Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Апр 28, 2024 1:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Delta BG
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 6:03 pm 
Делта групата от Швеция лети почти всеки ден. Започнахме с няколко часа реене на Пастрина, след което следваха полети от Околчица и Ком. в неделиа духаше сериозно на Пастрина и Мике успиа да излети с новиа си Комбат 13 Л в едно затишие. Аз се опитах да излетиа след него и два пати излизах на старта и се вращах поради силните пориви. Накраиа се отказах и проследихме крилото вав ваздуха. Страхотно пробиваше срещу 11-12 м/с вятар, дори набираше и успиа да стигне до летището Ерден. А вчера вятарът падна и излетиахме ж 7-8 м\с. Дадох задача до Правец. Мике парви се ковна в добро качване и закража нагоре. Гунар, Робин и аз се поизмачихме да се наберем, но с Гунар се качихме малко над 1500 м. Там термиката сприа - иавно имаше инверия, до високите облаци не успяхме да се качим, но те бяха много редки над нас. Аз опанах напречката и хлазнах по маршрута. До сега термиката бе сравнително слаба и спокоина, с широки качваниа от 1.5 до 2 м/с. в следващата се поизкатерих малко, но ми текна да се варна и кацна на кацалката, кадето и Робин трябваше да се приземи. Не yспиах да се добера до там - ниаколко стотин метра не ми достигнаха. Мике кацна пред враца - оказа се, че не е могал да използва променливата геометриа през целия полет и е летял с наи/малко качество. Гунар прелетя Дърманци и кацна до едно селце в прохода.
Днес бе слабо на Околчица и на Пастрина - и прекарахме следобеда на басеина. Благодарности на Пепи от враца и Георги от Белотинци, които ни даваха непрекаснато информациа за вятара на стартовете. Те поне успяха да си полетят днес :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 21, 2009 6:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 10, 2007 9:38 pm
Мнения: 152
Местоположение: Добрич
е някоя друга снимка нямали да сложиш

Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 22, 2009 10:31 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Aaa, значи Майк се е казвал този симпатяга... малко далеч кацна от бирата, та реших да му помогна с пренасянето :) Браво момчета !!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
А на Витош не предвиждате ли да летите ?Поне да дойдем тука начинаещите да ви погледаме. :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов