Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: TARGET 16 na AEROS
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 10:26 pm 
TARGET 16 na AEROS

ДостатъЧно много е написано в саита на Аерос за това крило, погледнете тук:

http://www.aeros.com.ua/structure/hg/target_en.php

Аз пролетях на това крило, защото го внасям и предлагам - и трябва естествено да знам какво представлява и как лети. Не е крило за начално обучение, а за след начално обучение.
И естествено, го облетях на въздушен влек - и отбелязах, че има сравнително висока маx скорост, отколкото очаквах. Това лято го излетях от баира в БГ - крилото заплува във въздуха леcно и излита безпроблемно. Грешката ми при първите полети бе. че го летях бързо - навик от Комбата, с които летя нормално. На последния полет от Комините се напрегнах и избутах рамката, като с малко странично избутване го оставих да заплува само в слабите качвания. И настина може да лети доста бавно с много мек срив. Насила го вкарах в стръмно пикиране с максимално избутана и придърпана рамка - но крилото се съпротивлява и изважда. Mаксималната скорост мисля, че е по голяма от индикираната - което е допълнителен плюс при нужда.
Кацането е изнeнадващо леко - при 0 м/с или слаб вятър спира лесно при избутване. Веднъж го изпарашутирах - и се спусна без накреняване. Сладко каца, с други думи.
Затова този модел е наи-популярен за моторизиране в Англия - тази година тук моторизирахме 2 Таргет 16
като официално крилото е утвърдено за моторизиране.
Не мога да го сравня с подобни крила от други производители - не съм летял с такива а и при нас ги няма.
Делтафорумният пилот чете много и ще те засипе с информация за другите модели - аз няма какво да се мъча с каквото не знам. :)
Другата истина е, че резервните части са по-изгодни от останалите подобни марки - и ние обикновено сменяме счупени тръби и възли, а не ремонтираме - все пак си закачаме живота под делтата.

А за цената - тя е секретно добра - и само с отговор на лично съобщение - с представяне!
Че тука JimiAbv си много потаен - чудим се малко дали не си които си мислим, че можеш да бъдеш :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 11:03 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 5:44 pm
Мнения: 18
:!: :!: :!:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Ogi
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 8:00 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 5:56 pm
Мнения: 8
[url]http://


Последна промяна the arrow на Сря Фев 10, 2010 1:03 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 12, 2009 8:45 pm 
Предавам се - направо си ме сгащил на тоз висок баир - с туи убавото крилце :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 12:15 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 5:44 pm
Мнения: 18
оги май combat по ти отива май. :D :D :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 12:30 pm 
Честно казано Дискус наи ми отива - защото налетях само 25 часа този сезон на Комбат 14, Дискус 15 и Таргет 16.
Ако летиш Комбат или други състезателно крило, е добре да налиташ поне 50 часа - защото инвестицията за Комбат е почти двоино по голяма от тази за Дискус. А разликата в качеството на крилата е по-малка от разликата в инвестицията.
И не е въпрос на желание - а на време. Не всички уикенди през лятото стават за летене - а пътуванията за летене се ограничават до 2-3 седмици през лятото. И ако тогава те пипнат 2 студени фронта - поне 3 нелетателни дена на фронт. А стане ли жега и температурата е към 40 градуса - тогава въздухът е пренагрят и не става за термично летене. И дните за летене остават наистина малко.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов