Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ПТЕРОДАКТИЛИТЕ - не спират да летят
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 2:05 pm 
Няколко Птеродактила летяха с делтите си от Сопот този уикенд, без сериозни термични и прелетни постижения. Основно поради липса на подходящи условия. :cry:

Един друг Птеродактил обучаваше краи София нов Птеродактил, а пишещият Птеродактил подготвя лагер-школа за 2011 г - в края на април, когато Птеродактилите ще имат летящи гости от Швеция.

Или ще прелетят на лагер школа в друга подходяща страна на ЕС. :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПТЕРОДАКТИЛИТЕ - не спират да летят
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:34 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПТЕРОДАКТИЛИТЕ - не спират да летят
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 7:24 pm 
Знам Пиле, докладват ми за групата на 2 мата ученика. :)
Радостно е, че са минали на хврък-кац от високо - ми то време си беше - втора година се обучават момчетата! Само да си преглеждат и поддържат добре крилата и сбруите, че много остаряла ми се вижда екипировката им.
Напролет и термика може да врътнат. Да заповядат на лагер школата ни - има много което ще научат от наи-опитните Птеродактили (ако не ги спре техния "гуру" ). И тогава може и да станат "истински" делтаджии - което им пожелавам сърдечно. :)

А ти що се кумиш още? Хаиде престраши се де - само фира пускаш за летене тук :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПТЕРОДАКТИЛИТЕ - не спират да летят
МнениеПубликувано на: Пон Ное 15, 2010 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
:)


Последна промяна pile на Чет Дек 09, 2010 9:34 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ПТЕРОДАКТИЛИТЕ - не спират да летят
МнениеПубликувано на: Вто Ное 16, 2010 5:32 am 
Трябва ти желание и мотивация да изкараш 7-10 дена на учебния хълм. И да се научиш да излиташ и кацаш с учебната делта. А това може да прецени опитен инструктор. Именно за това при Течо идват за обучение и възстановяване. Тои има учебно крило и няма да пусне някои от по-високо ако не е убеден, че обучаемия контролира всички фази на полета.

Не ти е нужно крило и сбруя за обучението - тази екипировка се включва в курса. Едва след това можеш да помислиш за собствено крило.

Преминалите начален курс си купуват по-често употребявано тренировъчно крило, с по-добро качество от учебното. Има случаи когато 2-3 пилота делят едно крило за тренировъчно летене от по-високо - така си поделят разходите.
Опитът ми показва, че след един или 2 сезона ученикът натрупва достатъчно опит за по-качествен делтапланер - или вече се е отказал от летенето.

В случаи, че не се травмираш при обучението и решиш, че делтата е апарата за теб - тогава аз препоръчвам да инвестираш в по-нова и модерна сбруя, както и в спасителен парашут. Животът на парашута е разчетен за 10 години - така че тази инвестиция ти е сравнително евтина застраховка на година. Със сравнително новата сбруя и парашут ти можеш да сменяш крилата преди да избереш какво ще си купиш - употребявано или ново. Спреш ли се на употребявано - е добре да знаеш кои му е бил стопанина преди теб. Има повече и по-малко грижовни пилоти.

Ако си купиш ново - избери производител, от които наи-бързо можеш да си доставяш резервни части. Аз ще препоръчам Аерос естествено - защото ги летя от 7 години и съм доволен от качество, управляемост и цена.

Не познавам пилот, които си скатава крилото на 2 м, ако има такова. Почти всички намират решение да не си губят времето със скъсяване или удължаване на делтапланера преди или след полети. Добро решение е няколко пилота да си наемат склад и плащат разумна цена за наема. В нашия клуб сме го решили със 2 склада - единият е хангарът на летището, където държим буксировчика.
Моите крила са ми в гаража - лежат на много елементарен стелаж от широка алуминиева стълба на тавана му, за да не пречат на автомобила.

Можеш да ползваш каската и уреда си от парапланера - за делтата ти е нужна само една стоика за вариото. То ще ти е необходимо едва когато минеш на полети от високо.

Това от мен Пиле - ти само се реши.
Има ли желание - има и начин :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов