Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 6:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: без коментар....
МнениеПубликувано на: Пон Дек 08, 2008 6:20 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 28, 2008 5:37 pm
Мнения: 58
голата истина

http://www.youtube.com/watch?v=L-BvNh3j ... re=related


Последна промяна dssa на Вто Дек 09, 2008 10:43 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 08, 2008 6:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Що бе, дай да коментираме :) Кое ти е смешно?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: To si e za iad
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 2:44 am 
Koaliziata v BG pokazva evronepukizam, a paraplaneristite - MTOnepukizam.
A deltaplaneristite go otnesoha v BG presata :(

Mene ako pitate - napravo letatelna prostotia?
Elektrozahranvaneto ot kogo shte tarsi pokrivane na razhodite za sprianoto elektrozahranvane i stoinostta na operaziata po vazstanoviavaneto mu?Pri men tova se be slu4ilo predi mnogo godini - i dobre, 4e pilotat imashe zastrahovka v licensa si za 3-to lize - koiato pokri stoinostta na shtetite. 4e da vdignesh 2 spezialni avtomobila sas spezialisti i da spresh toka na niakoia i druga ferma ili fabri4ka za niakoe vreme struva dosta.

Zashto mi se struva, 4e ozelelite se praviat na geroi? Mai triabva da si porasiat glavite s pepel!

I tezi neshtastni poleti i katastrofalni kazania razsledvat li se ot DVI? Ili kak sega se nari4a? Ili presata si lae, ranenite piloti si oblizvat ranite i... kervanat si varvi ...


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 9:38 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Стига сте плакали, като вдовица за хуй!
Оплюха делтапланеризма, та оплюха делтапланеризма!
Напишете опровержение до съответните медии, че журналистите им са тъпи и неграмотни и готово!
Колкото до плащанията... На гражданска защита, и на екипите на енергото това им е работата, за това взимат заплати!
Когато падне клон от дърво върху жиците, или вятъра развее жиците и даде на късо кой плаща на енергото, или на гражданска защита? Дървото, или вятъра?
И къде точно видя героизъм в този наш полет?!?
Аз летя от осем години и поне 50 пъти съм летял предфронтово, но слава богу още не съм закачал жици, макар че цяла България е опасана с тях. На всеки км2 има поне по три далекопровода, а тук около Пазарджик и Пловдив са двойно по-нагъсто! Навсякъде! И какво от това! Да се оплача на арменският поп ли?
Добре, че живея в България, а не в Швеция!
Ако тук беше, като Швеция, аз щях да се преселя в Индия!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Последна промяна ВладиЧ на Вто Дек 09, 2008 5:41 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
eй, не стига че им отвориха подфорум тука, че и плюят... :lol: :lol:

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
ВладиЧ, този фронт не беше като другите. Температурните разлики бяха много големи, ама ти си го разбрал най - добре де


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 11:28 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Вярно! Този фронт си беше определено много силен и ние го знаехме, но...! :roll: Ако бяхме летели през седмицата нямаше да направим такива глупости, но ние не бяхме летели от близо месец и три дена подред, четвъртък, петък и събота се качвахме по баирите без да успеем да летим и бяхме направо озверяли. :lol: :lol:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 11:47 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 4:27 pm
Мнения: 466
Извинявам се на всички делтапланеристи ,че оклепах спорта им, посипвам си главата с пепел и обещавам да се науча да летя на делтапланер. Мисля ,че предфронтовото летене е нормална практика с делта, все пак тя има доста по- голяма скорост.Всъщност първата ми среща с летенето беше с делта, ама нещата се развиха така , че полетях с пара.
Така, че може да ме смятате за колега...

_________________
В дългосрочна перспектива вероятността за оцеляване на всеки един спада до нула.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 1:54 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Знаеш много добре, че фиксирам журналистите, а не теб. Просто ми е омръзнало като стане инцидент да почват да ми звънят притеснени познати по телефона и да ме питат какво, как и кога, и да обяснявам, че е параплан, а не делта, и че двете могат да летят 99% опасно и безопасно, в зависимост от задпилотното устройство. С делта в това време пак си е божа работа, и колкото и да ми се летеше, не посмях да я изкарам. Нищо, че на максимална скорост и дават стотарка. Благодаря на господ, че сте живи, щот на косъм е късмет е цялата работа


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 3:13 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Апр 29, 2006 7:07 pm
Мнения: 226
Местоположение: Шумен
и на мен познати ми звънят като чуят за инцидент с делтаплан... ;)

_________________
Axis Mercury
AVA Sport - Sprinter


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://dnes.dir.bg/2008/12/02/news36840 ... #sepultura

А бе пичове, аз чак от Бостон разбрах че се очакват силни ветрове и т.н., а вие тука се правите че не сте знаели и не сте очаквали. Но Влади4 е прав, всеки си решава за себе си, да си троши главата или не. Верно, кофти става като някои се утрепе, ама тои спорта делта - и пара- и така или иначе си е осран в медиите , един инцидент повече или по-малко не е big deal.
Всеки летател си има различна мотивация зашто се занимава с летене..един търси адреналин, друг търси много адреналин, трети иска да лети, ама иска и да остане по-дълго жив, за да лети по-дълго...Така че няма какво да си хвърляте лаина едни на други, нештата са ясни. Има смели пилоти, има и стари пилоти, ама няма смели стари пилоти.
Cамо си припомням един инцидент, преди доста години, в Алпите, маи беше откам Италианската страна, един фронт така изненада група пилоти, заштото се беше скрил зад планината, а после някакси мина откам тяхната страна, и си спомням че доста хора загинаха тогава, не помня точната цифра, ама бяха кам 10-на.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.enjoysky.com.cn/paragliding/ ... 0YYePG.pdf

incidenta e opisan na 17 stranica, Tragedy in Como , 1988


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 09, 2008 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Пак казвам слава Богу,че не дадохме жертви!Нека такива трудни моменти ни сплотяват а не обратното.Пара.., делта.., всяко предимство си има и недостатъци това всички си го знаем.Въпроса е да сме единни и да се подкрепяме.Летенето и то по начина по който го правим е прекрасно,и това е достатъчно ,за да стойм твърдо зад каузата и свободата си и с общи усилия я браним.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 10, 2008 3:07 am 
Viarno, 4e ponatisnah parata s moia posting, no pone 10 dushi mi pusnaha informaziata po mail i skype ot BG - za delta inzidenta.
4e jurnalistite praviat greshki - dopustimo e - po zial sviat gi praviat. Ama tolkova mnogo paraplaneristi v edin den da ne mogat da prezeniat, 4e usloviata shte stanat opasni - iavno pokazva niakakva obshta slabost.
PREDFRONTOVO LETENE s delta ne e normalna praktika. Izpolzva se za postaviane na rekordi. Za 25 g letene s delta predfrontovoto letene svarzvam predimno s biagane ot CB ta. Ne samo v BG i ne samo v Evropa. I mi e pomagala tazi dopalnitelna skorost deto imam v deltata, za da ne kazam na zaden. I sam sabiral zaginal vav front pilot - koeto e mnogo nepriyatno prejiviavane, poviarvaite mi!

Niama da komentiram kakvo e dobro ili losho na Shvezia, kadeto sashto letia, samo shte poso4a, 4e leteneto stava na klubni na4ala - i za deltata i za parata. I deltata i parata si imat pripoznati asoziazii kam vazdushnata federazia sas sobstveni utvardeni pravilnizi i licensi. Vseki licens ima zastrahovka, koiato zashtitava pilota pri zlopoluka, a za pri4inena vreda na 3-to lize stoinostta e dosta goliama. Za primer - noviat mi Combat e skapa igra4ka - lati, napre4ka i speedbar sa ot karbon. Na edin 4as polet tova liato na Pastrina edin pilot se spana v tipsa na razpanatiat planer, viatarat poe tipsa i obarna po grab kriloto, kato izpodraska atakuvashtia rab, gornata povarhnost polu4i 2 seriozni zepki. Spasih polojenieto s tape, za da ne propusna poletite, sled koeto izpratih kriloto do fabrikata, za da smeniat s novo platno varhu ramkata. Novoto platno s testiraneto na kriloto vav vazduha i s transporta do fabrikata struva 2000 evro, koito zastrahovateliat pokri. I noviat Combat mi e dostaven v Berlin. Zastrahovateliat poema i patuvaneto mi do tam i obratno, za da pribera deltaplanera.
Dvama datski priyateli piloti na delta i para postradaha vav Franzia - zastrahovkata gi transportira do v kashti, opravi gi v bolniza i rehabilitira - i sega otnovo letiat.
E kak da ne letia s licens i da znam, 4e pilotite s men sa sashto licensirani?
No ne pomaga samo licens sas zastrahovka - i pravilna prezenka e nujna. Pri mnogo piloti tova se usvoiava za dalgo vreme. zatova ima i instruktori, kam koito e nai-normalno da se obarne 4ovek, ako ne se 4uvstva dostata4no siguren.
A, Vladi4, instruktorite v Shvezia gi ima v Neta - s telefon i mail adres - po-blizko shte ti e ot India ako imash reservi kam balgarskite :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 10, 2008 9:06 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Голяма краста е това летенето. :) Тук в България, обаче всички и парата и делтата сме незаконни. И все се правят някакви опити да се регламентира и узакони, но като че ли реално нямаме много голямо желание за това! Има написани разни закони и правилници, в който тук там са споменати пара и делта, но няма орган, който да следи дали се спазват. И нещата се точат с години, и когато стане нещо се раздухват и после пак замират. Не знам на къде ще избие в края на краищата цялата работа. А през това време ние си летим. Отваряме си очите, нали, но чат пат ни хваща мозъчна турболенция и става по някои гаф. :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов