Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Чет Дек 06, 2012 3:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
сега се сещам да ви питам - на дълги полети взимате ли си вода или храна някаква? знам че с пикаенето нямате проблеми...


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Чет Дек 06, 2012 3:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Camel bag с 1 литър в него, но то си е до човек. Хубаво е да се пие вода по време на дълъг полет, помага за издържливоста като цяло. В сбруята имам също нещо за хапване, за след приземяване. Ядки, сандвич...

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Чет Дек 06, 2012 3:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
аз като очаквам да летя дълго си слагам в кокпита и шише с вода и някакъв кроасан, но до сега във въздуха съм се сещал само за водата. храната си я ям като кацна.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2013 3:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:49 pm
Мнения: 10
Име: Mitko Dimitrow
krassi написа:
133.8 км има летяни от руски пилот в БГ, от български пилоти най-голямо разстояние има Антон Антонов, 152 км, но те са отиване и връщане, а не свободен прелет за дистанция. Между другото, сега си задавам и въпроса как се дефинира прелет Отиване и връщане ( Out-and-Return), в смисъл, трябва ли да излетиш от определена точка, да отидещ до друга точка, и после да се върнеш в началната точка. Ако е така, прелета на Антон е различен от тази дефиниция, защото той излита от Сопот, стига до Средногорие, връща се обратно през Сопот и продължава някъде до след Бузлуджа.* Каквото ще да е, това е най-доброто разстояние, летяно в Бг от Български делтапланерист. Крайно време е наистина този рекорд да бъде подобрен, като се има предвид какво правят хората в другите страни с нови крила. За съжаление делтапланеризма в БГ имаше една "дупка" от почти 20 години и сега има известно раздвижване. Пожелавам успех на т.нар. инициатива за подобряване на рекорда.

*Може би неговия прелет е в категория "Free Out-and-return distance" сигурно има разлика в дефинициите.



leonardo/flight/5233

Пилот: Andruha Дата: 25/04/2013
Място на старта 13:16:02
Беклеме: И-Ю-З - BG
Място на приземяване 18:07:47
Синилка: Ю (low) - BG [~12.8]
Продължителност 4:51:45

XC инфо
Линейно разстояние 161.9 км (33.3 км/ч)
Макс. разстояние 162.0 км (33.3 км/ч)
OLC разстояние 165.9 км (34.1 км/ч)

Макс. варио 4.1 м/с
Мин. варио -3.4 м/с
Макс. височина (н.м.в) 3361 м
Мин. височина (н.м.в) 191 м
Височина на старта (н.м.в) 1216 м
Набрана височина 2145 м
Макс. скорост 103.8 км/ч
Средна скорост 49.1 км/ч


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Нед Юни 09, 2013 7:20 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Приятеля на Андрей - Николай, направи с около 3-4 км по-голям прелет, но тъй като кацна до портала на полигона в Ново Село едва ли ще му видим трака.
И при двата полета след Сливен има стабилизиране на условията. След Синилка, Николай се е опитал да отиде към Стара Планина на север, но не е успял, а над въпросния полигон не имало добри условия. Военните ни предупредиха да избягваме полигона или поне да ги информираме, когато ще прелитаме, за да ни включат в упражненията за отсрел на талибани с параплани. Между другото един дежурен спомена че там редовно духало СЗ вятър.
Мисля че при З и ЮЗ ветрове е по-добре свързването с централното било на Стара Планина да стане след Шивачево, където на СИ има достатъчно поляни за приземяване. От там може да се гони Жеравна и Котел и би могло да се мечтае и за достигане на нос Емине, който е малко по-неповлиян от бризовите нахлувания наоколо.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 9:05 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Така е, за момента Николай Малков държи рекорда за прелет по права дистанция. На Коняво имахме време да поговорим за това. Всъщност прелета е доста рисков, тъй като има навлизане в планинска местност без осигуряване с места за кацане. Самия той ми каза, че е бил пред кацане(придървяване), когато се изважда отново. Николай е добър и млад пилот, лети от 4 години. След Балканското състезание, сподели, че завинаги си е променил представата за XC, благодарение на летенето по задача и с други пилоти.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Нед Юли 21, 2013 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Следващата седмица се заформя не лоша за Пъстрина. Ако някой реши да се присъдеини е добре дошъл!

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 11:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
leonardo/flight/6107
161км. Витоша-Добростан
Тръгнах от Витоша преди да съм се извадил в базата. Имаше облаци, но в моята посока беше синя дупка на 180 градуса. Към Самоков въртях всяка термика и гледах да се държа високо, но прелитайки към Долна Баня с километри нямаше нищо. Бях си харесал накакво селце за кацане, където пътя се врязва за Боровец, но от там с една термика се изнесох в планината. Слаби термики с малко турболенция от време на време. Във височина вятърът беше около 5 м/с, но отнасянето на термиките беше слабо. До Ветрен дол се крепях лесно в базата, но изведнъж времето отпусна. Нито в планината, нито в долината имаше кумулуси, а славно губех височина. Към Пазарджик разкопчах ципа и влязох в разчет за кацане 100 метра над терена, когато видях шумолящи листа на дърветата. Минах от там и започнах да въртя раздробената термика. Губех я често, но от долу терена и шумящите дървета ми подсказваха къде е. Лека полека отново бях в базата на 2600, ципа закопчан, а полета обнадежден. Над Пещера и Брацигово минах на 2500 и бирата остана за следващия път. От там до Асеновград беше приказка, големи и мазни термики 1м/с ме отнасяха сигурно в базата над върховете на планината. Така хубаво беше, но дойде Добростан с добре огрятите си отвесни западни каменни склонове. Бях сигурен, че ще има термика, но пропадах и нямаше нищо. Подминах Добростан и след като излязох от низходящото на планината, имаше сла-а-аба термика, която помъчих, но в последствие се отказах. Избрах си място за кацане и бързах да се прибирах. Над Асеновград разбира се, че си мислих за Тангарджиите долу :), тъй като по радиото получих информация, че натовското учение е приключило.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Пет Юли 26, 2013 5:07 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 9:53 pm
Мнения: 9
Задачата се зачита. Касата с бира ще получиш на републиканското във Враца. Поздравления за рекордният полет.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Инициатива за подобряване на българския рекорд
МнениеПубликувано на: Съб Юли 27, 2013 7:31 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Браво, Митко, супер прелет си направил!!!
Я пак кажи има ли добри делтапланеристи в България ? :wink:
Пожелавам ти да подобриш и този рекорд още тази година !
Разкажи малко повече , а ако сложиш и снимки, ще е още по-добре.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 40 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов