo pampersi ako se plashish ot visokoto :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: za predpazvaneto
МнениеПубликувано на: Нед Окт 05, 2008 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Samo da utochnia za delta sbruite i protektorite. Verno e che niama protektor kato takav ( specialno za predpazvane) . Obache povecheto moderni sbrui typ "pura" imat kevlarena ili duralova plocha na garba, koiato e izmislena s cel da razpredelia tegloto i da go predava kam edna tochka na okachvane. Tazi systema po edno stechenie na obstoiatelstvata vsashtnost predpazva pilota pri edin osoben sluchai na udar...tova e kogato kriloto napravi tumbling ( premiatane naobratno) , pri koeto ima goliam chance pilota da izpusne ramkata i da padne nazad kam kriloto. Pri tova padane toi se zabiva bukvalno kato vav chatal na triagalnata ramka, i parvoto neshto koeto mu se sluchva e chupene na rebrata i veroiatno spirane na vazduha ot udara. Takiva sluchai ima dosta ot blizkoto minalo i piloti sa zagivali ot tova. Za shtastie s novite sbrui kevlarovata plocha na garba pomaga da ne se sluchi takova neshto. No tova niama nishto obshto s prostatata.
Po-liubopitni suchai sme imali s priskripvane na testisite ( madete ) ot nedobre slojeni kolani, a v drug sluchai nasekomo e popadalo v sashtata zona i e hapalo piloti, i tova e mnogo kofty sashto. No tova sa mnogo redki sluchai.
Ako tolkova se pritesniavash ( Stani ) , mojesh da si slojish prepazni kori na krakata, laketni i nakolenki , a be napravo si kupi edna hokeina ekipirovka :-))))).
No neshtata koito sa nai-vajni sa kaska ( ne tolkova za da ostanesh jiv, a kolkoto za da te poznaiat v morgata i na pogrebenieto ) a sashto i rakavicite.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 11:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Добре де благодаря все пак доста ценни съвети дадохте момци,а знаете ли какво се сетих?Веднъж дочаках на полето в Пасарел един парапланерджия да кацне каза че излетял от Кюстендилско демек доста полетял ама ми направи впечатление че си беше наплескал лицето с нещо слънцезащитно и си имаше маркучле да си смуче водица от съд без да използва ръчиците си.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов