Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Бля, бля на Оги
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 8:36 am 
Сигурен съм, че Чичов и Тони летят доста по-опитно от теб - те са все пак от по-старата генерация делтапилоти, които натрупаха летателен опит в други условия, когато делта летенето бе приоритетно.
Ти се фъчкаш с тандемното летене, което не е лошо само по себе си. Аз погледнах и видях, че ти почти не работиш с контрола по pitchy - оставяш крилото да те води. Ама то си е твоя работа, аз ти го споменавам. Защото съм инструктор,a и да разбереш, че от хвалипръчковщина може да си докараш беля. Доколкото знам ти имаш само фрък кацове - не летиш на термика, нямаш прелети - ами ясно -искаш да си изкарваш прехрана с тандемно летене. Ами подобри си го - и мисли за себе си и пътничката си.

Аз не летя на тандем. Само от ниския хълм съм превозвал ученици. Отдавна не си броя полетите, летя предимно на термика и прелети - защото нямам време и желание да съм транспортен пилот. Доходите ми са от друго. Тандемно летя само с моторен траик.

А Течо го познаваш добре, тои е инструктора, на които можеш да сваляш шапка в БГ. Както аз и други правят.

Аз летя в БГ от 1983 г, от 1992 г водя групи делтапилоти да летят - и съм довел в БГ вече няколко стотин за годините. А ти? Cамо напъни по форумa. :lol: :lol: :lol:

ПС. От описанието как си се грухнал на старта на Витоша с пътничка и от видяното на снимките и клипчето - ами то е видно, че нямаш добър контрол на крилото на старта.Възможно е да е от нервност - за 28 старта си се грухнал веднъж - доста голям рисков апетит имаш за малкото което си летял. Мога да добавя нещо и за кацането, ама хаиде да не си хвърлям думите на вятъра.


Последна промяна Oggy на Сря Ное 17, 2010 11:01 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 10:49 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
Оги,
Твоят приятел Течо има ли делтаклуб, помещение за съхраняване на крила, транспортно средство с което да ги транспортира до старта?
И най-важното, мога ли аз, като член на клуба, да мога да летя всеки уикенд ползвайки транспорта и помещението, и компанията на по-опитни пилоти?
Мога ли да разчитам, че членовете на този клуб са достатъчно мотивирани да летят всеки уикенд, че ще се навият да пътуват 200-300км. до старта даже и за едно фър кац?
Мога ли да разчитам, че годишната ми отпуска ще е организирам с клуба за по-сериозно летене на сериозно място, даже и извън БГ?
Незнам защо ми се струва, но твоя приятел Течо лети от дъжд на вятър вече?
Ако не съм прав, опровергай ме! Пиши за всички полети на техния клуб, всеки божи ден!
По стартовете се мотаят разни парапланеристи, все някой ще ги види тез птеродактили


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 11:31 am 
Течо няма клуб, Течо е инструктор и обучава. Имаш контакт с него - обади му се и го питаи.
Аз се радвам, че имаме добра група от няколко приятели добри делта пилоти, с които можем да се съберем и да летим когато имаме време.
Организацията я правим сами, имаме автомобили, имаме крила, имаме финансов ресурс - и това е достатъчно за момента.
Летим с наи-модерни крила за удоволствието от летенето. Сега започваме и с организацията на 2 лагер школи за 2011 г. Които желае да лети с нас - да се обади.
Запазваме си индивидуалната свобода, с други думи и летим в компания на опитни пилоти.
Тази година инвестираме в нова тандемна делта и учебно крило - и ще си имаме и модерна школа за обучение.
Моето летене правя на повече места в ЕC и с още по-голямо разнообразие на делтапилоти, просто защото така ми се е стекъл живота, за което не се оплаквам. Напротив, така съм го избрал и постигнал.
А ти ako се страхуваш да си го позволиш все още - ясно е. че с делта няма да пролетиш при тази ситуация. Важното е, че подкрепяш идеята, което оценявам.
Кои знае, може би пък някои ден и да пролетиш :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 1:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
Бате Оги,
Не те питам какво правиш в Швеция. Че така ти се е стекъл живота на равно и студено ти си си виновен.
Мисълта ми беше, че тук даже и Течо да ме обучи да летя с делта, после к'во? С кого да летя през уикендите и когато искам? Няма организирани групи за делталетене, батко!!
Старите делтаджии са минали или на моторно или на пара летене. А сам на баира с делтата - благодаря!!
Така че, да си дойдем на думата
Тези от http://deltaclub.bg се събират всеки уикенд и летят! Ако не са добри, ще станат, щото летят


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 6:25 pm 
Добре правиш, че не ме питаш - защото тук е равно и студено през зимата. Лятото трябва да се извличаме с винди или след буксировчик. И цените като в България - не ти е работа. :)

За да се научиш да летиш Пиле - ти трябва внимание и инструктор, който знае и може да те научи, а не "холивудски" манипулатор.
Върви при Mераклиятa и най-много да си направи някое филмче с тебе, ще станеш пиле от кокошарника и толкоз. Ще се учиш в дните когато твоя идол няма какво друго да прави, а не когато ти си свободен и можеш да се учиш. A kогато има хора за високи полети - ти ще си седиш в къщи, ако не искаш да си масовка във филмчето за деня, разбира се.

Отиди и се научи там където ти казвам - ще ти излезе в пъти по-евтино, качествено, бързо и безопасно. А Течо всичко си има - и къде да съхранява крилата, подходящ автомобил. а скоро и чисто нов тандемен Таргет.
А пък след това заминавай и за Холивуд ако искаш. Или прескочи към мен - и да се покефиш на реене на бриз. :)


После ти ще му даваш акъл на този които те води ужким да летиш (друг е въпросът дали ще иска да те слуша, щото той е "специален").
Ще летиш много по-добре от него и ще разбереш за какво съм ти говорил преди време.
Ще помогнеш и на Стани да довърши по-бързо обучението си.

Тогава отпуската ще си я планираш ти и ти ще определяш къде и с кой ще летиш.
Тогава ще ти казват всички браво, както казват браво сега на учениците на Течо.:)viewtopic.php?f=15&t=4460



Eто запознай се с още един който вече е за високото:
http://www.youtube.com/watch?v=wMD_5G8cqW4
Напролет идват още.
Запиши се Пиле и ще станеш Птеродактил. Стига яйцето, от което си се пръкнал, да не е на кокошка. :)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=q3TOk0Bn ... re=related

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
Аз си летя, Оги! Е, на пара разбира се!
Всички делтисти, опитали истинското летене с пара, забравят за делтата!
Лошото е, че ти май си попаднал на кофти инструктор и си се стресирал от парапланера навремето, нали?
Знаеш ли колко парапланеристи, даже и от тия дето пишат редовно тук, са бивши делтапилоти? Знаеш ли колко делти прашясват по гаражите им?
За обучението което ми предлагаш, ще ти дам пример:
В БГ е пълно с парапилоти изкарали първоначалния 7-дневен kypc на обучение при най-добрия инструктор. После, поради липса на компания или да го наречем клуб в града в който живеят, летенето им е спорадично и закърняващо. Някои от тях даже спират с летенето.
Такова обучение ми предлагаш ти!
Иначе, ако намеря поне 10 човека способни да отделят повечето от свободното си време за делталетене и са достатъчно финансово осигурени за да си го позволят, и са съгласни да се обединим в клуб, ще се включа в този клуб. Ще наемем Течо или може и теб Оги, да ни обучаваш, когато на нас ни е кеф, ще идвате с нас на баирите, когато на нас ни е кеф, даже може и крилата да ни носите /майтап, но навремето, знаеш, учениците носеха крилата първата година/.
И ще го правите, защото ще ви плащаме!
Пък когато ни обучите, ще си летим без вас. Но ще сме компания и когато идем на старта, ще сме организирана и сплотена група делтапланеристи.... и т.н. и т.н.
Казах ти, сам на старта с делта - забрави. / аз и с парапланера не ходя сам да летя/
Нужен е клуб, батко!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 7:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
Oggy написа:
Течо няма клуб, Течо е инструктор и обучава. :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 8:48 pm 
Давай, намери 10 финансово осигурени - и се обади. :shock:

Дотогава пиши в парапланеристки раздел - опиши твой интересен полет -и да хванеш дикиш :D :lol:

A къде си тръгнал тук?

Bарабар Пиле - с мъжете :roll: :) :lol: :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 8:56 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 01, 2009 6:06 pm
Мнения: 75
THE KITE написа:
http://hanggliding-bg.com/forum/ след като си имат защто има и тук а защто там ниямам парапланеризам :?: кажи ми Иотов? защто? нищто лично кам делтаджите
:?: :?: :?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 10:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Iotov isklu4enieto za praviloto za kirilicata izvinqvam se glei sq be pile nedoklateno :) OOOooooooo eiii q pali beeeeeee

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Сря Ное 17, 2010 10:53 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 07, 2009 5:44 pm
Мнения: 18
THE KITE написа:
Iotov isklu4enieto za praviloto za kirilicata izvinqvam se glei sq be pile nedoklateno :) OOOooooooo eiii q pali beeeeeee

Йотов изключението за правилото за кирилицата извинявам се глеи ся бе пиле недоклатено ОООооооооо еиии я пали беееееее:
на кирилица :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Бля бла
МнениеПубликувано на: Чет Ное 18, 2010 7:41 pm 
Георгиев, аз купих едно учебно крило с учебна сбруя от теб. Ти щеше да си я вземеш от този Милион Мерака. Цяла година вече мина и чакам за сбруята! А както знаеш направихме вече школата - и сбруята ни трябва.

А знаеш ли кои ги засмуква ЦБ? Които не могат да четат небето и книгите за това. :)
Късметлия е Милион Мерака, че не го е пратило да си говори с ангелите, ами чак е успял да кацне под старта.
Нали се е заел да да се рекламира като единствен и наи-мовещ в БГ !
C 23 полета тази година :lol: :lol: :lol:

В Skynomad си е паднал на пъпа направо - трие наред всичко, което не пише колко е велик.

Ама вече кои го бърка за делтата в БГ - само си чешем езиците тук - ние дето можем с този дето му се иска да стане като нас. :lol:

А и не е коректно от твоя страна Ники - да го оставиш този измисления да трие клипчета за делтапланеризма, които сме направили, в които се вижда учебния процес, излитания и кацания на новите пилоти.

И нека обявя, че вече създадохме школа за делтапланеризъм със сертифицирани инструктори.
С учебни и тандемни крила.
Делтаклубът Птеродактилите е също готов и скоро ще обявим летателния план за 2011 г, както и състезанието, което смятаме да организираме.
Повече информация за това ще се получава от делтапланеристкия саит http://www.hanggliding-bg.com

THE KITE - moderator tuk !!!


Последна промяна Oggy на Чет Ное 18, 2010 8:01 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Чет Ное 18, 2010 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Ноември, 2010
МнениеПубликувано на: Чет Ное 18, 2010 10:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Пак лъжливи изказвания! Нищо не е изтрито, само прилежно и надлежно подредено :)

пс. Земи напиши някоя свястна тема. Стига си хабил време. Тогава и боговете няма да ти я пипат :mrgreen:

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 38 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов