Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:30 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Тренировка за хвърляне на парашут
МнениеПубликувано на: Чет Яну 30, 2014 5:48 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
http://www.youtube.com/watch?v=edenQsnd ... e=youtu.be

Едно полезно занимание за скучните зимни месеци. Пилотите в Еленвил си правят т.нар. парашутно парти. Няколко души клатят крилото за да симулират турбуленция и затруднение при хвърляне на парашута.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тренировка за хвърляне на парашут
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 8:19 am 
Offline

Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 6:26 pm
Мнения: 129
Местоположение: Karlovo
Бъркат го с "кану в бързи води". При делтата няма такава ,тип турболенция (дори в Св). Наблюдавал съм на живо три отваряния. Едното след сблъсък с пара и не беше необходимо (крилото здраво и не му се позволи да се "оправи"). При другите два проблемът беше във въртенето (центробежно) . И двата отвориха нормално/бързо , но в първия случай пречеше на напълването на купола (стана много бавно) , а във втория изглеждаше ''страшничко". И тримата се приземиха без травми.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Тренировка за хвърляне на парашут
МнениеПубликувано на: Пет Яну 31, 2014 8:26 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Вярно е че такова друсане е малко прекомерно. Според мен упражнението все пак има смисъл, защото има много случаи в които контейнера на парашута се отваря изненадващо трудно ( или поне пилота не е наясно колко усилие му е нужно за да отвори контейнера). Много често се откриват неправилно закопчани/ затворени контейнери, които е по-добре да откриеш на суха тренировка, отколкото на истинска ситуация. Аз съм бил свидетел на два случая, единия фатален, в които пилотите не са отворили парашута. Единия случай беше преобръщане през нос и последващо скъсване на горните въжета, оттам сгъване на двете полукрила и пилота се оказва опакован в собственото си платно, със счупени ребра поради удара на гърба в трапеца. Другия случай беше подобно премятане през нос ( след срив), счупване на двата челни ръба от напречката навън и крилото продължава да се върти. Пилотът оцеля по чудо, падайки на стръмен каменист терен ( Коняво). Незнам как биха могли да се симулират тези ситуации, но те са доста реални и възможни да се случат.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов