Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Проверка на монтажа на запасен
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 5:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
За пример ще ви дам един скорошен случай с една мацка от Колумбия която оцеля в ЦБ с невероятния късмет че майона между запасния и сбруята се е развил и отворил, но някакси е издържал и не се е счупил. Ето затова е изключително важно да се подсигуряват НАДЕЖДНО срещу развиване!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проверка на монтажа на запасен
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 5:20 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Ако съедините фаловете без карабинер, дори да са подредени и с обран луфт, губите около 40% от здравината им (а вероятно и повече, тъй като единият е огънат около другия като котвен възел а не са просто примка в примка като в теста). Ето статия на Black Diamond с тестове - обърнете внимание, че тази редукция е на СТАТИЧЕН тест, на динамичен удар ще е дори по-зле. С това не искам да кажа, че ще се скъсат, а че просто връзката ще е по-слаба.

http://blackdiamondequipment.com/on/demandware.store/Sites-SiteGenesis-Site/default/Experience-GetStory?cid=qc-lab-extending-a-cam-sling-sling-on-sling


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проверка на монтажа на запасен
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
Отивате в Магазин "Горгона" Велико Търново или "Стената " във Варна или в София и си харесвате каквото Ви трябва. Има богат избор от карабинери, мойони и прочие. Имат и сайтове. Решете какво Ви трябва и за не повече от 20–30 лв. ще си решите проблемите.
Аз поддържам нението, че няма динамичен удар в отварянето на запасния като при парашутистите, и не си заслужава да се монтира по тая причина метална връзка, още повече, че така е замислено от производителите на запасните.
P.S. Ако желаете, мога да ви направя свъзката с въже, което да издържи динамичен удар от падането на собственото Ви тегло, от височина 10 метра без да има изобщо възли. Просто няма смисъл от подоби методи, само си усложнявате живота.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проверка на монтажа на запасен
МнениеПубликувано на: Пон Юли 14, 2014 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Да, вероятно възела без майон отслабва около "40%" носимоспособността на фала. Това обаче едва ли е от значение когато ние се нуждаем от 1%. Натоварванията върху екипировката които се получават при динамично падане на алпинист многократно надвишават натоварванията при отваряне на запасен.Съгласен съм с хфърчо че единствената опасност е запалване на възела. Аз лично съм с възел но може би ще си взема карабинер с муфа залепена с хоби лента. А майона и карабинера имат носимоспособност и при отворена муфа която съвсем не е равна на 0, тва последното го знам от личен опит. Друг е въпроса колко бърз бях след като го установих :)))))

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Проверка на монтажа на запасен
МнениеПубликувано на: Вто Юли 15, 2014 10:06 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
Трябва ви нещо такова:
Изображение
Поне 7 мм фи, неръждаем, с правоъгълна форма (тоест да не е със заоблени краища) и хубаво монтиран - аз изрязвам едно парченце порест изолационен материал и го слагам вътре за да държи двете ленти по местата им и целия възел го увивам хубаво със самовулканизираща се лента


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов