Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 3:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Отговорът тук е осмислен и подкрепен от няколко добри делтапилота и инструктора в България.
Пускам го аз, защото другите нямат акаунт в този сайт и на мен се падна "честта" да го направя:


"Ники ти съдиш само това, което ти се иска да видиш и виждаш само това което ти се иска да виждаш. Всеки човек заема защитна позиция когато е атакуван и когато обливан с кал и гнусотии.

Когато някой говори срещу теб и те олайнява ти вземаш защитна позиция и веднага отвръщаш. Не може да го отречеш, примери за това има колкото искаш в твоя форум. Има народни мъдрости и поговорки по този въпрос във всяка една култура на земята.
Ето няколко, за които може да се сети човек веднага - на каквото си постелиш на това ще легнеш, каквото си дробил това ще сърбаш, с твоите камъни по твоята глава, каквото почукало това отговорило.

Обърни внимание на всяка една тема в която има гнусотии и кал, вникни внимателно и отсъди тогава, кой създава конфликтите и кой предизвиква интригите. Всички проблеми излизат само от един човек и това е лицето, което си нагласил за модератор на този форум. Hяма да можеш да видиш всичките му интриги, защото в повечето случаи, след няколко дни, темите са променени, разкъсани на части. Доста мнения са изтрити или запратени в други теми надълбоко през 2-3 страници назад така, че никой да не ги чете повече.

Няколко човека, от които може много да се научи, не пишат вече тук за делтапланеризъм благодарение на "обожаваното" от теб лице, което си ръкоположил за "безпристрастен" модератор.
Той така умело три и маза, дори се опитваше и забележки да им прави, та хората се отвратиха на теб и твоя любимец и повече изобщо не искат и да знаят за твоя форум. Това е точно така, говорили смe с някои от тях.

Cамо един от многото примери. Преди време беше направена тема за сбирката на делтаветераните, тъй като филмчето и разказчето към него бяха много добри и сполучливи, те не се понравиха на "Модератора" и той веднага създаде темата БЛА БЛА БЛА и премести вътре филмчето и постингите които бяхме писали по повод събитието. От тук нататък какво мислиш, че ще бъде отношението на хората към твоя любимец гледайки как той се подиграва с тях и тяхната дейност.
Да не говорим за анатемосването и заклеймяването на хора, които са опитали да кажат нещо по-различно от това което се нрави на "Модератора". Пример е постинга на Течо в Hanggliding-bg.com, който цитирах тук в Скайномад, относно Петрохан - дупките. Какво злобно видяхте в него та вдигнахте вой до небесеата, нарекохте ги какви ли не, обърнахте и Емил Кърлев в гроба. Изкарахте ги мръсници, анатемосахте ги. Появиха се веднага двама лумпени, които ги обляха с кал, а те просто си казаха своето мнение, което е по-различно от това на твоя любимец. Mежду другото е вярно, Дупките не са най-подходящото място за обучение с делтапланери.


Niki написа:
Всички знаем че в момента има 2 основни ядра движещи нещата. Това да правиш Светльо Соломаха от Стара Загова на член на Монтански клуб ми звучи като поредната еквилибристика. Светльо е свествен човек, който се отдал на твърде много видове авиация, за да се занимава целенасочено с делтапланеризъм



Знаете само това, което ви се струва, че знаете. Само в Скайномад се мисли по този начин заради разчиствaнето и промиването на мозъци, което извършва тук "безпристрастния модератор". В действителност, няма две основни ядра, а има само едно. Това е Български Hационален Делтаклуб, където се провежда редовно обучение, където всяка година излизат по двама тpима пилоти, екипирани с крила и тези момчета продължават обучението си в по-високите степени на програма. Къде е това друго ядро, че не го виждамe?.

Може би имаш в пред вид Стани който от 4 години подхвръква по 1 път на 2 месеца и няма нито делтапланер нито свястна екипировка и за толкова време, не може да събере часовете дори за SafePro3. Може би Боби със счупения крак който също се занимава долу горе толкова време и едвам се крепи във въздуха, или момата? Тези хора не са ядро. Те са останките от всички онези, които преди три години му бяха повярвали, че е инструктор и че ужким ще се научат на делтапланери. Трагедия, а не ядро. Ако бяха изкарали курса в БНД, сега щяха да имат собствени планери и екипировка, щяха да имат зад гърба си 10тки часове и прелети и нямаше да се чудят, през коя ли година ще им се усмихне щастието да бъдат включени в състезание. Просто не са имали късмета да попаднат на правилното място в точния момент.

Колкото до членството на Соломаха в Монтана, това си е негов избор, той е достатъчно зрял можещ и знаещ човек за да прави преценки и да взема зрели решения.


Niki написа:
Предполагам че се притеснява от произвол на комисията като пречки при лицензирането на учениците му, отказ да организира състезания, разпределение на средства.



На този етап, той специално няма от какво да се притеснява, тъй като първо трябва да стане инструктор и след това може да се кахъри за пречки в лицензирането на учениците му. В летенето е така, всеки трябва да си измине пътя, да покаже знания, умения, опит и след като бъде одобрен, тогава вече съвсем спокойно, без никакви притеснения се занимава с дейността, в която е доказал уменията си. За организаторите на състезания си има специални изисквания, които той изобщо не покрива, но да речем вътрешни клубни състезания никой не може да му попречи да си организира и да трупа опит. Само че ти и той не искате това. Вие искате да се вземат средства от БНАК чрез симулиране на състезания, тоест без да си давате зор. Пишете на хартия, че има състезание и хайде давайте парите. Само, че от това не печели делтапланеризма нито делтапланеристите.

Ето го пресния пример. Обявил е състезание - международно. Балкански шампионат го беше кръстил, ама някой му сви сърмите и го прекръсти на Балканска купа - което си е пак същото, все едно си е събул гащите, обърнал ги наопаки и ги обул пак.

За такова едно международно състезание, най-напред се преценява, дали има условия, желание, назрял момент. Тоест има ли достатъчно пилоти, достатъчно добра екипировка, добри постижения, национален отбор, достатъчен опит от проведени състезания. Имаме ли всичко това в настоящия момент. НЯМАМЕ.
Да приемем че го имаме. Това регионално международно състезание е с по-специален статут, тук вземат участие определени страни които трябва да се ангажират с провеждането на това състезание през следващите години. За тази цел трябва да се направи среща на всички балкански страни и NAC-и. Hа тази среща да се вземе решение имат ли желание или нямат желание. И чак тогава можем да планираме провеждане. Но такава среща може да стане, ако имат желание и възможности всички Балкански страни и ако ние отговаряме на условията, които споменах.

А ето я действителността. Събудил се една сутрин Милион Мерака и извикал ЕВРИКА, най-после открих новата интрига за 2013 г. Ще правя Балкански шампионат. Хем ще е международно, хем ще съм по-напред с матриала и пари може да ми дадат, ако мине номера. Ако не мине, комисията ще е виновна, аз пак съм сух.

Да де, ама кой ще откликне на глупостта му. Няма кой. Момата, Боби и Стани едвам се крепат и не стават, и още дълго няма да стават и това е всичко. Може да дойдат един двама гърци и Владко и Никола от комшулука.
Българските делтапланеристи няма да присъстват, защото Mерака през тези три години се постара максимално ефективно да ги отблъсне и озлоби всичките. Гърците и македонците ще дойдат защото не го знаят що за стока е. Те си мислят, че той е нормален и всичко е добре организирано.
Като видят каква е действителността - повече крака им няма да стъпи тук. За всичко това е виновен Мерака, но вие ще направите всичко възможно чрез Скайномад и в БНАК да докажете, че "мръсниците" и комисията му пречели. Пастора и ти ще го подкрепите защото ви е е все едно дали ще има делтапланеризъм или не.

И ще ти кажeм още нещо, с което много хора вече са съгласни.
Големия принос за това да има проблеми в делтапланеризма се пада на теб.
Защото си дал пълна свобода на болно съзнание да бъде "безпристрастен модератор" в твоя форум. Човека с най-големия интерес да манипулира, който върти най-големите интриги и който ти защитаваш безпрекословно и безапелационно.
Ако беше делтапланерист щеше да ти е ясно какво представлява, но не си, а се месиш и раздухваш интригите като му помагаш.
И не разбираме защо обиждаш Антон?

А лично моето предложение е - махни Мillion Мерака като модератор - и "делтапланеризмът" тук ще се успокои.
Мисля, че Антон има допълнение към този отговор, но нека си го пусне той.

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Последна промяна Огнян Угринов . Oggy на Вто Фев 19, 2013 4:10 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +5 / -8 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 3:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 08, 2011 11:07 pm
Мнения: 23
Ники отговарям на постинга ти. 20% от написанато тука е истина за НАПЪВАНЕТО, тоя въпрос го задай на Халачев ,траклоговете които е пуснал мен лично ме интересува трака от СКАЛСКО нека да направи един разбор тука в саита за полета и неговият свидетел .... аз съм от тоя край и много добре знам за какво става въпрос. Затова да се обоснове , на тоя траклог само неговите ученици могат да му повярват, аз изобщо незнам как се лети с делта. Прав си тая мръсна тема, която е измислена от Халачев трябва да приключи. И не ме прави на ЗОМБИ с по горе писаното...

Летенето иска дисциплина и уважение, не интриги. Халачев нито едното нито другото го има и се НАПЪВА, ами няма да стане като се само десциплинира, може и да му дойде реда някога ! Колкото до старците на ИВАЙЛО абе момче тръгнал си и ти натам, ама първо се постарай да одъртееш и тогава ще има лумпени, които да лаят по тебе така, че не ни бери дерта гледай себе си. Не ти давам съвет просто те подсещам да не забравиш. Мисля, че с тоя последен пост темата трябва да се заключи БЛАГОДАРЯ ! Тръгвам за лостовете да се разкършя и да забравя за сеирите и интригите.... лек ден на всички А.Антонов
p.s ОЧЯКВАМ ДА БЪДА ИЗТРИТ :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -4 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 6:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Оги - официално ти бях предложил да станеш модератор ако искаш. Всеки може дастане модератор ако бъде безпристрастен и спазва правилата на форума!
За момента няма нарушения на правилата от настоящите модератори!
Ако искате смяна на модератор пуснете анкета за отнемане на правата и друга анкета за избиране на нов модератор!
Ако искате мога аз да започна да модерирам и делтапланеризъм - не мисля обаче че ще ви хареса!
Честно казано леко абсурдно ми изглежда цялата тази врява да е за това кой е модератор на даден раздел във форума!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Комисия по делтапланеризъм 2012
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 6:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 01, 2012 7:11 pm
Мнения: 7
Име: Василена Василева
niki написа:
anton antonov написа:
Ники, малко ще те коригирам. Присъствах на събранието, на което се взе решение да стане смяна в комисиата, като се изберат опитни и доказани делтапланеристи. На тази среща присъства и зам. председател на БНАК, който гласува за махането му. Избраните са от 3 различни клуба.
Течо - от БНД, Питагор - от Перник. и Соломаха - от Монтана. Така че малко си подведен, ако случаш воплите на Халачев.

Ако на него му се плаща от БНАК да качва документи - да го прави. Иначе има други, които ще го правят за идеята, и много по-добре от него.

Мисля, че се включваш напълно меподготвен, за да защитиш някой, дето не го заслужава. Предлагам ти да прочетеш протоколите на комисията, да прочетеш и после да вземаш отношение- което е тотално грешно в сегашния ти постинг.Ако пресъстваше на събранието и състезанието намаше сага да се носят миризми от стрaна на Million Meraks, всичко щеше да си дойде на мястото. Tой не дойде предпочете ГЪРЦИЯ, а не България..значи ние за него сме педалчета a? Kакво ще кажеш сега за негово оправдание, никой не го e гонил, всички бяха там - без ЧИЧО И Стефан от Б-град.

САМ се изгони ! P.S А и защо не извади някой лев да ми купиш крило ,за да летя през тия години зада има ефект а несега да ми предлагаш оферти за Халачев......С ТРИЦИ МАЙМУНИ НЕСЕ ЛОВЯТ НИКИ !


Тони, в моето мнение засегнах въпроса за човешкото достойнство и зачитането на другия.
С твоето мнение ти онагледяваш една причинно следствена връзка, а именно - когато човек загуби собственото си достойнство, то едва ли ще зачита това на другия. Тези от вас които са ходили в казарма вероятно си спомнят че най-големите изроди ставаха тия дето най-много ги мачкаха като новобранци. Време е да се прояви малко разум и поглед в бъдещето за да се спре тази верижна робска реакция. Вече сме свободни, а като че ли не го заслужаваме или не го искаме, та продължаваме да мачкаме и дърпаме другите в калта.

Тони, познавам те от 10-15 години и твърдя че мнението което си публикувал не е писано от теб с изключение на последния абзац!
Няма нищо лошо да подкрепяш своите спонсори, но има някакви граници на поведение които трябва да спазваш, ако искаш да бъдеш уважаван от другите и най-вече ако искаш да уважаваш сам себе си.
Не е редно друг да пише от твое име. Утре може да поиска да спи с жена ти от твое име. Или пък да възпитава децата ти от твое име.
....
Относно мнението ти, че в България има достатъчно делтапланеристи които ще се справят и без Халачев:
Всички знаем че в момента има 2 основни ядра движещи нещата. Това да правиш Светльо Соломаха от Стара Загова на член на Монтански клуб ми звучи като поредната еквилибристика. Светльо е свествен човек, който се отдал на твърде много видове авиация, за да се занимава целенасочено с делтапланеризъм. Не познавам дейността на делтапланеристите от Перник и Благоевград, но мисля че не са така активни както делта клуба на Халачев днес.

От друга страна не виждам защо толкова Димитър Халачев се напъва да е в комисията по делтапланеризъм. Нашия клуб не участва в никакви комисии и роли в БНАК и въпреки това продължаваме да се развиваме.
Не е нужно да е в комисията за да лети тандеми, обучава и лицензира ученици, участва в и организира състезания, получава субсидии от държавата...
Предполагам че се притеснява от произвол на комисията като пречки при лицензирането на учениците му, отказ да организира състезания, разпределение на средства.
Ако е търпелив и тактичен, то може чрез БНАК да въздейства върху работата на подчинената и комисия по делтапланеризъм. Търпелив - защото основния момент за въздействия са годишните събрания на БНАК. Тактичен - защото ако се оплаква твърде често на УС на БНАК и неговите ежемесечни заседания, то ще омръзне и ще бъде пренебрегнат и от тях.
Ако Димитър Халачев се замисли, че работите в комисиите и структурите на БНАК са доста досадни и че летенето е навън е прекрасно, то мисля че ще му олекне и ще се фокусира върху истинските неща.
Всъщност той вече го почна с опитите си за подобряване на делта рекорди. Смешно ми става от приказките за фалшифицирани траклогове. Много по-лесно е да направиш 100 км прелети в България, отколкото да преправяш тракове. Ако толкова ви трябват свидетели, то питайте Венко - мисля че той организираше транспорта на Митко.

Доста напрежение се е създало между вас. Воювате. Едно време древните гърци са разбрали че вместо да унищожат цели армии в битка, е по-добре да сбият най-силните представители на тези армии. Така са се родили олимпийските игри и спорта. А в битката, не зависимо дали е истинска или спортна, често печели този които има по-силна кауза в главата. Ето защо много култури са решавали съдебни спорове с двубой. Ако знаеш че истината е на твоя страна, си по-силен. Ако нямаш достойнство си по-слаб.
Така че господа, говорете с полети!
...
След прекрасното заключение на Архитекта, предлагам тази тема да се заключи. Вече сме 2013.
Тъй като един от модераторите на форума Делтапланеризъм - Димитър Халачев е страна по въпроса, то решението за съдбата на темата трябва да го вземе другия модератор - Калоян.


Изключително подкрепям мнението на Ники. Добре, че има и здравомислещи хора, които публикуват мненията си тук. Ситуацията е безумна и за съжаление г-н Угринов няма да се умори да бълва клевети и гадост... Дори не си заслужава коментара. Видно е, че темата се разводнява и то целенасочено.
И само искам да добавя - ако погледнете протокола от създаването на новата комисия ще видите, че изобщо не става дума за членството на Светльо Соломаха в Монтанския клуб. В протокола той е посочен като член на "Старозагорския делтаклуб" и на БНД. Представител на Делтаклуб "АВА Спорт" Монтана е г-н Огнян Угринов.
Протокола е качен на страницата на БНАК. Който иска може да го прочете.

И наистина може би тази тема трябва да се приключи, защото очевидно ще бъде наводнена с мнения не по същество.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -6 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 49 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов