Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:06 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 6:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Male-male...toia vtoria, deto izletia s goliam agal...ako mi e uchenik, vednaga go vrashtam na Kaptaja za 100 izlitania...doakt ne pokaje che e razbral kakvo znachi agal na ataka...za drugia da ne govorim, deto se srina...na vsichko otgore komentara za vtoria mu opit beshe :Perfect...
Kakav perfekt ve...toi ima kasmet che ne se djasna vtori pat..perfekt...
Tia sa ot roda: Pokazvam kak ne triabva da se izlita...
V interes na istinata, da ne zabraviame che izlitat na ogromna nadmorska visochina, i za da postignat podemna sila za izlitane, im triabva mnogo poveche skorost..t.e. zatichvaneto triabva da e mnogo po-iako i dalgo..a te se opitvaha da kompensirat s goliam agal na ataka, koeto e greshka, razbira se. Prosto triabva niakoi da im izvadi uchebnika, da im pokaje formulata za podemna sila, da pokaje s kolko se promenia koeficienta za platnost na vazduha za tazi visochina ( 4000m) i saotvetno s kolko triabva da se uvelichi skorostta na izlitane, i da im svetne lampichkata...Tova za viatara e nai-prostia i nadejden skorostomer...mislia che se kazvashe Hall speed meter, az imam takav, samo che ne znam dali im e razgrafen za m/sek ili mili/chas...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 6:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.poweredparaglidingontario.co ... s/hall.jpg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 7:00 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
тоя ветромер (скоростомер) не мери ли Мили в час....

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 8:21 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Ami mai da..v US metrite v sekunda ne sa populiarni :-))
Obache tia sa v South Amerika, moje i da imat metrichni uredi, znam li gi...inache krilata im biaha amerikanski...WillsWing i Bill Benet "Dream" edno staro , no dobro krilo


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 9:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Юни 15, 2005 2:45 pm
Мнения: 535
Местоположение: Ямбол/Бургас
Име: Александър Рунев
ДА, сега гледах клипа пак, на ветромера пише m.p.h (Miles per hours)

10 mph = 4.470413 м/с
15 mph = 6.7056195 м/с

Наистина е слаб вятър за тая височина (над 3600 метра). Без да съм специалист КОРАВО бягане си тебе...

_________________
Александър Рунев
GIN Carrera+

Човек няма крила и по отношение на теглото му
към теглото на мускулите му е 72 пъти по слаб от птица...
Но аз мисля, че ще лети,
но не заради силата на мускулите му,
а заради силата на своя ум...
Н.Е. Жуковский


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 20, 2009 11:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
Аз съм на 40 полета от Каптажа(тоя заветен хълм) и тоя клип ми е доста полезен да видя как НЕ трябва да се излита.Това при такъв вятър да се сринеш...и втория път даже и по-зле.Просто условията го спасиха, като мнение на новобранец е това което казвам.Имах тренировка с вятър към 5 метра в секунда и тогава се отнема от ъгъла тичаш на макс то съответно крилото ства по-тежко, защото вятърът те натиска и вече като не можеш повече тогава леко го отпускаш.Иначе то с по-голям ъгъл, както всички видяхме на първата крачка си се отлепил.Абе имаше доста критични излитания.....
Със здраве на всички и скоро добро време за полети пожелавам!!!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 00
МнениеПубликувано на: Сря Окт 21, 2009 1:09 am 
0000


Последна промяна Te4o на Вто Сеп 28, 2010 11:00 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: делта реене
МнениеПубликувано на: Пет Окт 23, 2009 3:21 pm 
Приятно делта реене, добра музика

http://www.youtube.com/watch?v=XQqS_mQUgsc


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 25, 2009 1:43 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Баси анонимното филмче..тоя да беше написал поне къде що...оказа се че това е в Уелс...Суанси..
Нещо на кацането бая го раздруса турбуленциа


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: TANDEM
МнениеПубликувано на: Нед Окт 25, 2009 2:04 am 
Архивни снимки от първото тандемно летене в БГ - Течо е пилотът, пътничката е Диана Челебиева - актриса в театър Софиа тогава - 1986 г

http://hanggliding-bg.com/photogallery/ ... hp?album=7


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 25, 2009 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
В интерес на истината, не съм убеден че това е първото тандемно летене в БГ с делта. Трябва да проверя, но все ми се струва че Змей бяха летели по двама на Петрохан, още със седалките. Трябва да питам де. Мисля че има и снимки на тези полети с двама. Дали нямаше публикувани в книгата на Емо Кърлев? Също знам със сигурност че Големана е летял със сина си на тандем, ама дали преди или след нас , незнам...сина му е била на 5 години тогава.

А това с Дианчето беше много вълнуващо също. Ама май преди това първо летяхме аз и Течо, за да оттренираме техниката на затичване и как е в полет, и след това качихме Диана. А след полетите на ниско ходихме на Пъстрина и тогава Течо летя по-дълго с Диана и на склон и на термика.
Даже аз след това правих една статия за това летене и си говорих с нея надълго и нашироко и тя ми каза как Течо и говорел по време на полета кое какво е, а тя мълчала, защото се страхувала да не повърне от въздушна болест. Между другото на тези снимки се разпознавам и аз, държа предните въженца на планера на една от снимките. Това ми припомни че преди това летяхме с Течо и се карахме кога да избутаме за кацането.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: 000
МнениеПубликувано на: Пон Окт 26, 2009 10:08 am 
0000


Последна промяна Te4o на Вто Сеп 28, 2010 10:56 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 26, 2009 1:44 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Е, полета си беше ОК до момента на кацането, при които имахме разногласия за тайминга. Но иначе излитането и самия полет си бяха перфект.
Наистина деня на Пъстрина беше як...тогава за пръв път ми се случи да летя близо до орел...оказа се че нещо ги раздразнихме орлите, и един се лепна на 3 метра от мен вляво. Аз отначало се кефех,защото го виждах на една ръка разстояние и той ме гледаше, но после забелязах че на платното се виждаше сянката на още един, явно съвсем наблизо над мен, а отзад се видя още един...издаваха едни кряскащи , лаещи звуци, и аз си викам, тия нещо май ме ескортират, сигурно не им е добре че се моткаме тука, и се изнесох обратно на другия край на баира.
А по повод тандемите в БГ, получих потвърждение от Андро от старите Змейове, че наистина Емо Кърлев е летял тандеми с по-леките от клуба, първо с Плими, а после с дъщеря си. Просто наистина доскоро в БГ нямаше крило, произведено или внесено с нарочното предназначение за тандем, все се ползваха крила за един пилот но с голяма площ.Сега вече има...да се надяваме че Miracles ще направи още милион miracles :-)))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов