Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 2:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 12:59 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Изображение

Завърши гръцкия шампионат в Сервиа. От 8 дни 6 са били летателни със зачетени резултати.Състезанието е било регистрирано по ФАИ. От българска страна официално е участвал Митко Халачев, успял да се класира на 6-то място.Това е доста прилично постижение, като се има предвид че участва с крило модел от 90-те, Airwave К2. За сравнение почти всички останали състезатели са били с нови безмачтови модели от сорта на Ламинар, Мойес и Т2. Ще се радвам да чуя малко повече подробности от него и от Янчо и Василена, които също са летяли там. Интересно ми е да коментират как им се вижда нивото на гръцките пилоти, дали им е харесало организацията на състезанието, как е било точкуването и т.н.

http://comps.hang-gliding.gr/en/results.html


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 12:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Май 15, 2012 2:47 pm
Мнения: 18
Име: Georgi Georgiev
Марко писа, че гръцкото състезание е било провал. Вторият прелетен ден го е спасил. Само 9 пилота. В българското републиканско е имало повече пилоти и са прелетяли повече, има постигнат и височинен рекорд - над 3700 м.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Догана, кой е Марко? Участвал ли е в гръцкото състезание, бил ли е там, та да каже че е провал...? Не му виждам името в списъка на състезателите!
Aз от това което виждам на официалния гръцки сайт е че от 8 задачи са изпълнени 6. Не знам Марко на кое от това му казва провал?
Темата е за Сервиа, не за Сопот. Ако имаш да кажеш нещо от първо лице за Сервия , казвай, ако не, това е чиста проба спамене на темата.
Аз отворих тази тема за да чуем мненията на хора, които са били там, да споделят с нас. Ако не знаеш правилата на този форум, вземи ги прочети. Мнения от рода "Гошо каза ,че еди кой си бил чул" не допринасят за добрата атмосфера на форума.
Ако си участвал на Сопотското състезание, отвори отделна тема и пиши за него, всяка информация за събитие от такъв ранг ще е добре дошла. Засега никой нищо официално не е съобщил, не е ясно кой е участвал, кой как се е класирал, колко пилоти, колко официално признати летателни задачи са изпълнени, няма публикувани трак-логове на официален сайт на състезанието. Не се разбра кой е шампион, кой е на второ, кой е на трето място...


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 5:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Dogana написа:
Марко писа, че гръцкото състезание е било провал. Вторият прелетен ден го е спасил. Само 9 пилота. В българското републиканско е имало повече пилоти и са прелетяли повече, има постигнат и височинен рекорд - над 3700 м.


Doganа, не те познавам, но ако всички тук, които пишеха като теб, бяха делтапланеристи, то нямаше да има място по стартовете от делтапланери!:))))
Относно състезанието, който го интересува да си прецени дали да се довери на инфо от ФАИ или никому неизвестни форумни писатели.

Малко информация от извора!!!
Датите на българското и гръцкото състезание бяха едни и същи!
Гърците си бяха направили труда да регистрират състезанието по ФАИ, което привлече пилотите от околните страни, включително и мен.
Летя се на три основни старта. Основния беше до базата (и в двата смисъла), а другите два отдалечени на 80-100км. Условията като цяло бяха слаби, което може би ми даде възможност да се класирам на добри позиции с моето по-старичко крилце. Задачите с всеки ден ставаха по-трудни. На последния ден се наложи да кацна на място, много подобно на Петрохан. Още един грък беше кацнал само на километър разстояние от мен. Казах, че по принцип имало хубави термики, ама друг път :) Интересни прелети в планинска местност. Най много ме е яд, че на масивите на Олимп не успях да се извадя и да погледна по-отвисоко планината. Как летят тези хора не е истина. Организирани, добронамерени, вдъхващи респект. Явно бяха от националния им отбор, защото летяха със LIVE TRACKER-и, което явно беше важно за тях.Всяка вечер предавахме GPS-ите си и се правеше класиране за деня и общо.Летене, летене... На кацане имаше студена вода, а за по-заслужилите и други, по-галещи душата напитки.
Изображение

Огромно благодаря на Васи, която със телефона си щракаше снимки и публикуваше на страницата във фейсбук, снима с про камерата и летя редом с всички за кеф:) Надявам се скоро да остане време, да сглобим филм за Националното, те го заслужиха.
Във страницата на фейсбук може да разгледате 300 снимки от състезанието, извадени от камерата.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Нед Авг 12, 2012 4:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 7:11 pm
Мнения: 7
Име: Василена Василева
Дааа прекрасно преживяване беше повече от седмичния ни престой в Гърция. Имахме късмета да се запознаем и за кратко да съжителстваме с отлични пилоти, добри домакини и най-вече истински хора. Още много прилагателни мога да употребя по адрес на гръцките ни колеги. И до ден днешен не мога да намеря дори едно нещо, за което да кажа, че не ми е харесало. Чиста позитивна емоция и спомен извикващ усмивка - така ще остана в съзнанието ми гръцкия Национален Шампионат по делтапланеризъм 2012г. Организаторите се бяха постарали да направят пребиваването ни там максимално удобно - къмпинг на равна, окосена и поддържана трева ( с кухня, баня с топла вода - все екстри от където и да ги погледнеш) чудесно поддържани стартове, организиран транспорт за участниците ( а както се оказа и за "неучастниците" като мен ), сандвичи и вода на старта и на мястото за кацане... и най-големия плюс - невероятно гостоприемното и радушно отношение от страна на всички...Успяха да ни накарат да не искаме да си тръгнем.
Относно самото състезание, това което ме впечатли беше отношението и стремежа им да стимулират новите пилоти. Бяха обявени две категории за състезателите - А и Б. Към А ( алфа ) категорията се причисляваха всички добри и опитни пилоти. За да могат към състезанието да бъдат привлечени всички пилоти, дори и новите за тях беше предвидена Б категорията. Към нея се включваха пилотите сега прохождащи в делтапланеризма...За тях задачите бяха далеч по-прости, без да се налага поемането на рискове. Така новобранците имаха стимул да участват, да се стремят да покажат най-доброто от себе си и същевременно за тези седем дни да научат повече, отколкото биха научили за месец. Записали се в тази категория не липсваха и показаха завидни способности!
В А категорията, както вече казах бяха всички истински пилоти. Задачите за тях бяха прелети с различна сложност и дължина в зависимост от прогнозите за конкретния ден. И въпреки, че слабите ( според състезателите ) условия не позволяваха затваряне на маршрутите бяха постигнати добри резултати. Няма смисъл да подесетвам, че Митака се класира на 6то място, както казва Краси "летейки с тази туриндика..." Евала за което!
Чичо Янчо също полетя доволно с Комбата...Аз бях съпорт - с телефон за снимане и нет и шофьор на колата.
Изключително съм щастлива, че се запознах с толкова много прекрасни хора! Надявам се да ги видя отново следващата година! А може би и по-рано, кой знае...


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Сервиа 2012
МнениеПубликувано на: Чет Авг 16, 2012 1:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Васи, добре дошла във форума на Скайномад :) Все пак тук четат и пишат едни от най добрите български пилоти. Редно е и ти да си тук, като представителка на нежната половинка в делтапланеризма. Имаше шанса още с прохождането ти в небето да посетиш състезание по делтапланеризъм. Направо ти завиждам, благородно разбира се.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов