Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:18 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: a
МнениеПубликувано на: Нед Май 15, 2011 9:46 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 8:14 pm
Мнения: 178
[url]:wink:[/url]


Последна промяна Georgiev на Пет Юни 01, 2012 10:26 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +1 / -10 
 
 Заглавие: Re: Хората са недоволни от състезанието. Защо ли?
МнениеПубликувано на: Нед Май 15, 2011 6:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
За да не звучи изказването ви като опит за интригантство, може ли да бъдете по-конкретен и да уточните от какво точно не са доволни "хората"?
От мястото ли? От времето ли? От организатора и какво точно?
Дори и да нямаше делта състезание всеки натрупа някакъв опит, който е добре да се обсъжда за да се правят съответните изводи.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -1 
 
 Заглавие: Re: Хората са недоволни от състезанието. Защо ли?
МнениеПубликувано на: Пон Май 16, 2011 7:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Oggy написа:
Прочетох в сайта на Йотов въпросите към Георгиев - и ще му отговоря оттук.
Йотов, никакъв опит не натрупахме от висене в Сопот 5 дена. С мъка се добрахме до старта на Брестовица, който си е един местен малко измъчен старт, на който никога повече няма да отида при северозападен вятър. Ама от висене в Карлово, какво друго ни предложи?

Мястото Сопот е кофти за делта състезание. Аkо ставаше - само там да съм си водил групите. Ама ти като си го узурпирал и като се мислиш, че ставаш за организатор на делта състезание - това се получава. Нагушваш се с парите на състезателие. а те - да го духат.

Това си ти, Йотов, хората вече те научиха що за организатор, инструктор, че и "бизнесмен" си.
Време ти е да се изнесеш и от БНАК, че да не мътиш водата и там.


Оги благодаря ти за извода че на Сопот не става за делта състезание. Аз съм сигурен че става и че ще е страхотно, но бъди спокоен - няма да го организирам аз, защото се разочаровах от българските делтапланеристи - докато всички парапланеристи чакаха 4 дена лошо време, делтапланеристите се разделиха на групи за Пъстрина, Витоша и Брестовица.
С какво съм узурпирал Сопот - не притежавам нито старта, нито лифта, нито кацалото. Не преча на никой да организира състезания, обучава или вози тандеми. Радвам се на свободата, въпреки че анархията понякога пречи.

Съгласен съм че старта на Брестовица е малко измъчен - особено ако се удавиш, когато парапланеристите направиха Добростан и Кричим.

Относно финансовата страна на състезанието. Като организатор не съм длъжен на напусналите по собствена воля делтапланеристи. Въпреки всичко им заявих че ще им върна половината такса участие. Така останалите 45 (60) лева остават за банкета с агнетата, за 6-те качвания на лифта на делтапланеристите в опити за летене и сваляне на делтите, за GPS асистента и ангажираните за седмицата планински спасители.
Поздравявам твоята далновидност Оги - ходиш по състезания на които не участваш, но ползваш за продажба на свои стоки и интриги.

Моля участвалите в състезанието делтапланеристи да се обадят на 0899982566 за да си получат половината от таксата участие. Благодаря на всички и ви желая повече търпение.
.......

Относно участието ми в БНАК - то е равностойно както на другите членове. Нямам никакви привилегии. Не участвам в никакви комисии или изпити за инструктори или тандемни пилоти. Аз помагам на БНАК като организирам спортни събития, обучавам пилоти и популяризирам парапланеризма. От БНАК искам прозрачност, а не мътене на водата.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Хората са недоволни от състезанието. Защо ли?
МнениеПубликувано на: Пон Май 16, 2011 8:44 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Хе хе, на Гергьовден се опитах да заснема излитането и полета на топ делта пилот :lol: . След повече от час чакане се отказах :roll: . Клиповете по-долу са напълно суров и нередактиран материал. Който има очи - да гледа ...
https://picasaweb.google.com/dimitarhad ... 7d_eTl0QE#

А иначе : "Съгласен съм че старта на Брестовица е малко измъчен - особено ако се удавиш, когато парапланеристите направиха Добростан и Кричим." :lol: :lol: :lol:

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: Хората са недоволни от състезанието. Защо ли?
МнениеПубликувано на: Вто Май 17, 2011 9:10 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Г-н анонимен Георгиев ,когато времето се случи скапано и не се лети.....всички са недоволни.
Когато времето е прекрасно(за летене) и всички се налетят .....пилоти и организатори са доволни....
Но...
опитните пилоти знаят че се случват и лоши дни....малшанс....и организаторът не може да е виновен...колкото и да им се иска на дребните душици.....

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Хората са недоволни от състезанието. Защо ли?
МнениеПубликувано на: Вто Май 17, 2011 11:16 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 08, 2004 1:21 pm
Мнения: 140
Местоположение: Varna
Колеги,мисля че отделяме прекалено много внимание на неща които не си заслужават.Като модератор-трияч в подфорума ''делтапланеризъм''искам да ви кажа че триейки неподходящите за форума неща ще се наложи да трия и вашите отговори. За което извинявайте.Според мен ще е по-добре да пишем за положителни и интерестни неща касаещи летенето,а интригантите просто да се банват.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов