Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Апр 18, 2024 3:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 9:46 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Не, за да сме напълно обективни, потърсих в CIVL, и го намерих!
http://civlrankings.fai.org/FL.aspx?a=3 ... on_id=7266
Състезател е! Участвал е през 2001 година в Dutch open, заемайки престижното 38-мо място, представлявайки родната си страна - Швеция.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -7 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Ей, Боне, браво за линка ! И браво на пича дето е направил анимацийката. Сигурно е доста играчка да се направи, но е толкова готино да се види какво става в реално време.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -6 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 10:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Еи че забавно, аз мислех, че последното ми състезание бе много по рано.:)
На това Dutch Open летях с нов Laminar MR,минах през Icaro да го взема и се забавлявахме една вечер там с Manfred


Изображение


Oрганизаторът ме записа в състезанието - познаваме се. Аз дори не летях всичките задачи. Ама е приятно да знам, че съм все пак в средата.

Мерси Ивайло - бях забравил това летене - толкова често летяхме във Франция тези години.

На това състезание кацнах заедно с Dennis Pagen - 10 години след като летяхме заедно US Nationals in California.
После го доведох в България, ако не вярвате - да ви пусна снимки?



Изображение

Ами състезателното летене е много скъпо, a аз отдавна не съм във възраст да ме спонсорират :)

А парите си отделям за нова екипировка всяко лято. Това ще имам 3 крила - Discus 15C technora (очаквам доставка), Фох 16 technora (за слаби условия) и Фох 16Т за нанотраика ми.

Ники, махнах от постинга ми имената на уредите! Извинявам се за неволната грешка. !
Успешно летене в Етиопия и дано успеeш с кариерата във ФАИ, че България да е представена там. :)

Cheers :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Нед Яну 13, 2013 11:11 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
:))) Чак тука чувам едно "туп..туп...туп..."... Такова биене в гърдите не бях и предполагал, че ще постигнеш :)))

Благодаря ти! Дори и ти ме обогати, честно. Радвам се, че те "познавам", макар и само на база на един телефонен разговор, който дори те е срам да си признаеш, че си го направил :)
Хора като теб ми дават стимул!

И съвсем честно, без грам сарказъм:
Бъди жив и здрав, развивай делтапланеризма в България и Швеция, където можеш, но пак ти казвам - ако не помагаш, поне не пречи на другите, които се борят за същото, все пак целта ви е една!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -7 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 12:20 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Няма проблеми Ивайло! :)
Дълъг път те чака , дано имаш добри инструктори.
И да не се откажеш както много други.
По пътя ще научиш много за летенето, само там да не се изхвърляш както тук, че боли.
Aко почнеш да се състезаваш - ще научиш за състезателното летене.
Гледай Ясен - той е kато Попангелов преди години в ските.
Аз моето състезателно го спрях доста отдавна. Hе става да си инструктор, състезателен пилот, вносител на летателна екипировка, да развиваш бизнес и да ходиш по света да си го мериш по състезания.. Това е до време. И аз си го отмерих моето, след като си осъществих мечтата да летя Owens Valley - и то като фирмен пилот.
Постигнах да летя с каквото и където ми харесва. Доволен съм и имам приятели по целия свят.

Радвам се, че някои от тези, с които летяхме, станаха шампиони, други и днес се борят да го направят.
А най-хубавото е, че делтите станаха къде къде по добри и сигурни.

Хайде да проследим световното, че сега започва интересната част. :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 3:38 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Ден 8, задача 7:
Надбягване по-вятъра 249 км.
Стартът се отваря 13:00, първо стартово време 14:30, 4 стартови времена.
База на синята термика от 6000 до 8000 фута.
Постоянен вятър се прогнозира за целия ден.

Изображение


Изображение

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 1:34 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Първите вести от 18:15 (local time) са, че доста пилоти са долетели до финала.
Сега да дочакаме времената, но ще са летяли бързичко - при първо стартово време 14:30 :)

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -1 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Пон Яну 14, 2013 10:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Task committee: Attila, Jonny, Zac

Ето че Манфред отново е на първо място със средна скорост от 68.4 км/ч. За база за сравнение ще дам рекордния полет за прелет по права дистанция от 2011 година в България на Даниел Димов, който е изпълнен при сравнително подобен като скорост вятър. Прелетени са 303 км. за 7 часа и 20 мин. със средна скорост 41.4 км/ч. Има значение и силата на термичните потоци, но трябва да се анализират двата траклога по-обстойно. Съвсем конкретно се виждат разликите в съпоставянето на две много добри пара и делта крила.

Резултатите от Task7
http://www.forbesflatlands.com/results-show.html?id_results=14&db=results2013&class=results_open

Друга гледна точка за проследяване на състезанието може да видите тук:
http://forum.deltaclub.bg/index.php/topic,518.0.html

Изображение

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -6 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 12:49 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 31, 2006 8:12 pm
Мнения: 32
Име: Martin Jovanoski
million_miracles написа:
Ето че Манфред отново е на първо място със средна скорост от 68.4 км/ч. За база за сравнение ще дам рекордния полет за прелет по права дистанция от 2011 година в България на Даниел Димов, който е изпълнен при сравнително подобен като скорост вятър. Прелетени са 303 км. за 7 часа и 20 мин. със средна скорост 41.4 км/ч. Има значение и силата на термичните потоци, но трябва да се анализират двата траклога по-обстойно. Съвсем конкретно се виждат разликите в съпоставянето на две много добри пара и делта крила.


немат ништо општо тиа два полети... не само че незнаеме кви са били термиките на двата полета ами има и оште неколку работи кои не му помагаат на парапланериста...
- полета е 7часа летене през целиа ден во којто почетокот и крајот се много бавни и слаби винаги...
- парапланеристот не е летел в група сас оште неколко топ пилоти та да летат по брзо и да си помагат...
- средната скорост на манфред се брои от пресичането на стартовиа цилиндар во кои момент тои најверојатно е бил много високо над земјата... а на даниел се брои от самото излитане...
итн...

не че нема гооолема разлика помежду пара и делта перформанси но просто тиа 2 полети не са през којто хората могат/требва да ја видат разликата овие две летала...
немојте да ме разберите грешно ас лета пара но винаги сам си обичал делтите :)

Update
Matjaz Klemencic
Yesterday a pilot has been shot at by kangoroo hunters, while trying to flash with light the car that was coming in the night. All ok. 192 km long triangle day today.

_________________
Martin Jovanoski
www.paraglidingdelta.mk


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -6 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 8:05 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
SkyLord написа:

немат ништо општо тиа два полети...

Забележките ти са логични. Ако можеш дай по-близки полети за сравнение.
Все още не са излязли траклоговете от въпросния таск. Тогава ще мога да сравня само конкретни отсечки и да дам по-близки до реалността стойности.


И така OzReport!
Task8: 184 km триъгълник от влизане в стартовия цилиндър. Три стартови времена през половин час.

Отслабващ в развитието на деня слаб вятър от (ИСИ). Базата в началото на деня 1800м. очаква се да се вдигне до 2700м. към края на деня. Силни термики до 17h, отслабващи до 19h. Не се очакват CB, но е възможно да се образуват няколко.

За всеки, който затвори триъгълника и кацне във Форбс ще има повече време за почивка. Финалната линия (на 200 метра от всяка страна).

Jonny и италианскят отбор се представят добре след първа точка, очаква се средна скорост 45 км/ч при най бързите пилоти, и затваряне на маршрута около 18.15h. Финалната отсечка с очаква на трудна с насрещен вятър 3-4м/с и отслабващи термики.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -6 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 9:38 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Така добре разучих терена около Форбс с това световно, няма да е проблем да летя там догодина за Българско Австралийско Републиканско. Големана да го организира - Кочев Старши и Кочев Младши да се стягат - уреждам крила от Мoyes или от Аеros - ако искате по-бързи :lol:
Няма да включваме Доктора и Бончо, че парата не можем да я шлепваме, ама пък има и бавни модели делти - ако се меракландисат :lol:

Изображение

И след дългото прибиране на пилотите, което значи късна вечеря и късо спане, следва триъгълна задача. Награда за завършилите - студен душ и рано лягане.

Има известна разлика при този вид стартиране когато се лети над равнина и в планина. Тук стартовият цилиндър е доста по-голям радиус, което отчита 2 неща - да се изнасат пилотите с вятъра до стартовото време и да не се образува голямо ято над летището.
при полет от 4 часа по трасето - поне още един час още е нужен до стартовото време.
Аз излитах рано, набирах височина и изчаквах високо, за да си спестя кръженето с още много други - тогава трябва да си въртиш главата здраво, за да следиш поне още 30тина планера около себе си. И да викаш и да ти викат ако сте много близо.
След което по трасето става по свободно - и тогава малко ято пред теб е добре дошло - термиката е обрисувана добре.

Парапилотите може би не знаят, че състезателната делта напуска кумина с 120-130 км/ч, за да планира после с 70-90 км/ч.
при финалното планиране скоростта е отново към максималната от 100 до 130 км/ч.
Време се "губи" в набора на височина - и там е разликата в качеството и умението на пилотите - най-бързо - най-високо.
След което скоростта и качеството на делтакрилото си казват думата.

Парапланерите ще трябва да изчакат още години развитие да достигнат тези скорости, ако е възможно с парапланер с платнен профил (аз лично се съмнявам).

Ако световно по парапланеризъм се организира на същото място - ще трябват поне 10 винча за изтегляне. Което не е невъзможно, но силните приземни ветрове и турбуленция ще са сериозна спънка за безопасното излитане на толкова много парапилоти.

Затова световното е в България - лесен и евтин транспорт до старта - дълга планинска верига и евтина бира след кацане. :lol:

След края на състезанието ще споделя с вас защо съм фен на Комбата (с какъвто летях 2 години) и защо той има по-добро качество. :)

Днес ще е също интересно летене, дори по-интересно от вчеращното, защото вчерашното бе по вятъра. Което допринесе за високата средна скорост.

Направи ми впечатление, че средната възраст на пилотите наближава 50 те - най добрите се състезават от поне 20 години.
Делтата приближава безмторното - където асовете са на по 60 години :)

Българските бивши национали да започват тренировки - с безмоторници. :lol:

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -7 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 11:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Мартин е прав - за пример ще ви дам най-дългия полет на Бончо:
Изображение

Нормално делтите летят с 60% по-бързо между термиките, в термиките сме на едно ниво и като общ резултат се получават около 30-40% по-големи прелети.


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -5 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 2:03 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Mанфред очаквано долита първи.
Примош е на 14 cекунди втори. Чеха Петр Бенес е трети - с 2 секунди след Примос.

69 пилота прелитат триъгълника - 46 км/ч средна скорост за наи-бързите.

50 пилота са летяли в ято по цялото траcе.

Комбатите на Аерос летят бързо и плоско в термиките. Останалите - бавно и тясно.
Това предизвиква много конфликти когато летят заедно така 6 часа.
Търси се начин да ги разделят. :lol:


Day 9, Task 8 results:

http://www.forbesflatlands.com/results- ... sults_open

Cомbат излита на буксир:

Изображение

Състезателка участва с мачтов Discus:

Изображение

Състезател поема нагоре с количката :)

Изображение

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -4 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Понеже пак почна едно мерене на п..ки, ще предложа на делта пилотите да се включат в следващото X-Alps. С тия параметри ще издухат всички парапланеристи.


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -4 
 
 Заглавие: Re: 2013 Worlds Championships in Forbes, Australia
МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 2:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Day 10, Таsк 9:

Оплакванията от пилотите, че летят къси задачи накара комитета за определяне на задачите да увеличи дължината и в рамките на дневната светлина всички да могат да излетят и прелетят. За това стартър е по-ранен - по обедно време.
30 км стартови цилиндър центриран южно. 25 мин стартови интервали (Зак поясни, че при 20 ми интервал е можал с едно прелитане да долети до първото ято пилоти от предишното стартово време)
Първи старт - 1:50.

С прогноза за слаб западен вятър връщането е обратно до Форбс.
Цари голяма възбуда сред зрителите от вращането на пилотите на финала във Форбс - от кратката задача 184 км вчера.

Днешната е 270 км.

Изображение

Изображение

Manfred Ruhmer - The Champion:

Изображение

Изображение

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов