Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 4:38 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
На официално запитване до ГВА и РВД се разбира, че няма разрешение за състезанието Balkan Cup Koniavo от държавата и РВД не знае нищо за такова състезание.
Не е издадено NOTAM съобщение с №..., не е публикувано в AUP и няма указания до организатора от РВД.
Организаторът се е спотайвал през цялото време и не е контактувал с ОВД.
В реда на нещата е FAI да не признае състезание с такова грубо нарушение от организатора, което не е разрешено от регулаторните органи на държавата.

A DVD - консултант ?!

Ами осветли ги новаците, за дa нямат ядове можещите.
И парапланеристите да не пострадат, мисля правилата са еднакви, нищо че хвърчилките ни летят с различни скорости.

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -16 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Трябва да си много долен, че да проверяваш дали състезанието на конкуренцията има НОТАМ, а после да ги клюкариш на ФАИ да го анулират, защото нямало. Не усещаш ли че правиш антиреклама на делтапланеризма и България?
Как едно делта състезание с 10-15 човека натоварва въздушното пространство в сравнение с 20-30 уикенд пилота на един и същ старт?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -2 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 6:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Най малко от теб очаквах такава защита на нередовността.
Ако детето ти беше в един самолет който на захода се блъска с делта и катастрофира - друга песен ще запееш.

Ти си човек на ФАИ - те ти плащат - от теб се очаква да си обективен.
А от думите ти се вижда какъв си.
Аз с ФАИ работа нямам, не съм им наемник.
БНАК да си го докладва, нали е пълноправен член във ФАИ.

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -12 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 6:45 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Абе капут сплескан, ти немаш ли си друга работа бе :twisted:
Нещо яд ли те е, че хората летят на делти а ти само драскаш по форумите и се правиш на велик.
Защо не отиде на състезанието да покажеш колко си голем бе.
И само да те открехна, не е нужно да се отделят ВОЗове за състезанието, достатъчно е да се информира ЦПИ че в района ще летят ВС, който така или иначе не подлежат на контрол и регистрация. Лично аз се обадих един от дните да кажа, че ще се лети в района.

П.С. Не се извинявам на никой за тона, тоя скапаняк си го заслужава :!:

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 6:48 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Цялото съдържание на чл. 119 от ЗГВ което касаеше въздушния спорт беше отменено през 2011-та... Въпреки това ние (може би по инерция) продължаваме да си правим събитията във ВОЗ дадени ни от РВД въпреки, че вече не се изисква по закон. Разбира се има места (като Сопот или Добростан) където това е задъжително защото или има контролирано въздушно пространство или зони на военни и т.н.

Аз лично не виждам никакъв проблем (никакво нарушение) че състезанието е направено без ВОЗ - така или иначе то се е провело изцяло във въздушно пространство клас G.

Друг път като се опитваш да създадеш интрига - поне се постарай да се осведомиш как действително стоят нещата!


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 7:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Оги,
работил съм като доброволец на две ФАИ състезания като жури и не ми е било плащано за това. Вече има решение труда на стюардите и журито да бъде заплащан (колкото изкарвам и на Сопот), но това трябва ли да ме направи "агент" на ФАИ навсякъде и във всичко. Почва да прилича на ДС.
Ако продължим изкривената ти логика, ФАИ трябва да отнеме правомощията на БНАК и лицензите на пилотите, защото нарушават правилата.
Ти, като летиш или водиш пилоти в БГ, контактуваш ли с ОВД? Само в разрешеното въздушно пространство ли летиш? Проверяваш ли всеки ден публикациите в AUP?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 9:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Окт 03, 2012 9:08 am
Мнения: 106
Име: Огнян Угринов
Ники, вие сте големи хора, живеете в европейска държава, работите, плащате данъци, :) спазвате норми и закони. :lol:
Общо взето се знае кой, как, къде и с какво си изкарва хляба. И в тези кризисни години е разбираемо, че искате да си го запазите, че Запада не чака вас. Дупнешкият лумпен знае, нали Испания го издуха, морето да не му избяга.

Сами можете да си съберете информация какво и как трябва да се прави - когато се организира състезание, в случая и санкционирано от ФАИ. За случилото се съм вероятно последният, който го научава, но ви го написах, за да живне малко парапланеристкия сайт.
А кой е прав - ами питайте ГВА.

Видя се, че делтапланеризма в България отсвири самозванеца. Случи се точно това, което се и прогнозираше.
Повярваха само няколко чуждестранни пилоти които бяха въвлечени в този абсурд и дано сега не си проклинат избора. За един знам със сигурност.

Пожелавам да ви тръгне лифта, да стане световно и Ясен да го спечели - той за мен е парапланеристкият Попангелов на БГ

_________________
http://www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)

Докладвай

_________________
www.hanggliding-bg.com

Летене му е майката :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -9 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пон Юни 10, 2013 10:51 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Тъй като получих лично съобщение да се "самосезирам" поради обидите в тази тема смятам да го направя!

Съобщението беше от Оги който явно се е подразнил от обидата на Петьо и ме приканва да видим "колко сме принципни".

Петьо обаче за разлика от Оги няма нито едно предупреждение за неприлично държане и неспазване на правилата на форума, и тъй като аз наистина съм принципен мисля да спазя правилата на форума по следните начини.

1. Петьо получава първо неофициално предупреждение да спазва правилата на форума за обиди. Първо предупреждение защото му е и първо провинение а и смятам чe всеки има право на емоционални изблици понякога, стига да не са целенасочени.

2. Оги бива деактивиран за неопределен период от време докато не покаже че може да живее в мир със себе си и другите по някакъв начин.

Обещах че ще деактивирам Оги без предупреждение при първата тема с интригантски характер която пусне - това му отне точно 41 дена.
Това е 3-тото изключване от форума на Оги, 1-път по негово желание (след предложение за гласуване) и един път с гласуване. Не мисля че потребителите на форума са идиоти и че трябва да ги правят на такива. А и честно казано ми отваря много работа.

Личното ми мнение (ако някой го интересува) е че досега не съм виждал някой да оплюва организатор на Българско състезание било то по пара или делта толкова целенасочено. Дори съм виждал някой от хората който не се обичат много в пара средите да работят заедно когато става въпрос за развитието на Българският спорт. Поведение като това на Оги за мен е чисто тесногръдие и е меко казано грозно.

Та понеже съм винаги либерален с правилата на форума и си затварям очите за много неща този път не ме хващате на кеф и затова мисля да спазя обещанието си и правилата!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 7:53 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Приемам предупреждението на модератора и се извинявам на всички участници във форума освен на въпросния Огнян Угринов.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 7:57 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
Не вярвам Оги да се засили лично да се обажда в РВД, ЦПИ и т.н. да проверява има ли ВОЗ или няма, още повече след като живее в Швеция. Оги е достатъчно надъхан за да дойде тук и да се изцепи с всяка проверена или непроверена информация, която му е подхвърлена, за да навреди на противниците си и за да "живне форума" според неговите разбирания за това какво е интересното в живота. Затова предполагам, че в случая Оги просто е използван от някой друг, който стои в сянка и му подава "пикантната" информация.

Интересния въпрос е кой е този някой доблестен български делтапланерист работещ за развитието на спорта с всичките си сили и злоба?


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Вто Юни 11, 2013 11:32 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Имаш право на още един опит да познаеш.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 1:07 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 25, 2013 12:49 pm
Мнения: 10
Име: Mitko Dimitrow
Какво е мнението на пилоти на делтаплани по темата?

Извинявам се ако греша за “спорещите” но от тях само господин Угринов пилотира делтаплан, според гугъл инфото някъде от 80-те години на миналия век при това пътува по целия свят!?!?!! Вички други са пилоти на параплани!?!!

Не съм добре запознат с изискванията за организиране на състезания с делтаплани но в рисковите спортове преди всичко е прието максимално да бъде осигурена безопасността на учасниците.

Името е „Балканска купа Коняво” в Pilot list http://hg2013.deltaclub.bg/pilot-list?resetfilters=0 от 21 регистрирани само 4 са Българи при това без квоти по нации!? Страхотно е!!! Всеки домакин на международно първенство би желал Подобен баланс! Извода се налага сам, стандартите за организиране трябва да са на ниво. Една от целите е да се гради имидж на България. Извън страната здравето и безопасността на състезателя се считат за основен преоритет.
От тази гледна точка резервиране на въздушно пространство за състезанието, ако е възможно би повишило безопасността на учасниците. Официалните държавни контрольори във България, ГВА или РВД, след като отделят заявените зони за деня се грижат да координират въздушния трафик в тях и информират потенциално засегнатите при запитване.
Факт! 20-на чужденци ще се състезават във България и безопасността им трябва да бъде осигурена на ниво международни стандарти, а ако е възможно и над тях. Защо организатора да не заяви зони? Това ми се струва разумно в дадената ситуация!!!

Допълнително основание е следния факт. Двата Task-а са обявени като Race to Goal. При южната компонента на вятъра това води състезателите 30-на километра след излитане до зони с ограничение за полети и долната граница до земята или извън границите на ЕС!?!
Репликата на господин Угринов „Ако детето ти беше в един самолет който на захода се блъска с делта и катастрофира - друга песен ще запееш.” е напълно уместна. Реално състезателя по време на полета попада в зоните за подход на самолети към летище София или пресича границата на ЕС!?! Какво трябва да избере? Кацне, да навлезе в забранена зона, да напусне територията на ЕС!?!! Всичко това 30-на км след като е тръгнал по маршрута!??!!!
За делтаплана и пилота му които се състезават за балканска купа и гонят резултат - прелитане максимално разстояние за минимално време всичко това вероятно звучи като виц!?!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -9 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 6:51 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Към админ./модер. !? Делтапланеристите си имат 2(два) форума в които НИКОЙ не ги ограничава да да пишат колко са велики и кой е по- голям(заслужил) и т. н. . Нека остане едно място само за ХВЪРЧЕНЕ !


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Сря Юни 12, 2013 8:10 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1979
Име: Даниел Димов
superman90 написа:
Допълнително основание е следния факт. Двата Task-а са обявени като Race to Goal. При южната компонента на вятъра това води състезателите 30-на километра след излитане до зони с ограничение за полети и долната граница до земята или извън границите на ЕС!?!


Да не би да е имало състезание с топло-въздушни балони?! Някои делта пилоти може да се обидят от такава оценка за летателните качества на крилата им... :wink: :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Конявски резил
МнениеПубликувано на: Пет Юни 14, 2013 3:52 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
@Митко Димитров, Не исках изобщо да коментирам тази гнусотия, но...струва ми се че пропускаш някои главни моменти в тази история. Забележи че констатацията за непоискано разрешение за въздушно пространство се прави СЛЕД като състезанието е проведено, а не преди това. Ако някой беше наистина загрижен за безопасността на пилотите, щеше да направи необходимото да предупреди организаторите и да ги посъветва да направят това когато му е времето. Т.е. тука основната грижа е как да се "преебе другарчето", как да му се направи поредния мръсен номер ( дори с цената на злепоставяне на целия делтапланеризъм дори и пред ФАИ). Забележи, ..."на официално запитване до" ...Кой прави официални запитвания постфактум ? Някой който има за цел да топи ! И кой е той ? Не се казва! Остава удобно анонимен.
Да ти разкажа една по-стара история. На времето, през 1984, Огнян Угринов излетя от Резена и прелетя рекордно за тогава разстояние до Благоевград. И докато той и неговите приятели от клуба ликуват и празнуват, веднага се намери една дребна душичка да го топне че не е поискал разрешение за полета и трябва да бъде наказан. Сега ролите се размениха. Докладващия сега е Огнян и той се "грижи" за безопасността на пилотите, и на децата им дори. Интересни превъплъщения, каква ирония на съдбата.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов