Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 11:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Първите полети на Георги Георгиев с учебно-тренировъчния дел
МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 5:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:23 pm
Мнения: 35
Вчера - 16.07.2011г. без да се бавим като преценихме че времето е подходящо за летене
към 8.00 сутринта поехме с Георги към Петрохан !
Задачата ни бе да премине Той на крилото което бе закупил преди месец !
За целта след като пристигнахме на Дупките -край Петрохан без размотаване свалихме делтата от колата сглобихме я, и я проверихме както и учебната сбруя за целта - прогонихме окачването ,направих предварителна подготовка на Георги за предстоящите полети и напред към баира който бе подходящ за духащият 2-3 м/с термичен вятър!

Първият полет изненнадващо за мен Гошо изпълни много добре(изненадващо понеже пред мен той не беше летял с делта още!)- Излитане много добре,поддържане на посоката също,навременно реагиране на появилите се малки балончета,изравнявянета издържането и самото кацане също направи добре като за първи полет с нов тип крило!Но за съжаление забравих камерата в колата,което положение веднага промених ,за 2 -я полет вече имах камера!
При Вторият полет Георги излетя също много добре,правилно отстраняваше отклоненията причинени от термичните балончета,но започна изравняването по-рано и по-високо от необходимото след това не поддържаше достатъчно скорост при издържането и резултатът бе не много добро кацане!Поради ниската скорост при появилото се кренене на дясно , крилото нямаше достатъчно енергия за изправяне на крена ,въпреки усилията на Георги да го отстрани,и очаквано делтата бе изпусната на нос в края на опитът за кацане !
Направих разбор като показах грешките от направеният полет ,записан вече на камерата
И георги се подготви за третия си полет:
Отново безпроблемно излитане ,пазене на посоката и скоростта,този път изравняването беше по-ниско и навреме,но скоростта поддържана при изравняването въпреки ,че бе по- голяма от предния полет беше все още по-малка от необходимата!Въпреки това кацането стана по добре само трябваше да не отпуска ръцете си след избутването!
Пак направихме разбор на полета като изгледахме записът-оставаше да задържи малко по- голяма скоростта на издържането след изравняването за следващият четвърти полет!
И наистина четвъртият полет беше изпълнен по успешно,правилно изравняване,добра скорост на издържането и съответно много добро кацане!
Единствената грешка направих аз като оператор за което се извинявам - към края ня четвъртия полет малко изпусна центърът на картината встрани - но все пак съм любител оператор!
Както и да е разборът бе кратък - повтаряне на петият полет като четвъртия без отпускане!
Което Георги и направи !
Петият му полет беше най добър и наистина Той бе на седмото небе от кеф за добре свършените полети!
Приключихме с прибиране в Монтана и последва обстоен разбор на студена бира , добра салата и мезе

ето и видео от събитието:
http://www.youtube.com/watch?v=jX4UlRB_vGQ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Първите полети на Георги Георгиев с учебно-тренировъчния
МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Първият полет изненнадващо за мен Гошо изпълни много добре(изненадващо понеже пред мен той не беше летял с делта още!) :!: :idea: :?:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Първите полети на Георги Георгиев с учебно-тренировъчния
МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 10:08 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Честито на Георгиев новото крило, и пожелавам дълги и без инциденти полети!!! :)
Arken, хубаво че пускаш филмчета да гледаме, ама от тези коментари върху картината почти не можем да видим какво всъщност става! Що не пуснеш едно филмче без коментар или поне сложи коментарите отделно, та да може да се гледа спокойно.
Аз не знам Георгиев летял ли е преди, и на какво е летял, но аз на твое място бих избрал като за първи път с ново крило едни "не-термични" условия, да речем рано сутрин или късно следобед. Тези термични балончета могат да объркат доста нещата за един начинаещ пилот, особено ако това са му първи полети с това крило. Желая ви успехи все пак, дано да премине без инциденти този труден етап на обучение!

P.S. Защо не видях никъде на филмчето ветропоказателен ръкав ??? Ако нямате такъв, тоалетна хартия на една пръчка ще ви свърши работа. На Петрохан поради особеностите на релефа вятъра се мени доста и задължително трябва ветропоказатели, даже няколко, за да знае пилота какво става с вятъра в различните места. Аз забелязах че пилота не поддържаше правата посока ( съзнателно или не , ти ще кажеш по-добре ).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Първите полети на Георги Георгиев с учебно-тренировъчния
МнениеПубликувано на: Нед Юли 17, 2011 11:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 05, 2008 12:23 pm
Мнения: 35
Здравейте Ники и Краси!
Името ми е Димитър Георгиев и някога бях началник на делтаклуба в Михайловград -днешният Монтана!
Ники не знам какво искаш да кажеш със цитата , като скриваш част от него с цвят които нармално не се вижда добре!
Краси абсолютно си прав и ще кача още утре клипът без коментарите!
По отношение на подготовката на Георгиев!
До преди две седмици ,Той беше на обучение при инструктор който аз и ти познаваме добре и поне аз до този момент уважавам, а според неговите думи и постовете в форумът на нашият колега,публикуваните снимки и видео от това обучение аз си направих извода
че ,Георгиев може да премине на въпросното крило!
Освен това колегата делтаинструктор е преценил ,че Георгев е вече достатъчно
подготвен за полети от Каптажа с Magik-4, като под негово ръководство е направил 3 -4 полета с Magik-а .И аз тъй като уважавам мнението на колегата ни ,не бих поставил под съмнение точността на преценката му по отношение нивото на подготовка на неговия курсист- приятелят ми Георгиев!
Другото в случая което също е важно - е поведението и характеристиките на въпросният делтапланер Joy 15.8 - тъй като преди 10-на дни направих полет с него на Пъстрина - над час и половина ,установих лично ,че делтапланерът
излита,управлява се в полет и каца почти като Змей -10,но пък качеството и максималната му скорост е по-добра от Магик-4!
По отношение на метео обстановката - времето абсолютно отговаряше като условия за направените полети!
Вятърът беше от една установено посока с малки отклонения на посоката +/- 5 градуса, всеки един полъх беше с времетраене 10-15 минути с последващо затихване за около 1 мин.Силата на всеки полъх беше 2-3м/с!
Термичните балончета не бяха с такава сила че да са опасни за полетите!

Ветропоказател имаше постоянно ,но тъй като аз бях застанал вляво от него на 5-6 метра не се вижда в кадрите на камерата!

По отношение на спазване посоката на полета, Георги изпусна посоката само при вторият полет и то преди самото кацане ,защото летеше с твърде ниска скорост и при появилият се крен се отклони от направлението но не повече от 5 градуса!

Благодаря за пожеланията и наистина желая успех на Георги ,а и на всички
които летят на делти,пари или които сега започват да летят!


Приятни и безаварийни полети !
Д.Георгиев


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Първите полети на Георги Георгиев с учебно-тренировъчния
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2011 6:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 23, 2008 10:28 pm
Мнения: 103
Местоположение: София
И от мен пожелания за прогрес и приятни емоции с новото крило!Аз също преминах на по-висок клас крило след Каптажа на Петрохан.Не съм бил там в ден с по силни условия за реене или термика.Иначе мястото позволява да се упражняват и завой на деведесе и сто и осемдесе градуса, когато се излита от по-високо.А и е много красиво.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов