Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 11:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Malko XC letene s delti
МнениеПубликувано на: Пет Май 22, 2009 2:33 pm 
Вчера при нас бе почивен ден и прогнозата бе за добро време. Сабрахме се 6 пилота от клуба заедно с буксировчика Пер. Многообещаващо небе и направихма задача 60 км отиване с вращане покраи магистралата за Стокхолм. Ларс е парви вaв ваздуха и се отка4а на 300 м жв 3 м качване. Томас е 10 минити след него, но се окачи от буксира доста далече зад езерото. Хокан е следващ и тои пеома нагпре след откачането кам добре изглейдащ облак. Аз се намествам в количката докато казне буксировчика, след което тои ме изтегли и на 600 м се откачих в качване, kоето ме вдигна samo 200 м и се поразпадна. Хокан полетиа по задачата от базата, а аз сварнах кам летището - да не губиа височина оттатак езерото. На 220 м то4но на гранизата с водата ме удари турбулентно качване и след ниаколко минути успиах да откриа, 4е се састои от ниаколко сарзевини, които триабваше да обикалиам, за да се издигам. Буксировчика прелетиа под мен заедно с Никлас, които лети на доста тамен Kомбат. Откачи се северно от полето и се заиздига нагоре. Достигнах 900 м и реших да прелетиа 3-4 км до термиката на Никлас. Качваики се нагоре забелиазах, 4е виатарат се е усилил и ме отнасиа с крайенето на север - по задачата. Планираики попаднах в низходиащ, които когато сварши - не хванах качжането на Никлас. Сас 700 м реших, 4е ще сам по-добре ако се варна кам летището и казна там - ако не намериа качване. Позаобиколих с пална напречка да избегна низходиащото - и ми бе приъатно да усещам качеството на Kомбата срещу виатара. на земиата буксировчикат е закачил последниа пилот Ове - и аз опипвам езерото на 200 м с леко отворена сбруиа. Земиата е успиала да се нагрее и отново попадам в турбулентното качване. Закраявам доста накренен с отпусната напречка и след още 100-200 м нагоре разшириавам крага. Буксировчика с Ове прелитат под мен и правиат широк краг около есерото. Аз вече успиах да се зентрирам в 3.5 м качване и наблиудавам Ове, които се откачи под мен. базата достигам на 1500 м. но с ниаколко вратки още попадам в магела на 1590 и с пална напречка се правиа на делфин под облазите. Прелетиажам десетина километра с малка загуба на височина, след което сазриах Никлас да кражи като 4ер гарван над Маркарид. Достигам го на 800 м и си помагаме в много слабо качване. Северната страна е повече гориста и липсват добри площадки за казане, поради което не се решавам да поема. Термичката се поразпадна и обарнах нос срещу виатара и наи доброто поле за казане наблизо. Нищо не открих до там, направих доста широк краг да огледам казалката и се насочих вaв финалната права. Казнах си и от кащата наблизо излиазоха стопаните да си направиат снимки с мен и си поприказват. След 15 минути долетиа и Никлас - та сабирането на крилата направихме в добра компаниа. По телефона се обадих на летищео и след 4ас пристигна Пер да ни натовари. като преди това още един пилот ни изненада - Ове долети след 3-тото си излитане. Хoкан казна на 70 км на безмоторно летище - и се отказа от вбращане заради засилилиа се виатар. взех си колата и след 4ас го открих, за да го варна за неговата. Стана доста приъатно летене, само дето траскането на ниско в турбулензиата ми показа по касно - 4е сам в лоша форма - имам мускулна треска днес.

Преди малко научих новината - че докато Ове очаквал прибирането си с кола - един безмоторник долетиал на малка висо4ина, направил заход и кацнал в сащата площадка в облак прахолиак и се завартиал на 180 градуса. Ове изтичал до самолета, които се вращал от прелет срещу виатара, за да открие, че пилотат и самолетат са без повреда. Дано не ни карат да плащаме такса кацане следващиа пат :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 1 мнение ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов