Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 7:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2013 10:33 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Нашия клуб редовно посещава местноста "Дупките" при Петрохан с цел учебни занятия по делтапланеризъм, тестване на крила, теглене с лебедка. Мястото е много магическо поради това, че на височина от 1400 м. ASL предлага необятни поляни с билки, всякакви разновидности на терена, като посоки и височини, съчетано с големи и равни поляни, тук таме с някоя карстова дупка. Засичали сме се с други пара и делтапланеристи там от Монтана Враца и София. Мястото е известно и се използва още от времето на Емил Кърлев, който е организирал там делта-мероприятия. Абсолютно излишно е да убеждавам когото и да било в красотата и възможностите на това място.

ВИДЕО ФИЛМ "Опознавателен полет над билото на Стара планина в района на Дупките - Петрохан с Венко и неговия трайк"

Филма не е провокиран по никакъв начин от темата на форума. Той е идея на "Делтаклуб" и е осъществен със съдействието на "КУЛА - Клуб по Ултра Лека Авиация" и Венелин Стайков по време на учебните ни занятия по делтапланеризъм.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -4 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Вто Яну 08, 2013 8:59 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.youtube.com/watch?v=oRgh0YeiScU

Само за да подкрепя мнението си по-горе, вижте хората на какви места са си устройвали училища...и са летели и са били доволни на това което имат. Още веднаж ще кажа, радвайте се на прекрасните български планини и хълмове, и летете с приятели.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Пет Яну 11, 2013 2:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Още едно филмче което направихме навремето с колегите от Враца и Хоби ти ви с цел популяризиране на
спорта. Това са най източните хълмове които са много приятни за реене на западен вятър.
Всичко там се коси 2 пъти в годината , което прави един много приятен плътен тревен килим без никакви тръни, шипки , храсти, камъни и т.н.

https://www.youtube.com/watch?v=ZBZd4RB ... wKdV3IrNmA

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -3 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Нед Фев 03, 2013 10:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 7:11 pm
Мнения: 7
Име: Василена Василева
Мили ми хора, от доста време се бях заканила, че няма да чета форумите, за да не ме достигат негативизма и злобата на г-н Угринов и неговата отбрана компания. Но явно отърване няма. Гледам, чета и се дивя на всемогъщата лудост на тези хора...
Наистина недоумявам как някой би се занимавал с подобна "кауза". Как може единствената ти цел в живота да бъде да сееш интриги, да оклеветяваш, да нападаш, да лъжеш, да измисляш всякакви небивалици, само и само да злепоставиш всеки дръзнал да се занимава със "свещенното дело" наречено Делтапланеризъм? Та нали с него могат да се занимават само Богопомазаните, посветените в това тайнство от по-висши сили...Как така някакви си от простолюдието биха могли да овладеят това висше майсторство? Как изобщо бихме могли да си помислим, че някой освен "висшата класа" на родния делтапланеризъм, "опитните инструктори" би се осмелил да се докосне до този спорт?
Та моля кажете ми - кой освен човек без никаква друга работа би се занимавал с постоянно писане на гадости и клевети по форумите? Кой друг би посветил толкова време и пари на интригите и телефонните разговори?
Из "техния" форум съм попадала и на невероятни изказвания по мой адрес. Тези хора си позволяват да ми приписват епитети, да ме критикуват или клеветят без дори да ме познават лично... Целта за мен остава неизвестна, смисълът - никакъв.
Е какво повече мога да кажа...освен да подходя снизходително към горките хора, които просто защото нямат какво да правят по цял ден пишат ли пишат...
По повод Петрохан - всички знаем какво място е това и колко добре се получават учебните мероприятия там. Колкото и старание да се хвърли по оплюването му мястото няма да се промени, нито ние ще спрем да ходим там, нито ще спре някой от желаещите да дойде с нас.
Това е от мен. И дано вместо във форумите се видим и по стартовете...


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -4 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Пон Фев 04, 2013 2:19 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Цитат:
И дано вместо във форумите се видим и по стартовете...

дано, дано! :roll:

П.П. И някой ден да пробвам и аз на делтапланер :)

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Чет Май 16, 2013 9:17 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Това нищо не е. Аз веднаж станах свидетел как един ученик така го засмука турбуленцията, че направо се заби надолу кат гоздей и крилото се сви като чадърче във тази същата дупка. Докато стигнем до дупката, той беше потънал в нея.Отгоре останаха да стърчат само типсовете. После едни овчари от близкото село разказаха че след около 3 дни намерили някакав опърпан младеж, небръснат, омачкан и доста окалян, и нещо не можел да си каже името, явно е преживял стрес. Овчаря вика: Гледаме един младеж се изнизва от една от карстовите дупки, и имаше таквоз...а, сгруя, сгруята де...със карабин барабар. По туй го познахме че може да е от вашите момчета. Питаме го как се казва, а той пелтечи нещо: Т-т-ттт-у, нтттт-ту. Накрая след големи мъки успя да каже Тттт-урб-уленция . Позахранили го, поили го една седмица с овче мляко, докато се пооправи, и така и не разбрали как се казва, но той така свикнал с тях, че му харесало и останал да живее там. Кръстили го Пешо, Пешо-Турбото, щото той освен Турболенция друго не можел да изговори.Сега,вика, като види дори сянка на нещо да лети отгоре, и се присвива .Иначе е много кротък и изпълнителен.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Пет Авг 15, 2014 7:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Склонче на местото дето не става за летене :))) поне не за всички!!!
http://www.youtube.com/watch?v=5uJ_J4K7pXc

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Петрохан - мнение на делтаинструктори
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 16, 2014 12:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Малко нови снимки от училището на Петрохан 2014 :)
Училище по делтапланеризъм

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов