Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Апр 19, 2024 10:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 3:49 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Наистина е грехота Ники - при наличие на учебния хълм Дъбене, както и на опитните Антон и Николай в Сопот и Карлово. Ако учебно крило е проблема - има в Казанлък при Румен, както и в София. :)

Но грешиш за конкуренцията. При парата нещата си дойдоха на място след толкова бурни години - в сайтове и "напъпващи" клубове и организации. И понеже при вас конкуренцията работи - затова няма делтисти, които да помагат на парата да се оправи. Парата изглежда да е оправена.
При делтата конкуренция няма в момента - има едни, които организират летене, обучават нови, успяват да пласират 2-3 нови и още 6-7 старички крилца. И това е нещо при наличие на 30тина делтапилота в България, от които половината активни.
Kонкуренцията e един, дето жив да го съжалиш - оплаква се колко е неоправдан, неразбран и как никой не му помага.
И поне 4-5 парапилота ще скочат и утешат тук.
Трябва да е нормално - все пак сайта е на и за парапланеристи.
Ho тук няма делтапланеристи да направят същото? :?
До година или две - и в делтата в БГ нещата ще си дойдат на място. Pазвитието на делтапланеризма ще го наложи.

DVD е също прав - да стане състезание, че да видим кой колко е състезателен пилот..

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Последна промяна Огнян Угринов . Oggy на Чет Окт 25, 2012 11:19 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -9 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 7:20 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Огнян Угринов . Oggy написа:
Сега нещо още по-положително. През ноември организираме уикенд летене за млади и малко опитни пилоти. Втората половина на месеца и на делталетище, подходящо за метеорологичните условия.
При достатъчно силен вятър ще помогнем на младите с някои тънкости на склоново реене и груповото летене (2ма пилота не ca "групово" летене )
Както и ще оттренираме кацане в цел. Това упражнение ще помогне да се изостри концентрацията и оптимизира техниката на пилотиране при планиране на финалния заход. Много важно при кацане с делта в ограничена площадка.
Парапилотите вероятно знаят, че делтата има нужда от повече въздух и кацалка поради по-висока скорост и качество.
И като допълнение - може да опитаме да започнем състезателно кацане в цел.
Ще опитаме да привлечем Митко Ралев за консултант ако опитите се окажат сполучливи. :)
Транспортът за тази лагер школа е осигурен, 2мата инструктора и 4 те млади пилота, заявили участие до момента, ще си осигурят само преспиването.
Имаме място за още 2ма в минибуса.
Обадете се, ако сте млади делтапланеристи и идеята да летите с други ви хареса.


Оги, в сложната ситуация се изисква повечко самодиспиплина и спазване на правилата. Тази част от мнението ти няма нищо общо с настоящата тема и звучи като реклама на една от страните в спора.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 10:26 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Извинявам се за получилото се съчетание на информация в постинга Ники.
Лагер школата е за друга тема и коригирам.

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Чет Окт 25, 2012 3:25 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Цитат:
При делтата конкуренция няма в момента - има едни, които организират летене, обучават нови, успяват да пласират 2-3 нови и още 6-7 старички крилца. И това е нещо при наличие на 30тина делтапилота в България, от които половината активни.
Kонкуренцията e един, дето жив да го съжалиш - оплаква се колко е неоправдан, неразбран и как никой не му помага.


Ето това е проблема, Ники ...точно дето вика Митака..."режисирана реалност"...нещата са едни, но се описват различно, по-точно не различно, ами точно обратното на което всъщност са. Това е целия проблем.
В горния цитат няма нито едно верно твърдение, ама едно дори...Не може да казваш : "Има едни , които организират летене, обучават нови и т.н." Просто това не е вярно, това е абсурдна , арогантна лъжа, и затова е целия проблем. А това че никой не излиза напред да каже че не е верно..ами просто хората не искат да застават пред "лайната във вентилатора", затова гледат да стоят настрана...
Проблемът е, че няма елементарно уважение към другия. Това което се случва в БГ, не може да се случи в друга държава, вярвайте ми. Хората са толерантни, имат уважение един към друг и ако водят спорове, ги водят с логични аргументи и никога не прибягват до лични обиди и очевадни лъжи.

Ами тези крила какви са, да не би и тях БНД да ги е вкарало...?

http://deltaclub.bg/gallery/displayimag ... fullsize=1
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 8:33 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
"Чета и не вярвам на ушите си !" - беше казал мистър Вучков. :lol:

Пуснах го и то два пъти :shock: без да искам, sorry. Трия, :D , а по- долу написах нещо, за да не мислите, че не чета :lol:


Последна промяна thepilot на Сря Окт 31, 2012 9:12 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 8:39 am 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
"Чета и не вярвам на ушите си !" - беше казал мистър Вучков. :lol:
Всички тука, да не ги изброявам, са големи хора с авторитет и много, много прави, гледайки всеки от собственната си камбанария.
Най-вече Краси, защото от по-далече по-добре се вижда мижавия "пеизаж". Или спрете вентилатора, защото никой няма да се опази "чист", или спрете с хвърлянето на ............. в него. Иначе вентилатора може и тяга да създава, но не и да излети.
Известно е, че орел, рак и щука не могат да теглят в една посока, камо ли да летят заедно така, че нека всеки да прави "по нещо" в своето направление и в крайна сметка, пак ще има развитие на спорта. Не всички искат да са шампиони, гурута и т.н. и не всички искат да продават, дали себе си, дали нещо на някой.
Ако всеки прави "по нещо", макар и малко за т.н. спорт и се чувства добре и удволетворен от това, тогава всичко бавно или по-бързо, каквито напъни се забелязват, може и повече хора да почнат да летят и да харесват делти. :idea:

Отговор на DVD: Изтрих си информацията за СОПОТ'2012, защото Чичо веднага захрани вентилатора, като поиска "и чистачка" да му осигурим, без дори да иска да се състезава. Очаквам повече хора "с опит" да се включат в организирането на сътезателно летене с делти.

Отговор на Халачев: Как предварително разбра, че шампионата ще е "слаб" за да отидеш да летиш другаде ? Време е да покажеш какво можеш, за да имаш и тук в "Родината" самочуствие на делта състезателен пилот, не само с малко FAI точки от Гърция !

Отговор на Ники - Пара: Много, много правилно отразяваш "ситуацията", но защо в Сопот, наистина никой, освен Антонио и Ники - Делта, не лети с делти, а Ники - Делта, въпреки приятелството и уважението ни, категорично и може би с правото си, отказа да лети на "български" състезания ?

Отговор на Огнян: Свободното летене, включително и с делта, както и с всичко друго е състояние на духа и не може да "набутаме" всички да летят само с делти. Всеки има право да лети, като някои го правят само във форумите. :lol:

Пожелавам повече полети "за удоволствие" свободно и на състезания, на всички и да не оцапваме "пеизажа" повече, а всеки да допринася колкото може, макар и с малко, повече хора да летят и да се чувстват добре със съмишлениците си, дали "на бира", дали във въздуха, та дори, след като кацнат и във форумите.


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -2 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 3:52 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Абсолютно съм съгласен с това изказване на Мишо. Това е умереният тон който трябва да се държи. Харесваме се или не, шепа делтапланеристи, трябва да се уважаваме.
И когато казвам уважаваме, нямам предвид уважаваме според успехите само по състезания, но дори просто като хора, като малкото останали ентусиасти на този спорт.
Вижте, ако бъдем реалисти, колко човека се състезават в Гърция да речем ?...12 с голям зор. А Гърция е страна с 14 милиона население. Колко човека очаквате да се занимават в България, с население от 7 милиона ?
Затова са ми смешни напъните на някои да продават крила в БГ и да говорят за пазар и т.н.

София има един и половина милиона жители. И кво ве, не можете да си "поделите" София ли, между два клуба...? Смешно е! и тъжно!
За изминалите две години, колко ученика сте обучили двата клуба сумарно...2, 5 ..10 ....колко ?
Начина да се работи не е като си хвърляте лайна един другиму през нета.Начина е да се уважавате взаимно и да спазвате елементарни етични правила в т.нар конкуренция.( за 2-3 нови клиента ). С повече ученици ще дойдат повече клиенти за нови крила. Но с атмосфера на плювни само отблъсквате и малкото потенциални ученици.

Ще ви кажа един прост пример. В щата New York има едно място, казва се Еленвил...там има 3 различни школи, три различни бизнеса, които работят на един и същ баир...и какво мислите? ...не съм чул една лоша дума от единия за другия.
Затова , за да не си чешем езиците повече, имам конкретно предложение.
Нека да обявим мораториум на "плювните". И да го спазваме.


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 7:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 2:15 pm
Мнения: 50
Местоположение: BLAGOEVGRAD
PODKREPYAM PREDLOJENIETO !


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -3 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 7:34 am
Мнения: 22
Име: Pesho dtm Peshev
Да Краси, много е хубаво, че можеш да виждаш и малко по-отстрани родната действителност. :idea:
Да, трябва да намерим начин заедо, а не оплювайки се взаимно, да накараме повече хора и в Родината да уважават и зачитат, та дори и малкото вложени от летящите хора усилия и средства за практикуване на спорта ни. Както и ти знаеш и виждаш, навсякъде по света в средите на летящите има уважение за вложените усилията, та били и те и за летене с делтапланери и парапланери. Защото хората се възхищават на постигнатите успехи на другите и не гледат само "как да им бутнат къщичките".
Да, за да се научиш да летиш се иска да вложиш много, ама много време и усилия и въпреки, че те страх да можеш да реализираш мечтите си повече или по-малко.
Да, пълен мораториум и уважение към и между летящите, без разлика в това кой с какво и как хвърчи. Всеки хвърчи с това с което може да си позволи, а и това че изобщо може да си го позвили е много в нашата "чалгатека". Щом човек наистина го прави, пък макар и рядко, пък макар и само в прав полет, важното е че е преборил гравитацията. :lol:
Нека тази инициатива се разшири и в другото направление на глупавото "джаркане" между, такива лятящи с пара, с делти, с щлифери и без шлифери. Законите на летенето са еднакви за всички.
Много писах, но "по-добре късно, отколкото никога" и докато не сме се отказали заради "форумни" изяви от летенето.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 10:03 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Наистина се надявам Мишо Янков да е искрен като пише тия редове, шашардисах се, честно казано, не очаквах подобно поведение. Поздравления!
Ще ми се да работите заедно, защото имате какво да научите един от друг.
А за "джавкането" между летящите с различни ВС мисля, че грешиш, поне от страна на парапланеристи винаги съм забелязвал някакъв респект към делтапланеристите, интерес към летенето по друг начин... Не знам, на старта като се видим независимо дали сме с пара или делта, всички се радваме еднакво от срещата.
Пък за безмоторници и моторници с ръка на сърцето си казвам, че им завиждаме направо :)

Мир да е!


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -3 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Чет Ное 01, 2012 6:29 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Днес четох един виц, който незнам защо ми напомня за ситуацията:

Перничанин вървял през пустинята без капка вода. Накрая видял 1 оазис и един змей до водата. Събрал всички сили и смелост и почнал да се бие със змея. По едно време змеят го попитал:
- Какво искаш ти, бе?
- Да пия .
- Ми пий бе, що се биеш!?


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 12:16 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
thepilot написа:
Отговор на Халачев: Как предварително разбра, че шампионата ще е "слаб" за да отидеш да летиш другаде ? Време е да покажеш какво можеш, за да имаш и тук в "Родината" самочуствие на делта състезателен пилот, не само с малко FAI точки от Гърция !

Когато лъжците те наричат лъжец, когато манипулаторите те наричат манипулатор резултата е това.
Когато казаното очи в очи се оказва после, че не е казано, когато стискането на ръка няма никаква стойност, когато това са хората които трябва да служат за пример, какво очакваш да се случи?
Не съм аз, "манипулатора" този, който си изтрива мненията във форума, нали?
http://forum.skynomad.net/viewtopic.php?f=15&t=6073&hilit=%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5
Дали летя в България Македония Гърция си е лично мое решение. Да участвам в НШ2012, нямаше никакъв проблем, стига и тук състезанието да се регистрира по ФАИ, предложих го няколко пъти. Питайте Йотов как става, защото той го регистрира НШ 2011 по ФАИ.

Аз пак ще попитам и искам кратък и ясенотговор от Мишо Янков!!! Искам го от името на клуба ни и от мое име като потърпевш от вашите действия!!!
Защо окупирахте комисията и не позволихте ДЕЛТАКЛУБ да организира състезание по делтапланеризъм 2012 на Коняво?
Защо изключихте Димитър Халачев от комисията??? и избрахте против устава и правилниците на БНАК нова такава?
Ще си поемете ли отговорноста за това и какви мерки ще предприемете!? Ти и Стоян Миланов Стоянов?

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 12:28 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 7:11 pm
Мнения: 7
Име: Василена Василева
Аз наистина съм потресена за пореден път от БЪЛГАРЩИНАТА!!!! Явно шопската приказка :"Не е важно аз да съм добре, а на Вуте да му е зле!" си е съвсем вярна независимо за каква сфера става дума.

Никога не съм мислила, че и сред летящите ще се натъкна на подобни сплетни и раздори...Какво ни асоциира летенето??? - свобода, сила, воля, силни и улегнали характери, самодисциплина, спазване на правилата...Аз с това впечатление останах при първите ми срещи с летенето. Е какви готини хора, всичките са над нещата, имат по-различна и по-реална представа за живота, събират се и се забавляват, няма интриги, няма караници.....

Ама къде бе драга? Къде се е чуло и видяло такова нещо из Българските земи?

Моля ви се дайте да преброим колко пилоти има в България, които да летят на делта??? Дали ще ги добутаме до 20? няма значение активно или "неактивно" летящи. Ами нали това ни е хоби в крайна сметка? Нали го правим през свободното си време за да си доставим някакво удоволствие...Някои са с повече време и средства, други с по-малко. Важно е желанието.
Та 20 пилота я има, я няма сме се разделили на два лагера ( да умреш от смях ) и кой знае какво делим? Небето? Стартовете? Безбройните ученици, които искат да се научат да летят? Слава?

Пълни глупости. Аз лично не разбирам къде е проблема? Защо няколко човека се пробват да настроят останалите и да оплюят всеки друг опит за развитие на спорта? Аз и в темата за Петрохан го написах: Богоизбраните опитни инструктори не биха допуснали друг да се занимава с делтапланеризъм, да обучава нови пилоти, дори да провежда тренировки на места, които те не одобряват. Ще каже човек, че делтапланеризма е ядрена физика. Не искам да оспоря сложността му, но все пак - хайде да не преиграваме.

Толкова ли е сложно да работим заедно за популяризирането на този позабравен вече спорт? АКО ХВЪРЛЯХМЕ ВСИЧКАТА ТАЗИ ЕНЕРГИЯ И ВРЕМЕ, КОИТО ВЛАГАМЕ ЗА ПИСАНЕ ПО ФОРУМИТЕ В ТОВА ДА ПРИВЛИЧАМЕ НОВИ ХОРА КЪМ СПОРТА... Сами се сещайте кой резултат ще е по-ползотворен.

Познавам се лично и със Стоян Миланов ( и на Каптажа сме се виждали и на ОС на БНАК ) и с Мишо Янков ( от предишното събрание на ОС на БНАК ).
На първото и единствено за съжаление заседание на комисията присъствах и аз!!!! ДА! Въпреки, че след това получих мейла до Делтаклуб, в който Стоян Миланов моли да не присъстват повече "външни" хора на събранията на комисията, които "с нищо не помагат и затрудняват работата на комисията" Но там беше и Мишо Янков, а той също не е член на комисията??? Може би той не пречи на работата.

Не знам с какво я затруднявам тази работа...Според мен всеки нов пилот, дори всеки интересуващ се от спорта би могъл да бъде послезен. Е естествено ако му бъде позволено. За сведение само ще кажа, че опит с неправителствени организации имам доста богат, с министерства, документи и прочее...Все с нещо бих могла да допринеса. Евентуално.

Цитат: В комисията не е постъпвало предложение за обсъждане на Национален Турнир по Делтапланеризъм. Ако бе постъпило, то тогава Мишо и Течо можеха да му обяснят, че в делтапланеризма състезанията не се провеждат с турнирен характер. Турнири се провеждат при спортове в които присъстват двубоите например тенис, шах, футбол, волейбол и т.н. В неофициалната час вече в самия край преди да напусне заседанието "million_miracles" съобщава, за свое намерение да направи клубно двудневно състезание за нелицензирани пилоти с по-малко опит членове на “Делтаклуб”. Михаил Янков и Стоян Миланов похвалват инициативата и му препоръчват да ги пуска само на задачи за доцелно кацане тъй като тези пилоти имат ограничения за състезания по програма. По никакъв начин не се разбира, че "million_miracles" обявява желанието си като официално предложение. Ако е пояснил, обявил желание за организиране на състезание от национален характер с нелицензирани пилоти и желае да бъде включено официално в програмата на БНАК, то членовете на комисията, биха могли да му обяснят, че е нецелесъобразно и злепоставящо одобряването на такъв вид състезание от страна на БНАК . Състезание с нелицензирани пилоти не може да бъде подписано от комисията. Възможно е да се намери начин формулировка да се впише състезанието по законен начин, форми има много, фестивал, пикник и т.н. Предложението дори и да не бъде прието щеше да бъде отразено в протокола. Но дали целта му не е била друга.
"million_miracles" напуска заседанието преждевременно защото придружаващата го Василена има час на зъболекар. Той няма час на зъболекар, но не проявява интерес към съставянето на протокола. Споразумяват се протокола да му се прати по имейла, за да го подпише и той тръгва след Василена. Течо и Мишо остават да оформят протокола, обаждат се на Венци за да съгласуват и неговото мнение. Протокола е съставен и разпратен по имейлите 15 мин по-късно.


И тъй като имах честта и привилегията да бъде част от заседанието на Комисията искам да споделя следното:

1. Състезания организирани и от двата клуба бяха обсъдени. Наистина точното име на състезанията още не беше ясно, но както ние подкрепяхме инициативата за Национално първенство, така и Мишо и Течо подкрепяха нашата. Не сме имали намерение да организираме състезание за "начинаещи" пилоти, а състезание от по-нисък клас с лесни за изпълнение задачи, които да позволяват висока степен на сигурност. В това състезание се очакваше да вземат участие пилоти, които от не са летели от отдавна, каквито знаем, че има в България и такива, които вече летят в термични условия и имат лицензи, но не са на ниво да участват в състезания от ранга на Националния шампионат поради по-голямата сложност на задачите и по-големите рискове.
Аз не виждам нищо нелогично тук. Нито нещо лошо. Нито някаква заплаха. Резултатът щеше да бъде натрупване на опит и контакти между пилотите... Ако намерите в това нещо лошо...
А относно наименованието Турнир - какво значение има? А ако го бяхме кръстили Шампионат или Купа или Махленски сбор? По-добре ли щеше да се приеме? "Мишо и Течо можеха да му обяснят, че...." -висшата сила е навсякъде. Как не сме се допитали.
Категорично не приемам, че сме изложили плановете си за организация на състезание ама точно видиш ли преди да си тръгнем.... и ей така сме го вметнали помежду другото. "В неофициалната часТ"

Мога още много точки от изложението на Течо да оспоря, но няма смисъл да употребя още два часа в писане.
И още един въпрос имам: Нашия клуб не е съставен само и единствено от Димитър Халачев. След като очевидно с него имате търкания, а Стоян лично ми заяви на миналогодишното ОС на БНАК, че не иска и ние младите да бъдем въвлечени в това, защо не комуникирате с мен или Боби или Чичо? Всички ли сме недостойни?

Очаквам отговор от Мишо или от Течо. Надявам се да не получа отговор от г-н Угринов, който все още познавам само от e-mail комуникацията ни, но не и лично.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 12:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Ти си лъжец и манипулатор.
С мания за някакво "значение" в българския делтапланеризъм, a не можеш на малкия пръст да се хванеш нa Мишо и Течо, да не споменавам Антон, Ники, а вече и на младите делтапилоти.
Tи къде се кри миналото лято а не летя с останалите пилоти в БГ?
Парамания, Републиканско, Делтафест?
Шо не дойде?
Главата те боля, крилото ти издиша, колата ти се счупи, Василена - неразположена :)
Mай не ти стиcка да летиш с българските делтапланеристи.
Изгониха те от комисията за интриганство и доносничество, и до ден днешен саботираш работата, като не качваш протоколите от работата на комисията в сайта на БНАК.
На всички ни е ясно, че се бориш да се докопаш до някакви парички от БНАК.
Никой не те спира да организираш състезание - намери си финансиране и привлечи състезатели, а не 2-3 ма начинаещи.
Hе чакай БНАК да ти плаща, че да се научиш да летиш и да организираш състезания. Има по-добри от теб за тази работа в България.

Измисляш си само причини и оправдания, за това, че не правиш нищо - все другите ти пречат. И на 20, 50 и 80 години, ако искаш да свършиш нещо - намираш начин, ако не можеш - намираш причини.

Сега разбираш ли защо българските делтапланеристи ти се смеем и не ти обръщаме внимание - щото нямаш покритие на мераците си. И затова само парапланеристите са ти някакъв отдушник в този сайт. Дреме им на тях за делтапланеризма ! Четат сеира, дето го раздухваш тук

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 1:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:07 pm
Мнения: 23
Абе хора ИНТЕЛИГЕНТНИ И ВЪЗПИТАНИ СТЕ защо продължавате да обръщате внимание на един И....Т. Започна да се активира,както и неговите мулета, понеже идва събрание на БАНАК! Да печели дивиденти с наглоста си във ФОРУМА. Сигурен съм че ще бъда изтрит нали е модератор - манипулатор. Ние не ЯДЕМ ДОМАТЕТО С КОЛОВЕТЕ. ИДИ и се прегледай сериозно и обстойно и не занимавай парапланеристите с твоите измишльотини и сънища. От делтапланеристите вече никой не ти обръща внимание.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов