Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: разни аспекти
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 29, 2013 5:42 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 24, 2011 4:47 am
Мнения: 44
тоя беше на косъм :shock:
http://paraglidingforum.com/viewforum.p ... 038cb8a80c
http://www.youtube.com/watch?v=Vs0QoCtv ... lpage#t=14

_________________
Заниманията със спорт ще удължат живота ви с десет години, но за тях ще трябва да похабите 15./цеко-вересията/


Последна промяна PTERODACTILUS на Пет Дек 06, 2013 2:53 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -5 
 
 Заглавие: Re: разни аспекти
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 29, 2013 8:05 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 24, 2011 12:56 am
Мнения: 91
Интересно клипче, но какво общо има с безопасността в парапланеризма, SIV или инциденти?


П.С. Не ми се струва много удачно раздел "Инциденти" да стане подраздел на нещо друго, преди беше по-добре. Като напише някой нещо и се знае, че е станало нещо лошо.

_________________
Владислав Борисов
Ozone Alpina 4

"Колкото по-високо летим, толкова по-малки изглеждаме в очите на тези, които не могат да летят."
Ф. Ницше.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: разни аспекти
МнениеПубликувано на: Чет Окт 03, 2013 11:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 11:44 am
Мнения: 60
Местоположение: Русе
Име: Бирсел
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wYQM6wO8Lk

_________________
e-mail: montoy_77@yahoo.co.uk
telephone: 0888 59 16 12


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: разни аспекти
МнениеПубликувано на: Пет Окт 04, 2013 6:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Върна ме към приятни спомени!
На този старт Годфри ме света един начин за кацане на старта при вятър. Представяш си хълма погледнат от страни и как над него има един клин започващ от старта. За захода трябва да се стремиш да останеш в равнината на клина. Ако си по-високо, подминаваш старта/мястото за кацане. Ако си по-ниско не долиташ и си още в турбулентна зона.

В случая на видеото, вятъра е силен, но метода щеше да сработи ако си бе закачил спийда. Дори и да е зад ръба, но достатъчно високо над хълма (над клина) потока е спокоен и няма притеснения за използване на спийда.

Естествено това важи за определени профили на терена.

Ако бях на мястото на този, щях или да снижа с уши веднага, още при първия признак за издухване назад или щях да се оставя да набера височина и да плъзна настрани, за да се опитам да мина встрани от турбулентната зона на хълма (погледнато отгоре също има един клин на турбуленцията от двете страни на препятствието).
Ако съм далече от краищата на препятствието и съм достатъчно високо, то спокойно бих пуснал по вятъра, щом спра да набирам височина. Хълма е достатъчно объл и няма нужда да се лети много далече зад него, за да се кацне безопасно. При пускането по вятъра пак бих се опитал да не съм точно зад хълма, а да му изляза леко странично.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: разни аспекти
МнениеПубликувано на: Пет Окт 04, 2013 9:26 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 15, 2004 2:26 pm
Мнения: 392
Местоположение: Sofia
Спийда му е закачен (гледайте по-внимателно), това което се люлее в ляво и той посяга да го хване е трубката на радиостанцията. Човека даже ползваше спийда, но само на 50 процента (беше натиснал само долната му част) без да натисне и горната степенка за да даде още малко скорост на крилото, което ме учуди, защото ако беше дал повече газ, поне за мен човека имаше такова желание, сигурно щеше да пробие или се снижи да кацне на старта. Мисля че крилото му е Nova Mentor 3, наточенo EN B.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов