Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2014 8:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Ти пък много разбираш

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 18, 2014 8:50 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 7:54 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Име: Йордан Пенев
В международния форум върви идентична тема. Там може да прочетете и доводите на DHV (Peter Wild) за нуждата от тази категоризация:

http://www.paraglidingforum.com/viewtopic.php?t=67165

Като че ли само германците си вярват на системата... :roll:

_________________
SeeYou @ CloudBase
Element - WATER 2+


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 19, 2014 2:01 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Da imenno samo te si vqrvat i po tochno samo frostiranite i kompelksirani bolili zadrasteni organicheni piloti koito sas malki pis... i izvibat kompleksi vav Paraplenerizma vseki boji den se sblaskvam s tekiva pone po nqkolko pati ... edentichno e s kazarmata sami si otdavat chest sami si vikat tai vqrno savsem ne paradirat si palachovshteiat po cql den i nalagat zabrani na vsichko shto e poveche ot tqh ,toest ako letish po dore ot nqkoi ot tqh tova e ZABRANENO .Edin den mi se beshe sabrala cqla badna samo kak ne me nabiha shto sam letiql pri edi kakv si bil vqtar bilo zabraneno az obache im izvadih sopstvenia im tap pravilnik DHV lain... i im vikam a pokajete kade go pishe tova oniq migat na parcali tapo im beshe che az si letiqh a te ... po tapo im beshe zashto uchenicite im gledaha ...
Sartefikaci martefikaci i s tqh i bez tqh sa si Palni nekadarnici i kato doide Qsene Shampiona im sabira kupite i gi ustavia s prast v usta , ate da si sertificirat da si napravat i prochie no sa mnogo zle mani begai mnogo zle
P.S. Pichove gordeitese s nashta BG shkola sto pati sme po dobre ot tiq tuka DHV-palachovci nishto ne stava ama nishto ........

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 19, 2014 7:55 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
I v podkrepa na tvardeniata mi prilagam slednata poredna nemska brashtulevinica koqto niqma nishto obshto s realnosta prosto choveka se e razvel predi dva meseca krivo mu qsno a choveka pak zakoito letiq mai e praskal jena mu i ot tam cirkove :) prosto prochete po dolu : latinoamerikanska kopodrukciq sas specialnoto finansirane na Turskite aviulini :lol: :lol: :lol:
.Hallo Reiner, ich schreibe Dir als „Beauftragter für Luftaufsicht des DHV am Kandel“. Meine Beauftragung entnimmst Du der anhängenden gescannten Datei. Im August (20.8.,21.8.2014) tauchte am Startplatz ein ausländischer Pilot (Bulgare?) auf, der sich anschickte mit einer Passagierin Tandem zu fliegen. Auf meine freundliche Frage, ob er als Gast hier wäre, reagierte er sehr unwirsch auf Englisch und meinte ich solle mich an „the guy with the white T-Shirt“ wenden und ich hätte ihm nicht zu sagen. „The guy with the white T-Shirt“ stellte sich dann als Michael Schmidt heraus, der mir mitteilte, dieser Pilot würde in Deinem Auftrag fliegen. Mittlerweile hatte der Pilot ausgelegt und startete unverzüglich mit seiner Passagierin. Als ich ihn später am Landeplatz wieder traf, hatte er sich zwar einigermaßen „abgeregt“, sah aber trotzdem nicht wirklich ein, dass ich ihm etwas zu sagen hätte. Er bestätigte jedoch in Deinem Auftrag zu fliegen, weshalb ich mich an Dich wende. In Absprache mit dem Gesamtvorstand des DGFC bitte ich Dich daher, mir den Namen und die Adresse des Piloten mitzuteilen. Da er mir bisher keine Dokumente vorlegen konnte (oder wollte), bitte ich Dich dafür zu sorgen, dass er mir seine Tandem-Piloten Lizenz vorlegt, sowie den Nachweis seiner Versicherung. Die IPPI-Card genügt nicht, da daraus eine Tandem-Lizenz nicht abgeleitet werden kann. Solange diese Nachweise mir nicht vorliegen besteht für ihn ein absolutes Flugverbot am Kandel! Die Nachweise kannst Du mir als Fotokopie an meine Postadresse oder ggf. auch als Scan per Mail schicken. Des weiteren bittet der Vorstand um Vorlage sämtlicher Gästekarten des Piloten. Schön wäre es auch, wenn Du ihm die Regeln eines freundlichen menschlichen Umgangs vermitteln könntest, besonders wie man sich als Gastpilot in einem fremden Fluggebiet verhält. Ich erwarte eine zeitnahe Antwort Deinerseits. Mit Fliegergrüssen Wolf-Rainer Windisch Beauftragter für Luftaufsicht des DHV am Kandel Talackerstr. 18 79279 Vörstetten

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 19, 2014 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
Следващият път като те попита "Bulgare?" му отговори "Ne, magare!" :D ;)

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 10:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
най-добрата книга за темата безопсанот в парапланеризма, на която съм попадал, чета в момента:

http://www.infodar.com/show_book.php?ISBN=954-761-222-0

много е подходяща, особено за хора с много опит. Ако ползвате английски четете в оригинал, не знам дали превода не е ликвидирал чистотата на част от идеите. за съжаление автора на е парапланерист :)


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 11:19 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
dimitar.miladinov написа:
Ако си изправен пред избор на крило от клас EN B вероятно това ще ти помогне да разбереш, че има голяма разлика между крилата в този клас.
Че и Buzz Z4 и Carrera са например EN B, но изискванията към пилота са много различни. Кой начинаещ не е изкушен да вземе най-летящото крило, но все пак в клас В?

Аз съм съгласен с Ангел, че EN сертификацията отдавна не е достатъчна и точна. Не мисля обаче, че производителите лъжат или прикриват истинското поведение на крилата. Напротив - повечето имат описан профил на пилота за всяко крило. Често проблемът е, че самите ние не сме честни в самооценката си при избор на крило.

по принцип най-правилно е да се гледа кво се случва. тестовете и дрън дрън дават само насока какво може да се очаква. проблемът е че пилота трябва да знае предварително. основното разделение е дали трябва да играе водеща роля или консервативна. При първата ситуация трябв да се намеси на момента агресивно и да оправи нещата. при втората трябва консервативно - крилото се справя само - ролята на пилота е да не му пречи и ако е сигурен какво прави може да му помогне. Разбира се ситуацията трябва да е напълно ясна преди първия полет, при колапс в критична позиция нещата се случват мигновенно и пилота трябва да има готов план - в главата си, който просто да задейства. това означава, че ако очаква крилото да свърши работата - той чака да види какво ще стане, когато обаче крилото не е такова - просто изпуска шанса да се спаси.
Ето сега видео на въпросното крило на Озон Mojo3. Описанието на производителя предполага пасивно поведение на пилота - крило за гъбки.
http://youtu.be/JE36VIFmpIU

Това което се вижда на видеото не отговаря на описанието на Озон. Описанието на DHV кореспондира с видеото DHV калс 4 крило, което 100% изисква контрол и намеса на пилота при ситуация - адекватна, навременна намеса липсваше. Проблемът е че разни фирмици произвеждат пилоти-глупаци които вярват в глупости, които им пречат да реагират адекватно в ситуация ако могат разбира се (ако не могат просто трябва да летят с други крила). В случая глупакът беше късметлия да е достатъчно високо и да не се изреже в терена със спирала. Това което спасява тези фирми е че такива колапси са рядко явление, хората по-принцип имат проблем да разбират рядки явления. Когато стане инцидент всички в хор (дори пилоти, които не искат да приемат, че това може да се случи и на тях) ревът, че става въпрос за пилотска грешка.
Сега това което се случи, е че DHV леко се изрязаха срещу цялата индустрия и то по непоправим начин. Ясно е че или DHV са глупаци или че всъщност Nova не предлагат EN_B крило просто щото и двата им парашута са в DHV class 4 и DHV class 5, което не предполга EN-B пилот. Да ги нахраним и тях малко - идеята да се целиш в FAI триъгълници(маркетинговия слоган на другарите от Нова) и в същото време да си пилот, който е зависим от пасивната безопасност на крилотo си - това е неква гавра. ясно е, че един пилот независимо дали е глупак или не трябва да направи избор - на кого да вярва (на Бойко или той па тоя изчезна другия) и на каво да базира летателната си практика. Най- добре е разбира си сам да си тества крилото - това не е толкова лесно и безопасно и ако можете според мен EN-B крило не ви требва.
На кого да вярваме на ГЕРБ или БСП - това е риторичне въпрос. другия не е.
P.S.
Kitte разбрах - издадоха те колеги, че си земал професионален цертифкът за пруфесионенормален тандемен пилот. Първо искам да те поздравя - явно си се потрудил и език си понаучил, ама сеа кажи ми чесно - Не те ли е срам, не се ли срамуваш от себе си? Как си легаш вечер и заспиваш спокойно? :)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -1 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 12:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
:lol: Udvoih Drogata i pak e trudno :lol:

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -2 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 1:37 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 3:40 pm
Мнения: 111
Angel_Sim написа:
...Когато стане инцидент всички в хор (дори пилоти, които не искат да приемат, че това може да се случи и на тях) ревът, че става въпрос за пилотска грешка...


Може да се изненадаш, но в страната на ДХВ, по причина на едно нещо, наречено застраховка обикновено повечето почват да ревЪт, че става въпрос за проблем с материалната част. Защото застрахователят иска да узнае непременно кой ист шулд :mrgreen: . И понеже ДХВ е организцията, която освен със сертифициране на крила се занимава и с посредничество при сключване на застраховките, съвсем естествено гледат да си покрият задниците отвсякъде.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 5:11 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
DHV e Мафия ...

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 22, 2014 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Djamyarov написа:
Така ли ще приключи дискусиятА? Малко съм разочарован.

Не мога повече да разочаровам Джамяров.

Angel_Sim написа:
...
Ето сега видео на въпросното крило на Озон Mojo3. Описанието на производителя предполага пасивно поведение на пилота - крило за гъбки.
http://youtu.be/JE36VIFmpIU

Това което се вижда на видеото не отговаря на описанието на Озон. Описанието на DHV кореспондира с видеото DHV калс 4 крило, което 100% изисква контрол и намеса на пилота при ситуация - адекватна, навременна намеса липсваше. Проблемът е че разни фирмици произвеждат пилоти-глупаци които вярват в глупости, които им пречат да реагират адекватно в ситуация ако могат разбира се (ако не могат просто трябва да летят с други крила). В случая глупакът беше късметлия да е достатъчно високо и да не се изреже в терена със спирала. Това което спасява тези фирми е че такива колапси са рядко явление, хората по-принцип имат проблем да разбират рядки явления. Когато стане инцидент всички в хор (дори пилоти, които не искат да приемат, че това може да се случи и на тях) ревът, че става въпрос за пилотска грешка.
...


Ето още едно видео на човек на само 10 часа полети. Кажи Ангеле къде точно виждаш проблем в крилото освен в първия срив при който от малко забавеното излизане се срива втори път. Между другото Mojo 3 е EN-B крило, но е перфектно за начинаещи.

http://youtu.be/p4rVz_V55pY

Сега като видя какво пише DHV за твоя Golden 3 е редно да минеш на Bright 5. Ще го летиш още по-спокойно. Не ми стана ясно как се извъди такъв експерт че да коментираш крила които никога не си летял по едно видео.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 23, 2014 4:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
ppountchev написа:
Djamyarov написа:
Така ли ще приключи дискусиятА? Малко съм разочарован.

Не мога повече да разочаровам Джамяров.


Аз Джамяров никога не съм го разочаровал.


ppountchev написа:
Ето още едно видео на човек на само 10 часа полети. Кажи Ангеле къде точно виждаш проблем в крилото освен в първия срив при който от малко забавеното излизане се срива втори път. Между другото Mojo 3 е EN-B крило, но е перфектно за начинаещи.

http://youtu.be/p4rVz_V55pY

Сега като видя какво пише DHV за твоя Golden 3 е редно да минеш на Bright 5. Ще го летиш още по-спокойно. Не ми стана ясно как се извъди такъв експерт че да коментираш крила които никога не си летял по едно видео.

Лелееел, леле леле кого обиждаш ти бе??? Аз се возя golden4 не на Golden3... така лошо не са меубиждали от детската градина.
Добре айде ти кат си такъв експерт коментирай това видео:
http://youtu.be/rSxOBgxyua8
BuzzZ 4 После помисли, кой клас са го турили DHV по отношение на асиметричен колапс, виж производителя кво разправя. Ще ти подскажа - тоя клас могат да го летят пилоти хат мен и нагоре... Аз не знам някой лети ли с таквоз крило? Ако намериш някой, моля те прецени примерно ако изяде един як колапс на Коняво на старта, дали ще се опраи и като експерт земи отношение, посъветвай го нещо или примерно му пожелай късмет.

Ма ше зема и аз да се наснимам ка дърпам колапси на крило клас 4, да видим разликата, само времето да се опраи...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 23, 2014 7:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
малиииииии.. страх... ако го бях гледал това видео като млад пилот .. щях да спра да летя

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 23, 2014 9:36 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Angel_Sim написа:
Добре айде ти кат си такъв експерт коментирай това видео:
http://youtu.be/rSxOBgxyua8
BuzzZ 4 После помисли, кой клас са го турили DHV по отношение на асиметричен колапс, виж производителя кво разправя. Ще ти подскажа - тоя клас могат да го летят пилоти хат мен и нагоре... Аз не знам някой лети ли с таквоз крило? Ако намериш някой, моля те прецени примерно ако изяде един як колапс на Коняво на старта, дали ще се опраи и като експерт земи отношение, посъветвай го нещо или примерно му пожелай късмет. ...

Експерта тук е само един и то с международна известност. Аз само споделям опит с крила които съм летял, а не гледал на видео или чел за тях в DHV. В конкретния случай виждам колапс на нивото на ниско широколистно дърво (<10м) и възстановяване на метър над терена. На мястото на човека бих бил доволен от резултата. Гледам че само задаваш въпроси, вземи отговори на един. Да вземе да се получи диалог.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: DHV - нова класификация
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 24, 2014 9:17 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
ppountchev написа:
Angel_Sim написа:
Добре айде ти кат си такъв експерт коментирай това видео:
http://youtu.be/rSxOBgxyua8
BuzzZ 4 После помисли, кой клас са го турили DHV по отношение на асиметричен колапс, виж производителя кво разправя. Ще ти подскажа - тоя клас могат да го летят пилоти хат мен и нагоре... Аз не знам някой лети ли с таквоз крило? Ако намериш някой, моля те прецени примерно ако изяде един як колапс на Коняво на старта, дали ще се опраи и като експерт земи отношение, посъветвай го нещо или примерно му пожелай късмет. ...

Експерта тук е само един и то с международна известност. Аз само споделям опит с крила които съм летял, а не гледал на видео или чел за тях в DHV. В конкретния случай виждам колапс на нивото на ниско широколистно дърво (<10м) и възстановяване на метър над терена. На мястото на човека бих бил доволен от резултата. Гледам че само задаваш въпроси, вземи отговори на един. Да вземе да се получи диалог.

Това е крило DHV class 4, което означава крило за редовно летящи, трениращи и добре подготвени пилоти с бързи и точни реакции - хат ме. резултата от фигурите беше случаен, очевидно пилота не контролираше ситуацията - размина му се с прецакан глезен. По принцип аз не бих бил доволен с ситуация извън контрол резултираща в травма. Съмнявам се че разбира с какво крило лети и че всъщност с тези си умения и това крило си играе на руска рулетка.
Айде давам следващото видео, кой ще познае какъв клас е? Rush 3

http://youtu.be/AC_b4YnhLdQ


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов