Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Djubaca написа:
Хайде усмири се бе!
Не се спря.
Как не те е ср"ам.

Дето се казва "Не моа да запра."
Ебем ли го как не ме е срам?!

Джамяров, голем философ си брат, ама не ме кефиш, но аз не ти давам акъл, така че въздръж се и ти!

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -14 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 7:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юни 23, 2018 1:53 pm
Мнения: 34
Име: Thierry Ranner
Skyhiker написа:
НШ вероятно няма да организирам, а Остроган ще съществува докато имам лична изгода от него.


I will keep paying for the road up, and contribute on our next meeting for extra's. You have spent so much time, money, networking to convince people of this beautiful site and lots of physical labour, that no one should ever complain about Ostrogan and paying for the road up! (Well, of course you may complain in the mirror, if you like)

And regarding the Championship, that is up to the Paragliding community, since I am just a Hang glider pilot.

Best.

Ps, sorry for going along with the semi off topic part. Safety always comes first.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Много пъти си казвам, че не трябва да влизам нито въя форума нито във фейсбуук групата.
Егото и неотстъпчивата глупащина на разни хора ме отблъсква и ппдтиска.

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -3 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 9:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
С редките изключения когато някой сподели нещо качествено като преживяване всичко останало се свежда до мерене на *****
А истинските летачи не се афишират никъде. Просто си летят за кеф. Освен в случаите когато решат да споделят нещо полезно за всички.
Успех

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -2 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 11:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
HG Flying Dutchman написа:
Skyhiker написа:
НШ вероятно няма да организирам, а Остроган ще съществува докато имам лична изгода от него.


I will keep paying for the road up, and contribute on our next meeting for extra's. You have spent so much time, money, networking to convince people of this beautiful site and lots of physical labour, that no one should ever complain about Ostrogan and paying for the road up! (Well, of course you may complain in the mirror, if you like)

And regarding the Championship, that is up to the Paragliding community, since I am just a Hang glider pilot.

Best.

Ps, sorry for going along with the semi off topic part. Safety always comes first.

Thank you my friend, you support means a lot for me, and because of people like you I'm still motivated to do what I do.
And I'm glad that you are not the only one, regardless that in the forum haters look more than supporters.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 11:32 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Djubaca написа:
Много пъти си казвам, че не трябва да влизам нито въя форума нито във фейсбуук групата.
Егото и неотстъпчивата глупащина на разни хора ме отблъсква и ппдтиска.

М, да, тук ще се съглася с теб, защото и аз по някога изпитвам същото, но гледам да се фокусирам върху полезните неща във форума, защото тои е единствения всеобхватен и безценен източник на информация за парапланеризма в България.
Колкото до групата any given flyday, тя беше удобно място ма което определена информация бързо да достигне до определен брой хора, така или иначе киснещи в клюкарка.
Казвам беше, защото след като ме блокираха заради коментара към статията, реших, че устоите на демокрацията са нарушени и нямам място там, така както нямат място на Остроган хора които не зачитат труда на хората работещи по създаването и подръжката му.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -6 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Вто Май 28, 2019 11:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Знаете ли, след толкова много писаници седнах и поговорих с жена ми, която иска, не иска, съпреживява всичко това, че даже и повече от мен.
Стигнах до заключението, че хората пречупват всичко през тяхната призма о за това голяма част не могат да разберат как така човек може да направи нещо безкористно и в полза на общността, просто защото самите те никога не биха го строили.
А в конкретния случай мисля са се вслушвам в съвета на един приятел които каза, цитирам:
"Говориш разумни неща, за пореден път, но практиката показва, че хората не харесват това, остави ги да си чупят главите, наричат го естествен подбор"

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -3 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 12:00 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Ще помоля модераторите да се намесят и да преместят темата в друг раздел.
Раздел инциденти е деликатна част от този форум.
Аз очаквам тука да се проявява поне елементарна човещина, съпричастност и състрадателност.
Разбира се инцидентите са източник на познание и трябва да се анализират обективно.
Не виждам нещо такова тук. Още повече инцидента е с лек самолет, а не с параплан.

Липсват твърди факти. Не се търсят отговори на елементарни въпроси.
Има ли медицинска причина - инфаркт, инсулт, припадане на пилота?
Техническа - отказ на двигател, пожар, блокиране/отказ на управляващ повърхност?
Турболенция, настъпване на необичайна ситуация - динамичен срив?
Изпълнявани ли са фигури, какви, в коя фаза са се объркали нещата?
Има ли сблъсък с друго летящо тяло, птици?
Вменяването на некомпетентност и/или вина на пилота за конкретния инцидент просто така по-принцип на общо основание без никакви конкретни факти,
когато става въпрос за фатален инцидент и очевидно пилота няма как да се защити е доста наивно.
Изказва се твърдение, че фаталните инциденти могат да се предвидят.
Би било полезно ако сред нас има човек с такива възможности да публикува списък с пилотите на които им предстоят фатални инциденти - до една година, от 1 -5 години, от 5 - 20 години.


Върнете се в началото
  Профил    +13 / -1 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 6:31 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Angel_Sim написа:
Ще помоля модераторите да се намесят и да преместят темата в друг раздел.
Раздел инциденти е деликатна част от този форум.
Аз очаквам тука да се проявява поне елементарна човещина, съпричастност и състрадателност.
Разбира се инцидентите са източник на познание и трябва да се анализират обективно.
Не виждам нещо такова тук. Още повече инцидента е с лек самолет, а не с параплан.

Липсват твърди факти. Не се търсят отговори на елементарни въпроси.
Има ли медицинска причина - инфаркт, инсулт, припадане на пилота?
Техническа - отказ на двигател, пожар, блокиране/отказ на управляващ повърхност?
Турболенция, настъпване на необичайна ситуация - динамичен срив?
Изпълнявани ли са фигури, какви, в коя фаза са се объркали нещата?
Има ли сблъсък с друго летящо тяло, птици?
Вменяването на некомпетентност и/или вина на пилота за конкретния инцидент просто така по-принцип на общо основание без никакви конкретни факти,
когато става въпрос за фатален инцидент и очевидно пилота няма как да се защити е доста наивно.
Изказва се твърдение, че фаталните инциденти могат да се предвидят.
Би било полезно ако сред нас има човек с такива възможности да публикува списък с пилотите на които им предстоят фатални инциденти - до една година, от 1 -5 години, от 5 - 20 години.

Ето едно полезно четиво http://aeropress-bg.com/news/civil-avia ... %D1%82-100
А относно конкретния случай, отговори се търсят от СЗРАС, https://nova.bg/news/view/2019/05/27/25 ... %B0%D0%BD/ аз просто споделих моите наблюдения.
Това, че не става въпрос за инцидент с парапланери няма никакво значение, защото авиацията се подчинява на едни и същи принципи.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -2 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 6:33 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Angel_Sim написа:
Ще помоля модераторите да се намесят и да преместят темата в друг раздел.
Раздел инциденти е деликатна част от този форум.
Аз очаквам тука да се проявява поне елементарна човещина, съпричастност и състрадателност.
Разбира се инцидентите са източник на познание и трябва да се анализират обективно.
Не виждам нещо такова тук. Още повече инцидента е с лек самолет, а не с параплан.

Липсват твърди факти. Не се търсят отговори на елементарни въпроси.
Има ли медицинска причина - инфаркт, инсулт, припадане на пилота?
Техническа - отказ на двигател, пожар, блокиране/отказ на управляващ повърхност?
Турболенция, настъпване на необичайна ситуация - динамичен срив?
Изпълнявани ли са фигури, какви, в коя фаза са се объркали нещата?
Има ли сблъсък с друго летящо тяло, птици?
Вменяването на некомпетентност и/или вина на пилота за конкретния инцидент просто така по-принцип на общо основание без никакви конкретни факти,
когато става въпрос за фатален инцидент и очевидно пилота няма как да се защити е доста наивно.
Изказва се твърдение, че фаталните инциденти могат да се предвидят.
Би било полезно ако сред нас има човек с такива възможности да публикува списък с пилотите на които им предстоят фатални инциденти - до една година, от 1 -5 години, от 5 - 20 години.

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Сря Яну 10, 2018 4:20 pm
Мнения: 50
Име: Виктор Иванов
Петьо, ето ти няколко истини през призмата на един почитател на рисковото летене.
1) Липса на съпричастност и емпатия. Лошият подбор на време и обвинителният тон са напълно неуместни. Ако всички се държат като задници, май е време да се замислиш дали причината не е в теб.

2) Всеки определя сам за себе си рисковете, които е склонен да поеме. Свободното летене е върховна изява на лична свобода и няма място за рамки и правила. Всеки е свободен да участва в естественият подбор.

3) Щом в полетите си поемаш риск над разумните граници – не качваш пасажер!

4) Остроган е чудесен проект и твоя рожба, но вземи решение за бъдещето му.
- Ще го подариш на общността и ще се надяваш на най-доброто, като неминуемо от време на време ще се разочароваш. Все пак си го направил
безкористно и за всички, нали така?
- Ще си „overprotective” и като нещо не става според твоите виждания, ще се вдига шум до небесата?
- Ако Остроган е бизнес проект (аз поне не виждам нищо лошо - имаме нужда от повече предприемачи в парапланеризма – това ще избута
спорта на по-високо ниво, ще привлече чужди пилоти, отвори работни места и т.н.) , то моля поне го дефинирай като такъв, направи устойчив
бизнес модел и заяви ясно – аз предлагам това, на такава цена.
Но 3-те не са съвместими, съжалявам.

На Джамияров – позицията на outcast е доста удобна. И аз обичам да я заемам. Но за да има качествено съдържание трябва да се продуцира от някого. Иначе ще продължаваме да гледаме „До Луната и обратно“, трагикомедия в 9 действия (страници).

_________________
Виктор Иванов
U-turn Blackout Plus - Rainbow coloured
AirDesign Vita 2 - Fire (Orange,Red,Yellow)
https://www.youtube.com/channel/UC6TvYI0-lAoYyLKSb6xUayw


Върнете се в началото
  Профил    +10 / -4 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 1:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 26, 2016 2:51 pm
Мнения: 8
Име: Veselin Pavlov
Самозаблудата, че си специален е много трудна за преодоляване, особено, когато нещата ти се получават и имаш подкрепа от околните. Това научих от тази тема. На пръв поглед няма общо с безопасността, но всъщност има. Не визирам поотделно никой от участниците в темата (въпреки, че ми се иска да степенувам, но не съм дорасъл)... по-скоро - почти всички, включително и себе си. Пиша това тук, за да остане в съзнанието ми.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Сря Май 29, 2019 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
Поспрете за известно време. Не е мястото тук-във форума за парапланеризъм!!!
RIP за вуйчо Ваньо.
За съжаление днес загина и моят инструктор по мото делта...
RIP за Румен - Кумчо Вълчо /може би най-опитния в БГ/...

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Серия от трагични инциденти в леката авиация я България
МнениеПубликувано на: Чет Май 30, 2019 8:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Не знам колко е уместно, че всеки почна много да трепти, но предлагам да приключим тази тема и някак си да запомним загиналите с едно стихотворение написано от Никол Комедвенска:

Безсмъртни в състояние на полет


Те падат от небето като дъжд,
размахали ръце по своя воля,
а краят им е все един и същ -
убити в състояние на полет.

Недей ги пита имат ли си цел -
това ще е и смешно, и банално.
Тях друг Ваятел вече ги е вплел
в една изящна птича ненормалност,

където няма земни правила
и всеки ден се ражда ново чудо.
Те затова политат без крила -
уверени в свещената си лудост,

уверени, че точно този път
небето ще ги хване за последно,
а чуждите крила ще им тежат
земята с птичи поглед да погледнат.

И падат от небето като дъжд -
души свободни в лудналата пролет,
а краят им е все един и същ -
безсмъртни в състояние на полет

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов