Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 8:28 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: САШО БОЖИЛОВ
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 24, 2010 1:01 pm 
http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?t=4282&start=15 Пропуснат ли ? - Направих нова тема за Сашо.
Преди 15 минути разговарях със Сашо Божилов по телефона - тои е в Нова Зеландия.
И въобще не е забравен - а за него е написано тук:
http://hanggliding-bg.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=91

И ТhePilot малко по-горе пише за Сашо - ама нали трябва да се четат и други постинги :)

Та да ви разкажа какво сподели Сашо.
В момента строи моторен с крило на Airborn, двигател Rotax 852 и поплавъци от Флорида. Има и пропилот лиценз.
Миналата година са му се обадили да облети възстановен Л-29 - докарали са 3 бр от Русия. Самолетът е бил без катапулт и парашут - Сашо си е взел свои парашут - и ми каза, че е скъсал Л-ката от летене. Направил е всичко, каквото в БГ му е било забранено. А собствениците му казали - даи да видим ще го счупиш ли!
Е, не е успял. :D
Сашо ми каза още, че в Нова Зеландия имат 3 Мига - 15, 17 и 21, които летят. Докарали са и 6 бр Поликарпов И-16 - които летят - в Русия ги има само в музеи. Kакто и американските Skyhawk.
И на въздушни демонстрации става страшно във въздуха :lol:

Поканих го на лагер школата 2011 г в БГ - когато организираме и БГ делтапланеристите да участват.
Птеродактилите - и броилерите :)

Със Сашо имаме няколко изпълнения с шлепване - скъсахме въже и то се оплете в перката му - спря му двигателя във въздуха и кацна в ливадата долу - аз обрах въжето и кацнах до него.
Тои ме издърпа над Новачене на 1200 м да въртя лупинги.
Друг ден ме откачи на ниско над селото, че един болт от мотора му удари витлото - та едва се плъзнах над къщите да стигна първата ливада. А тои намери друга - и кацна с фоторепортера.
Не се спираше пред нищо за да лети - така продължава и сега.
А телефонът му взех от Петър Големанов в Австалия. И тои един птеродактил - дето счупи крило при аеробатика и хвърли парашут. :D


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 7:30 am 
Още за Сашо Божилов - и актуални снимки от Нова Зеландия:

http://hanggliding-bg.com/forum/viewtop ... p=343#p343


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 12:14 pm 
Цитат:
Сашо беше голям началник и в двата смисъла на думата. Наблягаше на обучението и летенето, помагаше на всеки нуждаещ се от съвет или подкрепа. Пазеше ни и винаги ни защитаваше. Уважавахме го за това което правеше за нас.


Ето такава е представата ми за Пилот! Такива са и спомените ми като дете,за колегите на баща ми по летището...С удоволствие прочетох разказа на Течо.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: САШО БОЖИЛОВ
МнениеПубликувано на: Съб Яну 29, 2011 11:39 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 11:07 pm
Мнения: 9
Здравей Оги-много ти благодаря че даде сведения за този велик пилот-Сашо фърчилото.Аз съм Ивайло от Ловеч и съм последния негов ученик на мотоделтапланер.След това той замина за Нова Зеландия.Това бе мечтата му и той я сбъдна.Ще се радвам да ми пратиш негов телефон или меил на лично съобщение.Благодаря ти предварително.Последно със Свилен Иванов и Сашо бяхме на Долна Митрополия Сашо въртеше лупинги а Свилен го критикуваше как го е изтървал.Бяха велики години.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: САШО БОЖИЛОВ
МнениеПубликувано на: Съб Яну 29, 2011 11:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 06, 2006 8:46 am
Мнения: 153
Местоположение: Тетевен
Аз също бих желал да получа начини за връзка със Сашо Божилов!

@stancho_b@yahoo.com@ -без двете крайни маймунки :)

_________________
TETEVEN PARAGLIDING TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов