Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:42 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 9:02 pm 
Абе а стига си забаламосвал неопитните и начинаещите.
Калчев, ти не си летял от много години. Да ти напомня, че този метод с въжета в силен вятър го използваха руснаците преди много години, ние в клуба ГУП опитахме веднъж и се отказахме.
В нашия клуб обучаваме само на морския бряг - и никога с този метод. И знаете ли защо?
Защото начинаещите не могат да се обучават в силен вятър. Методиките, по които инструкторите обучаваме, не го позволяват. Дори и за шоу не го ползваме.
Ама ти след като и американски лиценс никога не си получил - що ти трябва да четеш методики.
Не го препоръчваи, че Милион Мераците само чака да сътвори още едно "чудо".


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 9:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Никъде не съм казал че това е метод за обучаване. Казах че е метод за първо опознаване на делтата. И това е така, защото една от психологическите бариери за начинаещите е голямата земна скорост, която често ги плаши и ги кара инстинктивно да бутат рамката и да изпадат в срив. Подобен метод имат и парашутистите, летейки свободно над мощен вентилатор.Така оттренирват движения на безопасно разстояние от земята и близко до инструктор. А към тебе един съвет...по-малко злоба и лични нападки .Наско много хубаво ти го каза.
Колкото до лицензите, като си се чул със Сашо Божилов, да беше го питал дали съм изкарал курс за инструктори при него...щеше да ти каже и така да се успокоиш. А между другото, Янчо Стойчев и Тони Станков също са инструктори в София и летят доста по-активно, и Митко винаги ги търси за помощ и съвет и лети с тях. Да цитирам Наско отново:
Приеми го, дишай дълбоко и се дръж естествено... 8)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 10:53 pm 
Дрънкаи си ти измишлиотини Krassi.
Парашутизъм - с делтапланеризъм, нещо и бащинската роля на СССР да добавиш?.

Мислиш се и се представяш за инструктор, а нищо не летиш и само се правиш на интересен пред незнаещите.

Американската асоциация по делтапланеризъм има точна информация, че нямаш никаква летателна категория там, плащал си само да получаваш списанието за година и половина.
Ние, делтапилотите в БГ те знаем много добро колко струваш и какво можеш.

Вие не разбрахте ли, че днес хората искат да се обучат сигурно и за това си плащат за инструктор. Ако не вземате пари за обучение - ами толкова ще ви е и спазването на методиките, толкова ще ви е качеството на обучение.
Щото когато не плащаш - си слуга на които те обучава.
А когато плащаш - инструктора ти е слуга!
Излезте от това провинциално мислене - ако не искате да видите как хората го правят по света - погледнете Ники Йотов - вижте какъв добър бизнес е направил - хората си плащат и знаят много добре какво получават.

Без експерименти.

И без клакиори по саитовете.


Последна промяна Oggy на Пон Сеп 27, 2010 11:10 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 8:59 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Да, Огги, делтапланеристите в БГ ме познават и знаят колко струвам. И Ники Такучев, и Мишо Янков, и Владо Пешев и Антон Сопотски, и Митко Сливенски, и Димеца...всичките ме познават и сме много добри приятели и когато имам възможност, се чувам с тях и се виждам с тях и си разказваме хубави неща .Никой от тях няма такава патологична злоба, каквато напоследък забелязвам у тебе. Жалко е да ти гледа човек постингите...
А колкото до лицензиране в US, никога не ми е било нужно и не се натискам да го правя. Въпрос на лично предпочитание...но изглежда това ти е голям трън в очите, щом си ходил да ровиш по асоциации и т.н .А дали ще чета списания или не, отново си е мой личен въпрос...свободна страна, свободен избор...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 27, 2010 11:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:00 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 12:58 am 
Pile, съгласен съм с теб че нивото на обучение, когато си плащаш - трябва да е качествено. Не познавам софийските клубове как обучават, надявам се на ниво - след като обучаемите си плащат. За мен еталон е клуб Skynomad, както и Шуменци - където летят само рекорди. :)
И след като нивото на обучение в парапланеризмa в БГ се е повишило толкова много - съвсем нормално е да се създаде организация, която да защитава интересите на парапилотите. Виждам, че постепенно се стига до това. Многото избират и малкото ги следват.

В бялата страна няма възрастово ограничение. В клуба имаме 71 годишен активно летящ пилот, почти глух при това. И лети много читаво. С мен в БГ това лято доиде друг 70 годишен пилот, които оня ден ми се обади, че се е завърнал от летене в Ажер, Испания.
В първите тренировъчни лагер школи в БГ доиде и 74 годишния Карл Густав Колмзее, същата година бе минал курса за начинаещи и доиде в БГ да продължи на термика. И летя много добре - заедно с Хокан Андерсон - тогава начинаещ, а сега в световния елит.

Pile, аджаба, ти на делта или на пара си летял? Или си само "парашутист" ? :lol:


Krassi - аз не питам кои те познават - аз гледам какви ги дробиш и плещиш. И след като отбелязвам, че се правиш на каквото ти се иска да бъдеш - ами един телефонен разговор до US не струва нищо! И там информацията за теб не я крият. A че си платил само да четеш списанието Hang Gliding - твоя си работа - нали трябва нещо да прочетеш, след като не летиш и сe правиш на вещ по всички делта теми!

Аз мисля, че казах ясно - ако делтапланеризма в България ще се развива - трябва да се прави по методики, които Европа е приела.
А не от мераклия-самодеец.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: metodiki
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 1:18 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.youtube.com/watch?v=wRDLeNOph54

Ето малко от отречените методи в Европа...тя Англия не е в Европа, тия са некви заблудени английски селяни..и метода е ужасно опасен

http://www.kittyhawk.com/hanggliding/introduction.cfm

A v Kittyhawk...дето са обучили 300000 души и работят от 25 години, те са и те идиоти...еи там на снимката един държи некво въже...кой знае откъде му е изпаднало....побъркал се е нещо...че и некви 4 годишни деца пускат да летят, да им рискуват живота...лоши хора .Не четат шведските методики, дето изрично пише че този метод е забранен. Ми то така, те американците са изолационисти, не ги интересува какво става в Европата...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 1:48 am 
Кои е луд да си пуска децата на 4 години?
Да не си попаднал на ромски делтаклуб?
Или талибански - да ги тренират за камикадзета?
Бе ти не си наред!

Чули ли сте за чукчи дето написал роман и го представил в Съюза на писателите. Там го попитали - ти чел ли си Пушкин, а Достоевски? Чукчи отговорил - Чукчи не читател, чукчи - писател.

На стар краставичар краставици се опитваш да продаваш Krassi. :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 2:00 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.bhpa.co.uk/hangglide/index.php

BHPA ..това съкращение говори ли ти нещо?
Зачети надолу малко...

Learning to hang glide

For the first day or two the glider will be restrained by tether ropes until you become adept at steering and controlling airspeed by moving your weight.
Още да показвам ли? На "краставичаря"...? Kак се правят първите уроци по делта в Англия...И това е на официалната страница на Британската Асоциация по Делтапланеризъм...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 12:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:00 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 3:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Хей, я стига сте се яли. :twisted: Аз пък познавам един делтажия дето ни учи навремето и е абсолютно самоук. Трябва сега да живее някъде из София. Не съм го виждал от 15 години. Казва се Венцислав Чичоваров. Той е човека дето ни запали по летенето с делта. В гаража ми стои старото ДУ с което подхвръквахме от учебната могила. Като го видя си спомням хубавите години когато никой с никого не се заяждаше и не си мереше она" работа просто защото инструктора беше само един и всички останали знаеха че трябва да го слушат. Сега инструктори много и всеки се бие в гърдите кой от кого е по добър. Методоката на обучение по патапланеризъм е много подобна на методиката по делтапланеризъм навремето. Много време е изпробвана и е дала добри резултати. Като гледам всички клубове и инструктори се придържат дори и неволно към нея и единственото което нарушават е кога да се пусне начинаещия да си лети сам без присъствието на инструктора или някой напреднал пилот. Точно тогава стават белите и пилота или се отказва или придобива страх който после му пречи в развитието. То страх трябва да има, ама в големи дози води също до бели.

Не се яжте, ами помагайте на начинаещите когато са около вас, дори и да не са ваши ученици.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 9:28 pm 
ХАРИ - Чичоваров завърши първия курс за инструктори.

Информацията със списъка на първите инструктори е публикувана в историята на БГ делтапланеризма:

http://hanggliding-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=4

Списъкът е от 41 инструктора!

Погледнете кои са те - които обучаваха нови пилоти до колапса на социализъма и комунизъма


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов