Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: MidSommar
МнениеПубликувано на: Нед Юни 27, 2010 10:36 pm 
Празнуването на Мidsommar - средата на лятото - е голям празник в Швеция и аз го уважих подобаващо 2 денонощия. Тази сутрин се завърнах в 4.30, че ме чакаше летене. И си отспах до 10.30. А навън - време за чудо и приказ и аз имам 3 нови Дискуса за облитане.
Пътиом качвам сина ми да понаучи повече как се сглобяват и разглобяват делтите преди да започне курса - и на подхода за летището забелязвам няколко крила увиснали в базата.
Отделям повече внимание на новото си крило - с аеродинамична алуминиева рамка и Комбатови бедта на рамката. Всичките останали 8 крила бяха във въздуха и с нетърпение изчаках буксировчика Томи да презареди траика. После го последвах нагоре и веднага усетих леко теглене на ляво. Томи ме вкара право в качване с 2 крила и ми махна да се откача. Изчаках го да потъне в низходящото - и с откачането - вариото ми запищя. По-лесно ми бе да кръжа на дясно, но пък бях в сърцевината и стигнах мъгела на 1200 м. Опънах крилото и планирах към следващия мъгел - и наистина, крилото дърпаше леко на ляво. За да се убедя, че аз не летя с него грешно - го сринах веднъж и го пуснах да излезе само. Държа се ОК, но от инат го гмурнах надолу и го отпуснах - за да се уверя, че при излизането дръпна на ляво.
Работата е ясна, трябва малко да му побая на земята.
Но първо се изкачих в мъгела и се мушнах в парата, за да изфуча оттам с пълна напречка. Под и пред мен съзрях Комбата на Хокан, които си личи по опашката - направо си е самолет. Връщаше се от прелет и врътна термика. Прелетях в неговата посока и центрирах по-добро качване. Хокан се изнесе в друга посока - но аз набирах и не го изпусках от поглед.
Работата е, че Комбата има невероятно качество, моето крило не може да се мери при прелитането, затова дебнех от високо.
Набутвам се в друга термика с 2 кръжащи крила, Играем си в качването, но само аз стигам мъгела. Хокан се прибира на ниско, поиграва си под мен, забелязвам, че и други крила са се завърнали и кацнали. Правя малък набор над летището.
Под мен траика изтегля Йоргош, откача се от ниско, явно скъсан бушон и с як завои обръща Комбата си във вятъра. Аз влизам в стръмна спирала и след няколко врътки вадя крилото, отварям сбруята и кацам. Веднага се оплаках на Хокан, че ми крени крилото и се заехме да го огледаме. В краина сметка свалих левия спрогс с една витка, което би трябвало да е достатъчно, за да обере слабия крен.
Йоргош направи нов старт и отново заключи крилото зад траика и бушонът се скъса. Разбираемо беше нервен, но поне беше летял 2 часа този ден.
Реших да не престартирам - и траика качи сина ми за разходка наоколо, за да захапе летенето.
Събрахме крилата и се изнесохме на кебап в пицарията на приятел недалече. Бира не ни се полагаше - всички караме и имахме от 50-70 км до в къщи.
Сега съм изпил вече две на края на Аржентина -Мексико.
Седмица ще е страхотна и ако работата позволи - ще си до облетя крилото преди летенето в БГ.
И ако боговете са милостиви - и там ни чакат хубави полети, че и участие в една проста и многоодумвана надпревара :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: JULY
МнениеПубликувано на: Сря Юни 30, 2010 10:10 pm 
:D :lol: http://www.youtube.com/watch?v=D_H3IR6X ... re=related


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юли 03, 2010 12:07 am 
Condor flight

http://www.youtube.com/watch?v=zyhuytP7Vpo


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 04, 2010 7:10 am 
Добре направен рекламен филм за Македония. Не знаех че имат толкова високи планини

http://www.youtube.com/watch?v=2AEPlUKn ... r_embedded


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: .
МнениеПубликувано на: Нед Юли 04, 2010 8:04 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Браво на македонците за клипа!

Някой някога виждал ли е рекламен клип на България??!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 04, 2010 10:41 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Мин. година лятото пускаха един от време на време

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:   
МнениеПубликувано на: Пон Ное 01, 2010 1:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 22, 2010 8:22 am
Мнения: 1
In the name of God, That is it.

_________________
www.menssuprashoes.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: MidSommar
МнениеПубликувано на: Вто Ное 02, 2010 7:33 am 
Това е моето рекламно филмче за делта летене в Македония: :)
http://www.youtube.com/watch?v=akrjsto9YLA


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов