Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 6:51 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
gallery/albums/userpics/10004/UNIQA-HEALTH_20_06_2012.pdf

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 12:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 3:20 pm
Мнения: 352
Местоположение: Пловдив
Ники, а къде е текста, който обяснява кога не важи застраховката?

Досега не съм видял застраховка, която да важи за летящи.

Обикновено като риск е изключено абсолютно всичко, от което има и най-малкия шанс да ти се случи нещо,заради което да ти мине през ум да се застраховаш.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 6:29 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Текста за валидност при парапланеризъм ще бъде добавен в полицата.
Това е предложение, което трябва да обсъдим и евентуално договорим конкретно за нас.

Например не се споменава за импланти, а те са основен разход, за разлика от безплатните ни операции покрити от здравната каса.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 4:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 24, 2006 12:08 pm
Мнения: 55
Местоположение: София
Име: Slavi
Аз в момента се чудя дали да си правя "спестовна застраховка живот" и проучих в ING и Allianz. В ING условията са по-добри, но за сметка на това не се покриват никакви рискове в следствие на парапланеризъм. В Allianz обаче покриват такъв риск стига при сключването на застраховката да декларираш, че си парапланерист- тогава от централата е възможно да ти вдигнат малко вноската преди сключване на договор по тяхна преценка (всеки път индивидуално). Говорих с няколко служителя от Allianz по въпроса, които ми потвърдиха и писмено (защото в общите им условия такива неща не се споменават)....

Ако имате друга информация за този вид продукт моля да я споделите в темата...

_________________
NEVER STOP EXPLORER GRAVITY
---------------------------------------
Slavi
GIN Carrera


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 4:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 8:24 pm
Мнения: 31
Местоположение: Велико Търново
В "Уника" се покрива риска парапланеризъм, но трябва да бъде регистрирано в застраховката с добавен лист към нея , на който е написан този риск!Цената на застраховката е четири пъти по-голяма!
Тази цена е смешно висока на фона на западните застраховки,които съществуват в Европа ...аз платих 200 лева за покритие 2000 долара, за четири месеца,за Непал! В Европа съществуват застраховки на цена 80 евро-покритие 1 500 000 евро!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 11:44 am
Мнения: 60
Местоположение: Русе
Име: Бирсел
в Алианц имат застраховка за екстриймни спортове, които са описанив полицата и не се налага добавък.
Отделно сам може да си опредилиш на колко вноски, сума за лечение, болнични престои и извън болничен и аз съм си я правил.
Изключително добра ако недай се боже Ви се наложи да я ползвате. Проверете я при някой от офисите и поискайте общи условия на застраховката, и ще се убедите колко е удачна!
http://www.allianz.bg/site/index.php?page=zdravenchek

_________________
e-mail: montoy_77@yahoo.co.uk
telephone: 0888 59 16 12


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 10:29 am 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 8:01 am
Мнения: 63
Аз вече не вярвам на застрахователни компании, миналата година като ме оперираха от дискова херния, (не от падане или инцидент) и трябваше да ми сложат „гелче“ м/у прешлените.. от Дженерали (Generali http://www.generali.bg) отказаха да ми платят импланта -2200лв. пък застраховката която имам е една от най-високите, като продукт, и фирмата в която работя им плаща маса пари всеки месец… в такъв момент човек е много уязвим и разни хора/застрахователи се възползват от тази слабост.

за това бих искал да търсим 'продукт', който е проверен.. всеки може да си плати 200-500лв операция и т.н (все ще ги намери някакси..) въпроса какво прави с имплантите и другите скъпо струващи неща по 5-10 хиляди... кофти е да натоварваш близки, познати, приятели заради егоизма - летене


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
momchil написа:
... В Европа съществуват застраховки на цена 80 евро-покритие 1 500 000 евро!


...само дето са Гражданска Отговорност- покриване щети на трети лица...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Чет Окт 17, 2013 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 29, 2006 1:09 pm
Мнения: 159
Местоположение: Gabrovo
Име: Евгений Гичев
Ники,
И аз бях пускал същата застраховка тук:
viewtopic.php?f=3&t=6312&p=45835&hilit=%D0%B7%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%BE%D0%B2%D0%BA%D0%B8#p45835

Само, че в моят файл има и следното пояснение:

Не могат да бъдат сключвани застраховка на професионални спортисти, няма ограничения за любители на екстремни спортове, дори треньори.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2015 6:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Дек 01, 2013 7:01 pm
Мнения: 152
Име: gergana ilieva
Някой, който в момента има или знае за някаква здравна застраховка, която да важи и за парапланеризъм -ако може да сподели,
Благодаря!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Пон Дек 14, 2015 8:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
slaviK5 написа:
Аз в момента се чудя дали да си правя "спестовна застраховка живот" и проучих в ING и Allianz. В ING условията са по-добри, но за сметка на това не се покриват никакви рискове в следствие на парапланеризъм. В Allianz обаче покриват такъв риск стига при сключването на застраховката да декларираш, че си парапланерист- тогава от централата е възможно да ти вдигнат малко вноската преди сключване на договор по тяхна преценка (всеки път индивидуално). Говорих с няколко служителя от Allianz по въпроса, които ми потвърдиха и писмено (защото в общите им условия такива неща не се споменават)....

Ако имате друга информация за този вид продукт моля да я споделите в темата...

Скоро колега парапланерист ми разправя за такава "спестовна" застраховка, давал няколко години по 600лв. Накрая решил да не я подновява и си поискал парите. Казали му, че изчисляват сумата по някаква си тяхна схема и след доволно протакане му дали 150лв да се почерпи.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 31, 2014 9:05 am
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Александър Шопов
gerganailieva написа:
Някой, който в момента има или знае за някаква здравна застраховка, която да важи и за парапланеризъм -ако може да сподели,
Благодаря!


Тъкмо и аз това питах тия дни. Колеги във фирмата, които се занимават със фрийрайд ми пратиха застраховката, която те си правят, в нея се покрива и парапланеризъм (изрично е записано).

Та там вътре пише това:
Застрахователят покрива до лимита на отговорност, посочен в полицата, следните обосновани и разумни разходи,
направени от Застрахования на територията на България, вследствие на претърпяна от него злополука в срока на
полицата:
 разходи за медицинска помощ;
 разходи за транспортиране и репатриране на Застрахования от мястото на злополуката до медицинско
заведение, включително и за придружител, ако се налага такъв;
 разходи за действия на Български червен кръст (БЧК), Планинска спасителна служба (ПСС), Водна
спасителна служба или друга компетентна организация или орган по издирване, спасяване, оказване на първа
медицинска помощ и транспортиране на Застрахования в случай на злополука, включително спасителна акция
с хеликоптер, когато няма възможност за друг начин за спасяване или състоянието на Застрахования
застрашава животът му;

Само че изплащат сравнително малко:
Застрахователни покрития Лимит на отговорност в лева за едно
застраховано лице
Общ годишен лимит в агрегат за едно застраховано лице 6 000
1. Смърт от злополука 6 000
2. Трайна загуба на трудоспособност от злополука 6 000
3. Медицински и спасителни разноски вследствие на злополука 4 000
Застрахователна премия за 1 застраховано лице с включен 2%
данък върху застраховалните премии
75.00 лева


Освен това доколкото разбрах са само групови застраховки, не индивидуални. Брокерът е ВИКТЕРИКС ЗАСТРАХОВАТЕЛЕН БРОКЕР ЕООД.



Когато питах, Боян каза за планинска застраховка с включени клаузи за екстремни спортове (вкл. парапланеризъм) към Уника, но трябва да даде по-големи подробности.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 3:06 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
От опит в търсенето на застрахователи нека да споделя няколко впечатления:


-Не се занимавайте изобщо с български застрахователи!!!
-При сключване на полица искайте обезтелно да е записано практикуване на парапланеризъм!!! - не на екстремни или въздушни спортове - изрично парапланеризъм.
- Повечето застраховки които покриват парапланеризъм в България са на цени като западните, но покритието е наполовина.
- Българските дилъри са готови да ви обещаят и продадат всичко!

Лично според мен няма смисъл да се застраховате за суми покриващи разходи под 10 000 лв и то пълен процент на покритие защото един среиозен инциден със сигурност няма да струва по-малко.
По възможност е добре застраховката да включва и разходи по импланти защото обикновено те са най-скъпи. - Пример - операциа по поставяне на лумбален диск струва около 4000 лв ако не сте здравно осигурен - ако сте обаче - диска струва също към 4000.

Не търсете под вола - теле - няма как да плащате 50-100 лева за застраховка и да очаквате покритие от 1 000 000 - по тази причина не се доверявайте и на български застрахователи.

Застраховката ми за пътуване в Австралия е 600 лева за 6 месеца, включва парапланеризъм (уж - уж защото за щастие не ми се е налагало да я ползвам, но някак си никога нямам доверие на застрахователи) и покритието е до 1 000 000 австралийски долара - компанията е Cover More.

За момента добри застрахователни полици имат AXA.

Най-адекватните и добрите който съм виждал да работят с очите си бяха BUPA, но за съжаление след няколко злоупотреби от руски пилоти спряха тотално да продават полици включващи парапланеризъм.

Дано никога не ни се налага да опираме до застраховки. Безопастни полети и меки кацания на всички!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 3:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Да попитам, повечето застраховки които са на нашия пазар включват само България. Има ли продукт който да важи и за ЕС?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Застраховка от Уника
МнениеПубликувано на: Вто Дек 15, 2015 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
За това ти трябва туристическа застраховка с включен парапланеризъм или отново нещо от рода на АХА което е за цял свят.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов