Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 4:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Owens valley - Моята сбъдната мечта
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 12:41 pm 
Моята сбъдната мечта - Owens Valley

За съжаление, не намерих все още време да опиша на български фантастичното летене в Ownes Valley . С извинение към неговорещите английски пускам линк към статията ми публикувана в Cross Country.
Надявам се да можете да добиете представа колко голям е въздухът там и защо все се счита за супер място за летене в света.

http://hanggliding-bg.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=35


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 12:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Оги, ти защо не се състезаваш?!?! В ранклистите на FAI изобщо не фигурира България и твоето име... Състезанията дават много качествено летене защото:

1. не си сам на старта, на финала, във въздуха - демек по-голяма сигурност
2. организиран транспорт - не се занимаваш с шофьори, да им се обаждаш, да ги чакаш и т.н.
3. като си в транспорта раздуваш с останалите как сте летяли, от къде сте минали и т.н. все интересни неща
4. цената която плащаш за това летене е доста по-ниска от колкото ако всичко си организираш сам

:)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 2:23 pm 
Hе летя в състезаниа, тъи като не разполагам с време за това, а и дните ми за летене с делта са ограничени към предимно почивните уикенди. Едва лятото мога да отделя 2-3 седмици само за летене и тогава това го правя с група шведски пилоти, като обикновено летим в БГ.
Миналата година участвах в локално състезание за 3 дена, което не се зачете поради само един слаб състезателен ден. А и установих, че с ограниченото време - предпочитам да летя основно за удоволствие от летенето. Втора година подред се надявам да намеря време за Flytec Race във Флорида - и все липсата на време ме възпира.
За това лято Хокан Андерсон ме уговаря да летим заедно на състезание в Бразилия - тои утре се жени там в столицата Бразил. И ако не организирам лагер школа, каквато се очертава - мисля да потренирам повече това лято и да пробвам Бразилия през август.
За Великден организирам тренировъчно летене в Ларагне, Франция - 10 дена. А и не съм решил с какво крило ще летя този сезон.
Много ме съблазнява АЦ21 ултралекия безмоторник, за които трябва и да мина курс за обучение.
А имам и други интереси, които също отнемат време, та затова съм позагърбил състезаниата. Но летя предимно на термика и прелети и почти винаги кацам в цел - но рядко в О-та :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 2:26 pm 
Батка, ако намалиш писането, ще имаш повече време за летене-вервай ми. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 2:39 pm 
Пиша си аз с надеждата, че някои БГ парапилот ще се престраши и ще опита да полети с по-бързо крило - ама ядец!
Язък ми за барута :cry:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 7:34 pm 
Престраши :D :D :D :D :D и тази и миналата година си летяхме на Витоша, докато делтите се давеха мнооого грубо.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 18, 2010 8:29 pm 
От Витоша - по-високо нема :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов