Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 10, 2009 11:11 pm 
Днес се чух с Андерс, инструкторът, които започна обучение на моторен влек - с нова тандемна сбруя. Много успешни първи полети, като тои като инструктор лежи над ученика и помага в управлението в полета. Разбира се, при това обучение ученикът не усвоява излитане от склон, но научава добре техниката на кацане, както и заходът за кацане - все пак има инструктор над себе си.
При нас имаме и обучение с влек с автомобил. След което се минава на изтегляне с винч. И аз имам много полети с винч преди да въведем моторния влек.
За обучените на влек пилоти се организира 2 дневен допълнителен курс за оттрениране излитане от склон. Което не им създава особени проблеми - след като те вече са усвоили до автоматизъм да контролират ъгъла на атака на крилото. А това е първата трудност за начинаещите.

И ето малко игричка в силен вятър на ниска дюна - забележете нуждата от прецизно поддържане на ъгъла на атака - за да не тръгне назад, да не кацне, а и да контролира крилото в турбуленцията, която вълните в морето създават. Брегът е много нисък, за да има ламинарно обтичане при този силен вятър:

http://www.youtube.com/watch?v=uuWQDeJtYO8


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 11, 2009 8:44 am 
Сега вече ми е ясно- щом инструктора седи НАД обучаемия -нещата се променят.Така може.Също така,както предположих има и обучение на хълм.Така вече картината е ясна :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 11, 2009 3:35 pm 
:shock: Hitler on Arkansas Hang Gliding :o :) :D


http://www.youtube.com/watch?v=y7e50v-bExI


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов