Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Koniavo, Septemvri
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 3:15 am 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 28, 2008 4:14 am
Мнения: 11
Местоположение: boston
Наскоро направихме едно готино летене на Коняво, последния ден преди да се развали времето. Аз си бях за една седмица в БГ и в единствения възможен за мен ден навих Митко да ходим да летим. Той от своя страна успя да събере набързо отбор юнаци в лицето на Течо, Янчо и Тони и след обичайните логистични упражнения се насочихме кам Коняво, като идеята беше че и благоевградчани ще доидат и ще стане купон. За съжаление те не дойдоха и Тони остана без крило ( той се надяваше те да донесат едно и за него).Аз заех един Кис от Такучев. Както и да е, стана хубаво, макар и без прелети...само Течо успя да се извади и кацна в посока София, а аз , Янчо и Митко се кацнахме долу.Митко летя без варио, но поне развъртя малко уинговери с неговата точилка-Вертиго.
Аз наслагах малко камери по крилата, но моята по някаква причина се самоизключваше след 10-15 сек, та нищо не е заснела. На Янчо засне половината полет и стана готино филмче, ще го качим скоро някаде да се гледа. Митко засне поразителни кадри с неговия монстер Канон, заснел е и прекрасно филмче с мое излитане.Резолюциата му е толкова висока, че не се побира на екрана ми .
Дойдоха и няколко момчета (и момичета) пара-планеристи и те си полетяха кротко и безаварийно. Вятъра уж трябваше да е юг-изток, се оказа доста по-изток и създаваше доста неприятна турбуленция покрай склона на планината. Качих малко снимки от деня в галерията.Големи благодарности на Митко Халачев за енергията и ентусиазма.Трябва да призная че той ми вдъхва увереност, че делтапланеризма няма да замре в БГ, а напротив, има всички шансове да се възроди.Естествено,ще бъде хубаво ако неговите усилия се съчетаят с опита на по стари пилоти като Течо и Янчо и Тони, за да има една приемственост в нашия любим спорт

http://forum.skynomad.net/gallery/thumb ... p?album=90


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 4:54 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Малко летене на Коняво. Янчо излита с най-чистата и удобна сбруя на света.
Друсачката е доста очевидна.

http://www.vimeo.com/6787762


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 1:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 10, 2009 8:45 pm
Мнения: 22
Местоположение: София
Хубав клип, добре се вижда как командва крилото. Усещането е невероятно сигурен съм.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 12, 2007 9:34 pm
Мнения: 194
Местоположение: Пловдив
Много хубав клип!!!

Прави впечатление наличието на голяма дружина мухи накацали по сбруята на предполагаемото масто на задника:)

Предполагам се дължи на предишни страхотни полети или дива турполенция:)

С добри чувства:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 7:50 pm 
Бих препоръчал на Янчо-Чичов да смени двата почукващи се един о друг алуминиеви карабинера с един стоманен.
А като и се налети на сбруята - да я изпрати в музея на авиацията в Пловдив. :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: КОНЯВО
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 9:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Май 02, 2008 8:34 am
Мнения: 21
Местоположение: SOFIA
Е,стига де!Човека си лети с това което има.А в жегата мухи имаше и на задните въжета,които не се търкат със сапун! :evil:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 05, 2009 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Най-после и нещо родно, поздравления и благодарности за материла!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов