Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Апр 17, 2024 12:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 17, 2008 11:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Stani, ti me razsmia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: UV filter
МнениеПубликувано на: Съб Окт 18, 2008 5:11 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Ako beshe prochel statiata na Rob Kells po sluchai rak na prostatata, shteshe da vidish che toi opisva kak poradi tova che leteneto e svarzano s mnogo stoene na otkrito i gledane nagore kam nebeto, riska ot rak na kojata e dosta visok. Zatova e dobre da se napleskash sas UV filter kremche. Ot druga strana slanceto popadashto varhu kojata e vajen faktor za obrazuvane na vitamin D, obache ako se majesh sas UV protection, niam vitamin D, a lipsata na vitamin D bila svarzana s povishavane na riska ot rak na prostatata...taka che ni taka, ni onaka...No vse pak mojesh da si vzemash vitamin na hapcheta, i da prodaljish da se majesh. Osven tova vitamin D se obrazuva dori i pri dosta kratko pokazvane pod slanceto, taka che ....


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: PROSTATATAAAAAAAA
МнениеПубликувано на: Нед Окт 19, 2008 9:17 am 
Taka me naplashihte s tazi prostata, ta si napravih izsledvane - i se okaza 4e prostatata mi si e OK. Az zabeliazah, 4e ot mnogo letene stavam v lizeto kato kukumiavka - dobivam ten, a zad slan4evite letatelni o4ila ostava bialo. No az li4no ne sam vijdal delta piloti da si majat lizata, po skoro si majem ustnite, joito barzo izsahvat - ot goliamata skorost. A i nie letim na sianka pod kriloto i s lizeto nadolu i napred. Paraplaneristite triabva da sa izlojeni mnogo pove4e na slanzeto i sigurno v sbruiata sa polegnali kato letovnizi na morskia briag - ta zatova triabva da se ponamajat dobre :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 12, 2007 9:33 pm
Мнения: 859
Местоположение: over Shumen
Име: Бончо Жечев
Мисля си, най вредното нещо от летенето, е пристрастяването към него,

инъче , делтаджиите нямат ли проблеми със схващане на вратовете ,главата си е тежичка , а те май постоянно трябва да я държат килната нагоре при тяхната поза,


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: GLAVATA
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 3:47 pm 
Glavata natejava kogato sbruiata ne e regulirana dobre i glavata stoi izkrivena po vreme na polet. Vijdal sam germanez da si zaka4a kaskata otzad s vajenze kam karabinera, za da poema tejestta - no tova sa svrahnadareni piloti - mnogo mozak i vario v edno :D
Az sam imal slu4ai s losha kaska da me zaboliava vrata ot nadni4ane nagore za gledane na oblazite. Tova opravih lesno. A i s novite sbrui tip pura - lesno se izmestva agala na oka4vane na sbruita spriamo potoka - s KICK ASS. I kogato nabiram i oglejdam pove4e - sam leko povdignat. sled koeto pri prelitaneto svaliam glavatA po-nisko i gledam napred i nadolu. S drugi dumi - svikva se s lejaneto - nali e vajno da letim!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 11:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Da, pozata e problem. Mejdu drugoto, Boncho, ima nachin da se leti na delta sashto kakto letite vie sega, sas absliutno sashtata sbruia, samo che deltata triabva da i se premesti ramkata nazad, za da se prigodi kam novata poza. Az imam namerenie da se probvam niakoi slanchev den s takava sbruia. Kazvat che bilo fantazia...ama ti znaesh po-dobre..


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 1:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.geocities.com/uptrx160/skyfloat.htm

http://www.fexamerica.com/newpage2.htm


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 30, 2008 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Ето нещо и от моя скромен опит в първата ми наземна тренировка с делта крилото установих колко са полезни колелцата на трапеца на учебното крило.Защото като се спънах при трениране да избутам крилото както се прави при кацане и плонжирах 2 - 3 метре та колелцата ме спасиха!
Успех на всички начинаещи и много полети на всички други!!! :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 1:08 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Още нещо може би банално но високите и стабилни обувки с каквито бях вчера ми спестиха искълчване на глезен,при едно простичко разтичване с крилото и избутване като за кацане.Подскок стъпка накриво и ако бях с маратонки например до там,нямаше да имам възможността да изпитам тръпката от първия полет,която ще помня цял живот.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 1:19 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
Много си прав, виждал съм хора които подценяват това летят си с каквото им дойде - това че си добър парапланерист не означава
че не може да се препънеш кофти дори когато изкачваш хълма или нещо подобно.

Аз имах един инцидент наскоро докато се прибирах от полет, за късмет бях с туристическите обувки.
Когато паднах не ми се огъна за да се изкълчи глезена или по-лошо да го бях счупил,
за сметка на това пък следващата незащитена част ми беше коляното :?
и така сега леко наболява.
Но обувките са адски важни магат да поемат над 50% от натоварването при падане или удар.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2008 11:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Мерси за мнението Тихомире,който има уши ще ни чуе и ще се предпази,а като каза голо коляно-аз ходя да се обучавам винаги с един панталон от дебел промазан дънков плат с одебеления на коленете,взех го от втората употреба за работа(аз съм градинар и доста коленича)но за летене и по скоро приземяване е идеален.Правен е в чужбина и е ушит идеално,на коленете всъщност са специални джобове за наколенки.Няколко пъти вече плонжирам но коленете са здрави-слава Богу.Пазете се момчета за да е удоволствието пълно и за дълго! :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 14, 2009 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Тези дни си мисля, както съм чувал и сега върху себе си усещам, летенето е като дрога.Не подфръкна ли извесно време ми става едно....почвам само за това да мисля и гледам постоянно нагоре,....
Споделете как е при вас има ли го тоя усет, тоя гъдел?
Пък и викат, че си е за цял живот.
Някой казват, че адреналина е виновен за това усещана , но аз мисля, че причините са по-дълбоки и не толкоз на физическо ниво.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 15, 2009 10:28 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 10, 2009 8:45 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Тая болест, според мен се лекува само по един начин: с летене.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов