Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 7:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 17, 2012 12:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
вижте този линк http://civlrankings.fai.org/?a=328&ladder_id=1&ranking_date=2012-09-01&

класацията по държави се формира от 4-мата най-добри състезатели, като на всеки състезател се взимат 4-те им най-добри състезания... имаме доста повече от 4 добри състезатели така че трябва скоро да се изкачим нагоре и в тази ранклиста! Пожелавам успех на всички през следващия сезон и също така да се направят силни състезания на нашата прекрасна за делтапланеризъм територия!!! :)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 25, 2012 2:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Айде дано догодина има повече делтапланеристи, от които да се класират 4. Можеше още тази година, но комисията по делтапланеризъм към БНАК, е решила, че е по добре да ме изключи, от колкото да изпълни предложението ми и да регистрира националния шампионат по ФАИ...

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2012 7:38 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Питам се аз, не е ли смешно членовете на комисията да са повече на брои от пилотите който наистина летят?

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -3 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 26, 2012 12:49 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
те много хора летят, но не мога да си обясня защо е тази срамежливост от към официални изяви!?!

някога сме били едни от най-добрите и в Европа и в света, но това е било отдавна. някакси трябва това знание да не се загуби! трябва старите пилоти които са били наистина добри да си предадат опита на по-младите защото нещата в този спорт (както и във всеки друг) стоят така!


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2012 4:23 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
@ DVD Звучи добре като пожелание, но е далеч от реалността. :( Думата "срамежливост" не приляга добре към ситуацията. Доколкото разбрах, Мишо Янков обясни причините поради които не са пожелали да регистрират състезанието по ФАИ и в тях има известна логика. Не всички пилоти са имали уреди с GPS, което би ги поставило в ситуация да не могат да им се изчисляват точки. Друг е въпроса че и стари и млади пилоти, събрани накуп, не правят голяма бройка. Така че, като казваш "много хора летят", не знам какво имаш предвид като много?... 5? ...10 ? ...това не е много.
Колкото до това че "някога сме били едни от най-добрите и в Европа и в света", може да се погледнат архивите на ФАИ от стари години и да се види къде са били БГ състезателите в класациите. Най-високо виждам Емо Кърлев ( лека му пръст) на едно 17-то място на едно Европейско...Поправи ме ако греша.
http://www.fai.org/events/events-calend ... endarId=97
http://www.fai.org/events/events-calend ... darId=4743

http://www.fai.org/events/events-calend ... darId=4744
http://www.fai.org/events/events-calend ... ndarId=107

Тъжната истина е че делтапланеристите ( и млади и стари ) са малко на брой ( буквално се броят на пръсти), и на всичко отгоре отношенията между тях не са от най-градивните, меко казано.
Остава надеждата че младото поколение ще си натрупа опита само. Вече се вижда че Митко Халачев няма нужда от помощ в правенето на 100 километрови прелети.
Както се казва, планината няма да се премести, и в нея винаги ще духа вятър, и винаги ще има термики...а младите пилоти, слава богу, имат GPS...


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2012 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Защо не са регистрирали нашия шампионат е ясно. Догодина всичко ще е наред...

Под "срамежливост" имам предвид че хората които са добри (всички знаем че е така) не излизат да го покажат на състезания. Съгласи се че не е достатъчно само да казваш че можеш да летиш - трябва и да се види наистина.

Аз следя с интерес делтапланеризма защото за мен делтата е по-съвършенното летателно средство. Няма да пролетя на делта защото вече съм навлязъл в парапланеризма, но интереса си ми остава... Супер любопитно ми е какво точно е станало на този прословут шампионат - какви са били задачите; финиширали ли са или не; каква скорост са правили; как са си изчислявали точките; какво е цялото класиране в крайна сметка (а не само първите трима) и т.н. десетки въпроси на които не мога да намеря отговор от публикуваното... явно трябва да питам лично.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2012 5:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
А, сега разбрах какво имаш предвид под "срамежливост". Да, има такива хора. Ами причините може да са много прости. Някои са загубили интерес към състезателно летене, други просто не са в добра физическа форма, трети просто нямат актуална екипировка ( добро крило, сбруя и уред) или нямат възможност да си ги набавят. Делтапланеризма е физически натоварващ спорт ( за който се съмнява, да опита да изнесе едно 38 кг крило от горна лифтена станция на Сопот до старта, и да види как ще се задъха) и когато човек стане на 50-55, нещата не са лесни. Делтапланеризма е и финансово натоварващ спорт...за една хубава екипировка си отиват поне 5-6 бона.
А колкото до националното състезание, от това което е публикувано, се вижда че са имали много лош късмет с метеорологията. Реално са имали 2-3 дни, от които може би един да е имало добра термика. Случва се.Но няма нишо лошо в това човек да си сложи ръка на сърцето и да си признае, "Нямахме късмет, догодина пак"...вместо да се опитва да си изсмуква от пръстите неща, които не са се случили. За мене най-фрапиращ беше факта че 5 състезатели са класирани на една и съща позиция. Това няма как да се случи в реално състезание. Може с 5 точки да си напред, но ще си различен от другите. Затова и аз се присъединявам към пожеланието, "Аре догодина, всички с GPS и може би друг месец за състезание, когато времето да не е прегрято."
А ти, DVD, спокойно можеш да опиташ с делта, ей така, да видиш какво е. Тука в щатите има доста хора, bi-wingual...летят и с делта, и с пара. Ако се научиш да излиташ и да кацаш (най вече), другото за човек дето е правил 300 км прелет, вярвам няма да е трудно :D


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: България отново е в ранклистите
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
DVD написа:
те много хора летят, но не мога да си обясня защо е тази срамежливост от към официални изяви!?!

някога сме били едни от най-добрите и в Европа и в света, но това е било отдавна. някакси трябва това знание да не се загуби! трябва старите пилоти които са били наистина добри да си предадат опита на по-младите защото нещата в този спорт (както и във всеки друг) стоят така!


Както стана ясно, не е съвсем така!

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов